FIV la Sibiu (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

bytzi esti o draguta. Multumesc foarte mult pt informatii. Eram stresata ca picam intr-o duminica cu progesteronul si nu stiam ce sa fac. Asa ca daca nu este obligatoriu sa fac, m-am linistit.
Am inteles bine ca nici toxoplasma, CMV,si listeria nu este obligatoriu acum sa le fac? Merge si dupa? Eu le-am mai facut de vreo trei ori pana acum dar au trecut de jumatate de an.
Te pup



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

exact aceleasi analize pe care le-a scris bytzi le-am facut si eu la recomandarea dr I(la care am fost acum o luna)..nu mi-a dat nimic in plus
bytzi sa ne dai de veste cand incepi
yarrina nu te mai framanta atat ..stiu ca e greu dar incearca , ca nu iti face bine sa fii mereu cu ganduri negative ..noi suntem alaturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Yarrina cand e ziua cea mare , vineri sau joi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Danaisa tu in ce zi ai facut beta? Si ai facut si progesteronul atunci?


Suze ca raspund atraziu dar asta a fost prima zi de munca dupa o luna de repaos!
Yarri la primul FIV am facut transferul pe 12 dec si beta pe 21 dec (deci cam 9 zile). Acum am facut transferul pe 1 februarie si beta pe 15 feb (deci la 14 zile). CM-ul trebuia sa imi vina pe 12, dar am asteptata cu testul pana pe 15 cum mi-a recomandat dr.I. Adevarul e ca nu ma mai asteptam la un rezultat pozitiv! Chiar incepusem sa am dureri de CM!
Progeteronul (analiza) nu mi l-am mai facut deloc!

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:


Aceeasi listuta de analize postata de bytzi am primit-o si eu la Polisano, inainte de FIV! Bafta fetelor care se apucaa "de treaba"! Incet dar sigur ne mutam la Odisee!

Yarina eu inteleg furnicaturile tale din uter! Eu zic ca e semn bun! Si eu m-am speriat deoarece durerea radia (si aveam impresia ca sunt ovarele), dar de fapt e putin diferit! Insa in momentele alea noi punem raul inainte! Eu nu am avut nici un semn legat de sani, somnolenta etc! Singurele simptome au fost cele de greata (dar si pe astea le-am pus pe seama CM-ului, deoarece la mine cam asa era in fiecare luna). Eu chiar il convinsesem si pe sot ca vine CM si s-a mai dus o sansa!
Calmeaza-te si fii optimista! Agitatia tu nu le face bine mingiutelor!

Tin pumnii stransi!

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina unde esti? ca tu umpleai aici cu mesaje ...unde esti? esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bytzilica mea esti datoare cu niste povestiri. Stii tu de ce!
Simo vineri ar trebui sa fie. Daca nu vine afurisitul pana
atunci.
Danaisa acum deja am alte dureri de la amiaza...ma inteapa si am crampe. Dar ma taie de-mi dau lacrimile. Insa nu le simt in uter...pe la ovare.
Tocmai ne-am hotarat sa ne mutam intr-un apartament mai mare cu 4 camere...am gasit unul...maine ne intalnim cu proprietarul. Asa ca am ocupatie...de aseara stau pe site-uri cu mobila si decoratiuni. Eu imi iau 4 camere...sa vedem daca mingiutele mele vor locui cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Danaisa dar un CM cu FIV este mai lung decat un CM normal, nu? Ar trebui sa socotesti 14 zile de la punctie (adik ovulatie) ca sa vezi cam cand ar trebui sa-ti vina. Mie de exemplu in mod normal trebuia sa-mi vina in weekend dar daca s-a prelungit din cauza FIV-ului nu mai poti calcula la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Danaisa dar un CM cu FIV este mai lung decat un CM normal, nu? Ar trebui sa socotesti 14 zile de la punctie (adik ovulatie) ca sa vezi cam cand ar trebui sa-ti vina. Mie de exemplu in mod normal trebuia sa-mi vina in weekend dar daca s-a prelungit din cauza FIV-ului nu mai poti calcula la fel.


Yarri, la mine a fost un CM normal: in decembrie am facut punctie in ziua a 12 a, iar ET in ziua a 17 a, apoi CM in ziua 27/28. Dar eu am mers pe protocolul scurt. La tine s-a mers pe protocolul lung, deci cred ca e alfel.Tu in a cata zi ai facut punctia si ET? Si cand a fost data ultimului CM?

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu ultimul CM l-am avut pe 7 martie, punctia pe 27 si ET-ul pe 1 aprilie.

Mergi la inceput