FIV la Sibiu (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Alina FET se face cand cand mai ai ceva embrionasi congelati de la punctie si daca nu-ti reuseste FIV-ul, peste 2 luni te duci si faci doar transfer cu embrionii ramasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Ahaaa, am priceput. Multam.
Eu mai am de facut culturile de col, papanicolau si ureaplasma si mycoplasma. Astea se depisteaza tot din culturi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Simo, eu in afara de ce tinea de tratament niciodata nu l-am ascultat pe dr. Stie ca suntem incapatanate si ca VREM asa ca zambeste si face ca noi numai sa tacem.
Gabita sa dea Domnu!
Ori multumesc din suflet! Si mie azi o colega mi-a dat niste vata cu mir de la Ierusalim si m-am dat pe frunte si pe burtica. Sper sa ma ajute Doamne Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

In aceeasi zi sigur nu. Voi incerca maine pe la 12...poate poate...

Yarrina chiar asistenta de la Sibiu (Vicky) mi-a spus ca la orice laborator analizele sunt gata in aceeasi zi, dar toti dau termen minim a doua zi pt ca tb facute "hartiile".
Asa ca poti sa incerci un telefon la laborator, daca mai e cineva acolo!
Si mie la Synevo, mi-au zis rezultatele in doua zile(dar am sunat si l-am primit in aceeasi zi).
Bafta!

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Camryna nu trebuia sa faci si tu beta zilele astea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Simonete-de intrat intru aproape zilnic,doar ca nu prea scriu ca nu prea am ce...despre planurile noastre:sper sa putem merge in mai la Sibiu pt. inseminare.N-am mai repetat nici o analiza,nici nu ma duc la mine in oras pt eco, ma duc direct la ei prin ziua 10-11 (pe ciclu natural)si daca am folicul raman acolo la monitorizari si fac IA,daca nu,asta este,mergem sa ne relaxam cateva zile undeva caci vom fi in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Danaisa dar de urina ti-ai facut? Eu mi-am luat unul dar Barza si stiu ca asta da rateuri cateodata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

azi am terminat si eu cu analizele am facut clamydia ,ureaplasma si mycroplasma..doamne ustura rau de tot cred ca e cea mai grea parte din tot ce am facut pana acum..dar am terminat cu ele acum astept verdictul cand sa incepem(saptamana viitoare imi vin rezultatele sper sa fie bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Buna seara vorbaretelor.Yarina ne-ai pus pe toate pe jar.Astazi ce simptome ai mai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Azi slabut...dureri de burtica cam ca la CM.

Mergi la inceput