Pufuleti (23) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Adevarat a inviat!

Paste fericit si lumina in suflete!


Lorexule multumesc din inima pentru mesaj, nu am mai raspuns la ultimul tau mesaaj, insa vreau sa stii ca am apreciat mult gestul tau Felicitari pentru productia marita de lapte!

Sa va zic si eu vreo 2 vorbe despre noi, mai bine zis despre puiuta noastra. In primul si in primul rand am facut o lunita suntem mari ce mai! Pe 30.03 adica miercuri la fix 4 sapt. de la nasterea minunii noastre am fost la pediatru si evoluasem asa: 4540gr si 55cm, ceea ce nu e rau tinand cont ca am plecat de la 3770gr cand am iesit din spital. Lorena e sanatoasa, insa am uitat sa intreb un lucru care ma cam streseaza. Dupa ce am venit cu ea acasa am remarcat pe fundulet o vanataie. Initial am zis ca s-o fi produs cand am nascut-o, insa nu mi se pare normal ca pana si dupa o luna sa aiba aceeasi vanataie. Sunt foarte fericita ca am reusit sa ii dau LM exclusiv.

Cris.d am reusit si eu sa ma vopsesc dupa 10 luni ultima oara m-am exact cand am ramas graviduta. Si ce sa-ti zic, ma imbrac tot cu hainele din timpul sarcinii.. lasa ca trec si astea

Cristies sa stii ca am facut asa cum mi-ai zis.. Am avut un puseu de vreo 2-3 zile si am dat numai titi, dar in zilele astea a stat numai agatata de mine. Ca sa zic adevarul am renuntat la pompa. Ii dau direct titi oricand


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby




Cris.d am reusit si eu sa ma vopsesc dupa 10 luni ultima oara m-am exact cand am ramas graviduta. Si ce sa-ti zic, ma imbrac tot cu hainele din timpul sarcinii.. lasa ca trec si astea



de Lorena 03.03.2010

Mello motanelul iubit






Inseamna ca eu sunt fericita ca port aceleasi haine ca inainte de a ramane gravidutza .. Bine ma chinui un pic dar pana la urma intra ..

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Hristos A Inviat!


In dimineata aceasta avem program special: pe langa o cu frisca lichida si sirop de caramel va invit la 2 felii de drob facut ca la mama acasa si haideti sa ciocnim un rosu, sa ne bucuram impreuna de invierea Domnului!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ADEVARAT, A INVIAT!
VA DORESC TUTUROR LINISTE SUFLETEASCA,DRAGOSTE,INTELEGERE,MULTA SANATATE SI SA NE BUCURAM DE LUMINA ZILELOR NOASTRE:COPILASII !


cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

HRISTOS A INVIAT!!!!

Bucuria vine din lucururi marunte.Linistea vine din suflet.Lumina vine din inima fiecaruia.paste fericit!!!!

sa aveti o zi frumoasa alturi de cei dragi.


Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

ADEVARAT A INVIAT!
VA DORIM LINISTE INTELEGERE SI PACE IN SUFLETE!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Adevarat, a inviat!

Carmita, vanataia de care vb nu e cumva pata mongola? Nu am tp acum dar poti sa cauti tu info despre ea.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby

Adevarat a inviat!

Paste fericit si lumina in suflete!


Lorexule multumesc din inima pentru mesaj, nu am mai raspuns la ultimul tau mesaaj, insa vreau sa stii ca am apreciat mult gestul tau Felicitari pentru productia marita de lapte!

Sa va zic si eu vreo 2 vorbe despre noi, mai bine zis despre puiuta noastra. In primul si in primul rand am facut o lunita suntem mari ce mai! Pe 30.03 adica miercuri la fix 4 sapt. de la nasterea minunii noastre am fost la pediatru si evoluasem asa: 4540gr si 55cm, ceea ce nu e rau tinand cont ca am plecat de la 3770gr cand am iesit din spital. Lorena e sanatoasa, insa am uitat sa intreb un lucru care ma cam streseaza. Dupa ce am venit cu ea acasa am remarcat pe fundulet o vanataie. Initial am zis ca s-o fi produs cand am nascut-o, insa nu mi se pare normal ca pana si dupa o luna sa aiba aceeasi vanataie. Sunt foarte fericita ca am reusit sa ii dau LM exclusiv.

Cris.d am reusit si eu sa ma vopsesc dupa 10 luni ultima oara m-am exact cand am ramas graviduta. Si ce sa-ti zic, ma imbrac tot cu hainele din timpul sarcinii.. lasa ca trec si astea

Cristies sa stii ca am facut asa cum mi-ai zis.. Am avut un puseu de vreo 2-3 zile si am dat numai titi, dar in zilele astea a stat numai agatata de mine. Ca sa zic adevarul am renuntat la pompa. Ii dau direct titi oricand

de Lorena 03.03.2010

Mello motanelul iubit



ce tare, si tudor a avut, si acum am aflat si eu ce are, pata mongola/mongoloida.
uite am gasit informatii aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=113311
la tudor am sesizat prin sapt a 2-a... deja s-a estompat, vad doar eu o diferenta minora de nuanta, pt ca stiu ca a fost acolo.
rom nu incape vorba sa fie... doar influente asiatice de la taicasu care pe undeva prin stra stra bunici are sange asiatic

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

si BUNA DIMINEATA, bineinteles, si Hristos a Inviat... din nou, caci am facut pastele live aici aseara.

Am dormit bustean ca doi iubitei, pana la 9.30, am luat o gustare, ne-am jucat putin si Tudor a adormit in carut langa mine la masa.

Am ciocnit si ou, si l-am si mancat!

Dupa masa fac turul cel de toate zilele, de lac Tineretului.

Va pup! Sa nu va imbuibati!

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

ADEVARAT A INVIAT!

LUMINA IN SUFLETE SA AVETI! SARBATOARE FRUMOASA SI CALDUROASA ALATURI DE CEI DRAGI!



LA MULTI ANI!

Dana, mamica de Dragos Andrei (27.12.2009)
http://picasaweb.google.com/dandana.grigore/DragosAndrei#

Mergi la inceput