FIV la Sibiu (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna seara la toate fetele ...Yarrina cum te simti ? eu sunt cu dureri groaznice . Simt ca cineva imi trage efectiv uterul afara ..ma doare cu tot cu picioare si mijloc ..de 2 zile ...
Inteleg ca la sarcina doare exact ca la CM , dar chiar atat de intens??
Yari eu dupa ET am avut dureri 3 zile la rand si apoi gata . De ieri au inceput durerile astea cumplite .....Imi doresc sa vina CM sa nu ma mai chinui in halul asta :((( ;
Ma bucur sa va cunosc Bytzy ...Monaramona , Gabriela , Danaisa ....si toate celelalte fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Da Yarrina, in cazul tau situatia este diferita - tu ai facut punctie in ziua 21. Eu am ovulat ca pe un CM normal in ziua 12-14. Asa ca atunci s-a facut si punctia! Eu am inceput stimularea cu gonal din ziua 3 pana in ziua 10. Iar ET - in ambele cazuri - in ziua 17. Pe cand tu ai facut ET in ziua 26 (aproape de CM). De aceea tu ai aceste dureri asemanatoare CM. Poate chiar vei avea sangerare, dar asa cum zice dr continua cu progesteron pana la beta.

Hai concentreaza-te asupra noului apartament care tb sa fie pregatit pt puiutii tai!


danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camrynna

Buna seara la toate fetele ...Yarrina cum te simti ? eu sunt cu dureri groaznice . Simt ca cineva imi trage efectiv uterul afara ..ma doare cu tot cu picioare si mijloc ..de 2 zile ...
Inteleg ca la sarcina doare exact ca la CM , dar chiar atat de intens??
Yari eu dupa ET am avut dureri 3 zile la rand si apoi gata . De ieri au inceput durerile astea cumplite .....Imi doresc sa vina CM sa nu ma mai chinui in halul asta :((( ;
Ma bucur sa va cunosc Bytzy ...Monaramona , Gabriela , Danaisa ....si toate celelalte fete


camrynna, ai incercat sa iei no spa? nu se poate sa stai cu durerile astea cumplite... sau sa incerci sa vorbesti cu medicul...
tu asa dureri ai de fiecare data inainte de CM? capul sus, dar te rog ia ceva pt dureri... no spa este permis. poti lua pana la 3-4 pe zi.
eu si acum mai am dureri (se spune ca sunt contractii) si atunci cand nu mai suport iau no spa...

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Camryana nu sta cu durerile astea ca se contracta uterul si poate expluza sarcina. Cum a spus si Danaisa poti lua No Spa...nu sta nu durerea!!!
Eu nu prea mai am dureri...cateva intepaturi prin burta dar nu in uter. Mai vedem maine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna fetelor!

camrynna,bine ai venit printr-e noiiti tin pumnii dragutza,sa fie cu reusita

gabi,eu nu am facut rubeola,citomegalovirus,listenia ,herpes virus ,doar toxoplasma am facut-o,nu mi le-a cerut nimeni,dar sint constienta ca sint f importante pt sarcina...
Eu le-am trecut pe prima pagina fiindca am si un barem de analize de la Gynera(cind am fost eu acolo) si erau trecute asa :nu obligatorii ,dar necesare in sarcina ...la fel si histeroscopia + eco mamara pt pacientele peste 40 ani ,de la ei aveam un barem mai complex fata de cei de la Polisano.
Daca analizele astea le ai facute de jum de an, e f bine,oricum la Polisano nu ti le recomanda sa le faci,parerea mea ,nu le mai repeta,astea se mai repeta la un interval de timp in functie de IgG IgM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, cum fac cu analizele: le trimit pe fertilitate@polisano.ro? Mai scriu ceva, in atentia dr. Ispasoiu? Adica, ma gandesc asta e adresa pe care o foloseste el? Sau toti medicii? Ca sa ma identifice ca-s pacienta lui.
Multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Scrie in atentia lui la subiectul mail-ului...eu asa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

salutare fetelor
stiu ca e cam devreme sa intreb de indemnizatia pentru cresterea copilului, dar vreau sa renunt la job-ul pe care il am si as vrea sa stiu si eu unele lucruri. sunt foarte stresata la locul de munca si vreau sa renunt si sa cer somaj. si dc nu raman insarcinata nici pe perioada celor 15 luni de somaj imi voi plati singura sanatatea. voi stiti cat este aceasta indemnizatie? eu acum am un venit in jur la 1000ron, somajul va fi mult mai mic, cred ca la jumate, cum imi va calcula aceasta indemnizatie?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

bytzi multumesc mult pt informatii
Din pacate astazi am fost sa-mi repet hormonalele dar cei de la laboratorul unde am eu incredere aveau liber pana luni 12 aprilie Asa ca mai am de asteptat inca o luna, pana la inceputul lunii mai sa pot sa le fac. Saptamana viitoare merg in schimb sa le fac pe celelalte. Eram tare curioasa sa vad cum stau cu FSH. Dar sper sa iasa bine.
camrynna dupa cum ti-au spus si fetele, nu sta cu dureri. Poti lua linistita nospa
yarrina ce ma bucur la va ganditi la confortul celor mici. Ce parinti minunati au.....
danaisa sarcina usoara in continuare



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Multumesc fetelor de sfaturi ..azi nu mai am dureri ...Dimineatza am avut ceva junghiuri pe la nivelul uterului .
Nu iau pastile pt. ca sunt dureri normale , menstruale , asa am eu inainte sa vina , ci cateva zile , .Mai ales dupa stimulari ovariene , CM -ul ma anuntza chair si cum 10 zile inainte sa vina.

Ma duc sa ma culc ...mor de somn ,

Mergi la inceput