Bv Denisa, Gabi, Castelana,Lara !Iepu 2010 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

BRAVO CASTELANA, FELICITARI
BUN VENIT PE LUME CEZAR

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Castelana - felicitari!!
Uau, ce grasunel aveti!! Sa va traiasca si sa va bucure zilele!

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Emilia - augmentinul nu-i face nici un rau copilului, ci mult mai mult rau ii face stafilococul.
Eu am luat Augmentin in primele 2 sarcini, prima data eram in 5 luni, a doua oara chiar in primele saptamani.

Intotdeauna gandeste-te care e riscul mai mare daca nu iei un medicament pentru copil - sa ramai cu afectiunea respectiva, sau efectul medicamentului.

Si sper sa nu te superi pe mine, dar e mai bine mai intrebi si un medic, daca nu esti decisa, aici fiecare isi da o parere mai mult sau mai putin avizata.


Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Buna mamici si viitoare mamici
eu nu am mai intrat de ceva timp si imi e tare greu sa recuperez dar incerc..
Noi suntem bine si ma laud cu o fetita tare mancacioasa si cuminte. Din fericire nu avem colici iar gaze eliberam foarte multe. De plans plange doar daca ii este foarte foame si dupa ce face caca (nu suporta pampersul murdar). Este mai activa si are 2 ore pe zi pe care nu le doarme, vrea sa ii vorbim si sa inspecteze in jurul ei.Am inceput sa zambim si vorba lui tati sa avem gesturi din ce in ce mai umane.
Astazi implinim o luna iar pe mine m-a cuprins melancolia.. luna trecuta la ora asta era in format 2 in 1 si asteptam minunea

Felicitari proaspetelor mamici. Sa aveti bebei sanatosi si necoliciosi. Si nastere usoara viitoarelor mamici

Nunta 12.05.2007 --- http://s123.photobucket.com/albums/o296/blue_kidoo/

Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC

dragile mele

Cezar a venit pe lume astati la ora 8,15, astazi 5 aprilie!!!!

4,550 gk si 55 cm!!!!!!!!

eu sunt acum adusa la salon, incep sa ma dezmostesc
bebelusul este frumusel si maricel,are o voceeeeee, cand imi aude vocea tace!!!!

va pup si cand mai pot drevin!!!!!!




castelana fericita mami de Cezar
luni am deschis ouletul nostru de


BRAVOOO CASTELANA, FELICITARI
A venit regele . Sa fii sanatos, mancacios si dormicios CEZAR.
refacere rapida Castelana, laptic mult si nopti dormite.
Asteptam pozici!!!!!!!

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Felicitari Castelana!!!

Bafta multa Honey!!!

36+ Radu Alexandru
poze noi, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladimirescu

Kossir, da, e mai bine alaptatul, saru'mina de ginduri bune Mai doare doar f putin, sau ma jeneaza / enerveaza... Uf, stiu ca nu-s normala, asta e situatia... Imi amintesc ca la Vladimir, timp de 9 luni cit am alaptat, nu mi-a placut niciodata, ca sa-mi fac curaj sa merg la alaptat fumam 1-2 tigari, alaptam la un sin, il puneam in brate bonei, mai trageam o tigara ca sa-mi fac curaj de a 2-a jumatate... si la sfirsit beam o bere si iar o tigara ! Miroseam ca un tren de navetisti, zau... Nici acum nu-s mai breaza, doar ca fumez doua jumatati doar, ca oricum imi stau in git - in picioare, pe balcon, ca nu vreau sa ma vada Vladimir :)
Din ce scrii tu simt ca esti bien si te descurci minunat cu toate, bravo tie! Eu doar alaptez, dorm, maninc, ma spal si fac baie copilului, altceva nu prea fac, si tot sint cam darimata de oboseala... Eu nu stiu cum reusiti voi, supermamelor, sa le faceti pe toate...

Andra_s, ma bucur sa aud de bine despre voi
Poze cuFloricica nici nu am descarcat din aparat, tare-s lenesa... asa ca nu stiu cind pun poze, maia les ca am cam uitat cum se urca pe picassa... Plus, sincer, dupa acpul meu nu e nimic de vazut, e un bebelus ca toti bebelusii, fara nimic special ca infatisare - desigur, mimica e f expresiva, si mi-e tot mai drag pe zi ce trece, dar expresiile alea care-l fac special nu se vad in poze :) A nu se intelege ca fac fitze, please, ca nu e cazul, sint dar o mama un pic mai nebuna ca voi :)) Pup si iti doresc numai bine!!

mami de iepuras Tudor Florian (13.03.2010) si iepuroi Vladimir (19.05.2005)


Offf mai Vladi tigarile astea. Eu am reusit sa nu ma reapuc dupa nastere. Nu fumam foarte mult, dar eram dependenta. acum, de vreo saptamana ma tot bate la cap gandul, dar rezist cu stoicism. Mi-am propus sa nu ma mai apuc, sa vedem daca tine
Ma bucur ca esti bine cu alaptatul, mie imi place asa mult, e un moment asa linistit si calm pentru mine. Ma topesc toata cand ma priveste in ochi si baloteaz
Cat despre faptul ca tu nu faci nimic prin casa si noi da, exact asa gandeam si eu pana sa plece fatuca, ca nu as reusi niciodata ceea ce fac fetele de pe aici. Aiurea, putem face orice ne propunem, doar sa fie nevoie. Daca are cine, de ce sa faci?
Esti o mamica speciala tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

CASTELANA - FELICITARI SI UN BEBE SANATOS!

CE MARE ESTE PITICUL, BRAVO!!
AI ASTEPTAT TU CEVA PANA L-AI AVUT, DAR SI CAND TI L-A DAT DOAMNE-DOAMNE A IESIT UN FAT-FRUMOS!



Cristina +36 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Hristos a Inviat!

nikole Felicitari! Sa va traiasca albastrica Luana!

CastelanaC Felicitari! Bine-ai venit pe lume bebe Cezar!

Denisa asteptam vesti..si Nastere usoara!
bluekidoo La multe lunite, bebelusei Ioana!

Scot si majoretele pt riella_ela:

NASTERE USOARA , riella_ela!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 38+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Hristos a inviat! Sa va bucurati de Sfintele Sarbatori, mai ales ca acum sunt speciale, alaturi de comorile voastre!

Vreau sa felicit si eu noile mamici: Yaia, Bumbitza, Jasmine, Delsim, Briza_marii, Dayanara si Nikole! Sa va refaceti usor si sa aveti bebelusi sanatosi!

Vroiam sa va mai spun ceva in legatura cu secretiile la ochisori. Am vazut ca multe va confruntati cu asta si probabil nu v-a spus nimeni ca in majoritatea cazurilor este vorba de un canal lacrimal infundat. Daca este o conjunctivita, trece in 5-6 zile de tratament cu Tobrex picaturi.
Igiena ochiului se face doar cu ser fiziologic, cu comprese diferite pt. fiecare ochi. Ochiul se sterge de la tampla spre nas.
Picaturile se pun in punguta formata de piele cand o trageti in jos, cat mai spre tampla! Daca puneti in coltul dinspre nas, se vor duce in nas prin canalul lacrimal si le puneti degeaba.
Daca nu trece in cateva zile, incepeti sa faceti masajul ochiului: apasati usor cu degetul, continuu, circular pe sub ochi, urcati pe tampla, apoi pe sub spranceana si coborati pe langa nas, astfel incat toata miscarea sa descrie litera "P".
Vor fi medici care va vor spune ca nu se rezolva decat prin operatie. Fals. La majoritatea le trece in cateva luni. In niciun caz nu acceptati operatia pana la varsta de 1 an (mai ales ca se face cu anestezie generala).
Daca pana la 1 an nu trece, abia atunci se intervine. Oftalmologii si pediatrii straini asteapta chiar mai mult.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput