FIV la Sibiu (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

pt Yarina ....
Buna , Iuca , Simonete , si restul fetelor ...
Sper si eu sa fie cu ochisori , desi mi-au scazut sperantele dupa durerile de ieri si de alaltaieri ....
Daca foloseste cuiva experientza mea , pana sa incep stimularile CM la mine era normal , ma durea doar in ziua in care venea ..
Cum am inceput sa iau Clomyd , mai tarziu Menopur injectabil , etc., a inceput sa imi dea dureri inca din ziua 20 , ma durea burta cate 2 zile , apoi pauza , apoi iar , apoi nici o durere ...si intr-un final venea ...


Eu am facut HSG in ziua 5 a CM ...fara anestezie locala , pe viu , si a fost dureros ....norocul meu ca nu a durat mult.

Eu un an de zile m-am stimulat ca o fraiera fara sa-mi fi imaginat ca sotul are un nr atat de mic de , care NU se misca ( 0 % motili ) ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

nu stiu daca ai facut bine ca te-ai stimulat un an de zile..saracul organismul tau..plus de ast eu stiu ca producem un nr limitat de ovule..sper din suflet sa iti fie bine si sa reusesti ceea ce ti-ai propus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Yarrina, eu va urmaresc de ceva vreme fara sa postez dar abia acum m-am pus pe treaba... pe scris, ma rog... Si am purtat, ca noi toate de altfel, emotiile fiecareia dintre voi, si m-am bucurat pentru fiecare reusita si m-am amarat pentru fiecare esec, bocind cand de bucurie, cand de suparare! Nu stiu cat de mult ajuta dar gandeste-te ca suntem multe care ne gandim cu drag si iti tinem pumnii, pentru simplul fapt ca ne dai si noua sperante! Plus ca in aceasta comunitate, cel mic nu va fi doar al tau ci AL NOSTRU! Incerc doar sa iti spun: zambeste, nu esti singura si fa beta-hcg-ul in timp util ca ne imbolnavesti de inima pe toate...

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna , Monaramona , nu m-am stimulat un an continuu , vorba vine
3 luni la rand am luat clomyd + pregnyl inainte de ovulatie ..februarie , martie , si aprilie..

Apoi , din septembrie pana in decembrie , contraceptivele Diane 35 , pt ovare polichistice ...In decembrie am inceput stimularea cu Menopur , si nu voi uita niciodata cum , asteptand sa-mi vina randul la IUI , medicul ne-a chemat pe mine si pe sotz in cabinet si ne-a comunicat vestea : Numai FIV cu ICSI ne putea aduce un bebe , el avand o spermograma jalnica.....
Mai tarziu a facut analize la sange , si singurul hormon crescut era FSH-ul .Urologul a spus ca nu are varicocel , si ca tratamentul la el ar fi o pierdere de timp....
De atunci , decembrie 2008 , a inceput calvarul !! care continua pana azi ... exista un final pt.tot in viatza ....acum sa vad cum se va sfarsi cosmarul !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Oria multumesc din suflet!! Bine ai venit printre noi! Care este povestea ta?
Ca sa fie treaba buna dureaza 2 zile rezultatul analizei Beta...m-a linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Pai, asteptam vestile bune! Mult a fost, putin mai este! Si daca te lasa nervii, ai voie sa te descarci - eu una ma ofer voluntar!

Eu - hidrosalpinx bilateral, 2 operatii de reconstructii, am povestit la Biogenesis pentru ca acolo incep FIV-ul. Si daca nu iese din prima, ma mut la Sibiu, dupa ce o sa avem niste greci smotociti - am nist ani de judo in spate!!! Lasand gluma, trebuie sa reusim! L'Oreal, pentru ca meritam!

PS: camrynna, iti doresc mult sa se termine cu o noua viata! Si poate nu e un cosmar, ci doar o treapta a naibii de abrupta!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

N-am avut curaj sa ma duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:




deci sa inteleg ca te duci vineri si ai rez luni,cind tre sa faci altul???durere!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Zi si tu daca-s normala! Mai am timp pana la 10.30 cand se recolteaza. Nu stiu...parca stand asa sper mai mult. Deci nu sunt 'pe creanga mea'!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

daca faceai azi,aveai rez simbata si luni il repetai,nu asa vorbiram noi? inca mai ai timp

Mergi la inceput