FIV la Sibiu (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

bytzi am intrebat pe la pag 5 ceva de indemnizatia ptr cresterea copilului.....tu care le stii pe toate, poate cunosti cate ceva si despre asta, te rog mult, si scz ca insist, dar zilele astea ma hotarasc ce sa fac cu actualul loc de munca....pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

yarrina, asteptam cu sufletul la gura rezultatul analizelor. Sa dea Domnu' sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Ora 10.16! L-ai facut? L-ai facut?... Nah, numai noi nu te-am presat! Asteptam up-grade-ul de la fiv la tanara !

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui hypnotic1978

bytzi am intrebat pe la pag 5 ceva de indemnizatia ptr cresterea copilului.....tu care le stii pe toate, poate cunosti cate ceva si despre asta, te rog mult, si scz ca insist, dar zilele astea ma hotarasc ce sa fac cu actualul loc de munca....pupici

mesajul:salutare fetelor
stiu ca e cam devreme sa intreb de indemnizatia pentru cresterea copilului, dar vreau sa renunt la job-ul pe care il am si as vrea sa stiu si eu unele lucruri. sunt foarte stresata la locul de munca si vreau sa renunt si sa cer somaj. si dc nu raman insarcinata nici pe perioada celor 15 luni de somaj imi voi plati singura sanatatea. voi stiti cat este aceasta indemnizatie? eu acum am un venit in jur la 1000ron, somajul va fi mult mai mic, cred ca la jumate, cum imi va calcula aceasta indemnizatie?
va pup


hipnotic,scuze,nu am raspuns ca nu prea stiu,dar daca te ajuta cu ceva...eu imi platesc la casa judeteana de pensii cartea de munca + ca platesc si pt sanatate la CAS ,dupa ce termini somajul poti sa-ti faci contract cu casa judeteana de pensii.

Edit:faci contract cu ei,si plata lunara este in functie de cit salariu vrei sa-ti treca pe cartea de munca,adik pt salariu minim sau mediu pe economie,nu stiu cit m-am facut de inteleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

bytzi saru'mana de raspuns. sunt prea indiscreta dc te intreb cat platesti? oricum am de gand sa cer somaj, dar pun si raul inainte...poate seful ma refuza....sper sa nu, si dc ma refuza sa imi platesc singura.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

hipnotic,vezi ca am editat mesajul
si iti trimit PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Eu am intrebat-o sapt trecuta pe o amica ce-a nascu acum o luna si mi-a zis ca indemnizatia este 85% din venitul net. Se face media lunara pe ultimele 12 luni pana in momentul nasterii si iti da 85%. Pe de alta parte mi se pare ca e o valoare minima, parca vreo 8 milioane. Stiu ca mai am o cunostinta care nu avea nici macar somaj si nici nu lucrase de vreun an de zile cand a ramas gravida si parca asa stiu ca ia 8 miliaone pe luna. Sper sa nu vorbesc prostii. Cu tipa asta ma vad chiar sambata la un botez si o sa o intreb din nou cat ia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Am facut dar maine dupa ora 16 rezultatul. Deci mai avem de asteptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

bytzi ms frumos inca o data, la fel si tie alina, dc ai ocazia, intreaba, sa stim si noi ca maine poimaine ne vine randu' si trebuie sa fim informate. si eu stiam ceva de 85% din venitul net.....si parca la acestia se mai adauga si 200 roni, alocatie?....sa intrebi dc e asa, ok?
yarrina, bafta multa si asteptam rezultatul maine

Mergi la inceput