Bv Denisa, Gabi, Castelana,Lara !Iepu 2010 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Intru si eu cu o intrebare... Mi s-au intarit sanii cam tare si ma imteapa. Aveti idee daca este normal?

36+ Radu Alexandru
poze noi, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Este normal, nu si obligatoriu.
Stai linistita.

Cristina +36 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefimic

FELICITARI NIKOLE!
SA VA TRAIASCA ALBASTRICA LUANA, SA FIE SANATOASA SI PAPACIOASA SI SUNT CONVINSA CA VA INVATA SA SUGA DE LA MAMI DIN TITI, LAPTIC MULT VA DORESC SI MULTA RABDARE.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)



Multumim Stef!

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 40
+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

HAI CASTELANA

Sa ai o nastere usoara si sa-ti vezi copilul sanatos. Refacere usoara.

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Roxana sa-ti traiasca comoara. E o frumusete, finuta, curatica, cumintica. Cum e Ivan? Tu vad ca esti ok, foarte bine. Ai o iepurica scumpa foc Waw ai ajutat la scos propriul copil, super, ce senzatie trebuie sa fi avut. Acusi mai fac unul si vin sa nasc in Spania ca e si asa aproapeee!

Liliana28 felicitari, sa traiasca printesica Madalina, sa fie sanatoasa si mancacioasa. Ce bine ca ai scapat asa repede de problemele tale. E adevarat ca sarcina si nasterea sunt minuni Dumnezeiesti!!!

Vladi ce bine ca esti linistita, se simte ceva calm acum in postarile tale. Nu are cum sa fie uun nou nascut "uratel". Zau asa sunt niste ingerasi frumosi toti. E mai bine cu alaptatul?

Briza marii bine ati revenit acasa. Foarte bine ai facut ca ai plecat din spital in conditiile alea. Acum rabdarica, odihna si calm si vine el lapticul . E un scumpic Erik .

eu va spuneam ca am facut o gramada de pregatiri pentru Paste. Nebuna. Au venit niste prieteni romani la masa, am mancat aperitiv, pasca si cozonac, restul bineinteles ca n-am mai putut. Si oricum mi s-a facut rau. Am iesit la o inghetata, apoi am revenit si am cazut lata. Sofia a stat 3 ore pe covorasul ei de joaca langa mine, iar eu eram semilesinata de oboseala . Noroc cu ea draguta ca a fost cuminte. Doar din cand in cand mai cerea suzeta pe care i-o dadeam ca prin vis. Apoi m-am fortat sa ma ridic sa-i fac baie, i-am dat sa manance, acum ea doarme, iar eu sunt fresh.
Fetelor Sofia nu are nici doua luni si deja are preferinte. Adica stie cand nu sunt eu cu ea, daca e taso nu e asa linistita. Cu Mihai e ok. Oare sunt eu nebuna? Bine ca si sotul e foarte stresat daca ramane doar el cu ea, ii e teama sa nu planga, iar ea chiar asta face. Cred ca simte. Cu fatuca din casa nu facea asa.

Gata, am scris ca tot sunt bine dispusa. Va pupic, noapte buna







http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Am intrat si eu sa va spun:

PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI!


Scriu la ora asta ca mi-a luat ceva timp sa citesc capitolul trecut si acum am ajuns la zi .


Zicea cineva ca mai sunt 15 gravidutze si nu este asa, suntem mai multe de la care ziceti ca asteptati vesti pe prima pagina.Eu desi am mai dat vesti despre mine, nu m-a mai trecut nimeni inapoi in listutza.
Asa ca dau vesti din nou:
Eu sunt bine tot 2 in 1 atat ca ma umflu bine la maini,fata si picioare pe care stau ca pe perna de aer.Cel mai mult ma deranjeaza ca ma umflu la fata ca simt cum sta pielea intinsa parca trage cineva de ea spre urechi. o fi periculoasa chestia asta cu umflatul? La primul copil mi se umflau gleznele dar nu fata,la bebe2 nu prea ma umflam deloc iar acum ma umflu peste tot.

Si mai am o chestie de care nu sunt sigura cum sa procedez si ma gandeam ca a mai trecut cineva prin asta si poate sa imi dea un sfat.
La culturi col mi-a iesit stafilococ alb si am primit tratament Augumentin 1 pastila la 12 ore dar inca nu am inceput sa iau. Pana acum nu am gasit prea multe informatii despre aiureala asta de stafilococ si nici nu imi vine sa ii dau in cap copilului cu augumentin cand m-am abtinut sa iau si paracetamol.
Am gasit pe net doar intrebarea unei gravide de 38 de saptamani ce avea aceeasi problema si raspunsul unui medic destul de cunoscut Dr.Ancar care zicea ca nu e timpul, nici momentul pentru vreun tratament acum si ca nu afecteaza copilul in nici un fel dar nu zicea cum are de gand sa nasca gravida.
Asa ca sunt in dilema.........ca eu am de gand sa nasc normal ca si la ceilalti copii si bebe na iese si da nas in nas cu stafilococul sau in burtica cu augumentinul.

Emilia cu si mamii de
Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Nikole, BRAVO !!! URA !!! Nici nu stii ce ma bucur pt voi!!!
Iata ca Dumnezeu ne-a ajutat pe toate, ai vazut ???
Cit despre supt... rabdare, pina la urma invata Luana... Si Floricica al meu, la 3 saptamini, tot ami are de invatat, ca sta cu gura mica si strinsa, parca i-e frica sa nu-i fure careva mamelonul din gura, si eu nu mai stiu cum sa fac sa-l laud cind in sfirsit deschide larg maxilarele pt doar citeva tzocaituri, ca sa priceapa "asa da", "asa nu"... In fine, nu stiu cum, dar in felul lui se hraneste, ca eu m-am incapatinat sa nu-i dau nici la biberon nici la lingurita - sa munceasca daca vrea mincare, ca si pe mine ma trec toate transpiratiile pina inghite el niste lapte ! :))
Ai grija de voi pe acolo, Nikole, si ne auzim pest eceva vreme din nou, tot cu vesti bune, da?

Uf, de acum citeva ore am inceput sa scriu mesajul asta, m-am tot intrerupt pt baie, alaptatul de 1 noaptea etc... Sper ca e totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Kossir, da, e mai bine alaptatul, saru'mina de ginduri bune Mai doare doar f putin, sau ma jeneaza / enerveaza... Uf, stiu ca nu-s normala, asta e situatia... Imi amintesc ca la Vladimir, timp de 9 luni cit am alaptat, nu mi-a placut niciodata, ca sa-mi fac curaj sa merg la alaptat fumam 1-2 tigari, alaptam la un sin, il puneam in brate bonei, mai trageam o tigara ca sa-mi fac curaj de a 2-a jumatate... si la sfirsit beam o bere si iar o tigara ! Miroseam ca un tren de navetisti, zau... Nici acum nu-s mai breaza, doar ca fumez doua jumatati doar, ca oricum imi stau in git - in picioare, pe balcon, ca nu vreau sa ma vada Vladimir :)
Din ce scrii tu simt ca esti bien si te descurci minunat cu toate, bravo tie! Eu doar alaptez, dorm, maninc, ma spal si fac baie copilului, altceva nu prea fac, si tot sint cam darimata de oboseala... Eu nu stiu cum reusiti voi, supermamelor, sa le faceti pe toate...

Andra_s, ma bucur sa aud de bine despre voi
Poze cuFloricica nici nu am descarcat din aparat, tare-s lenesa... asa ca nu stiu cind pun poze, maia les ca am cam uitat cum se urca pe picassa... Plus, sincer, dupa acpul meu nu e nimic de vazut, e un bebelus ca toti bebelusii, fara nimic special ca infatisare - desigur, mimica e f expresiva, si mi-e tot mai drag pe zi ce trece, dar expresiile alea care-l fac special nu se vad in poze :) A nu se intelege ca fac fitze, please, ca nu e cazul, sint dar o mama un pic mai nebuna ca voi :)) Pup si iti doresc numai bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

dragile mele

Cezar a venit pe lume astati la ora 8,15, astazi 5 aprilie!!!!

4,550 gk si 55 cm!!!!!!!!

eu sunt acum adusa la salon, incep sa ma dezmostesc
bebelusul este frumusel si maricel,are o voceeeeee, cand imi aude vocea tace!!!!

va pup si cand mai pot drevin!!!!!!




castelana fericita mami de Cezar
luni am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

FERICITARI CASTELANA
BINE AI VENIT BEBE CEZAR!!!!


Noi plecam spre spital. Daca ma opresete acolo va anunt cumva.

Denisa, 40 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput