Pufuleti (23) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

ADEVARAT A INVIAT!!!! dragele mele sa petreceti frumos si sa fiti iubite.

Va imbratisez! noi cam chiauni ca piticutza mea a fost fff colicoasa azi noapte

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Un Paste fericit mamici si copilasi dragi!Sunt atit de frumoase Sarbatorile cu casa plina de copii:)Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

ADEVARAT A INVIAT!
D-zeu sa le dea multa sanatate si sa-i ocroteasca pe pufuletii nostrii cu probleme.
Noi va uram un Paste Fericit!!! plin de multe bucurii,intelegere si multa sanatate .Sa ne bucuram de copii nostrii scumpi si dragi.




de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile
poze Maria Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Hristos a inviat!

Eu nu am mai intrat deloc pe forum, asa ca am ratat pozele cu fete dragi Lorex si Plateea, fie-va mila de o biata dezertoare si dati-i un link

Mariucasara, Andrelina multumesc pentrui info despre pata mongolida, e grele ingnorantele astea, uite asa innebunesti ca nu stii ce are kupilu. Imi smulgeam parul din cap(la figurat) ca am uitat sa-l intreb pe nenea pediatru de pata asta.

Eu am scris in postarea mea anterioara ca Lorena este sanatoasa si chiar asa este, insa.... este mai mereu infundata, si scoatem mucisori la greu.. E normal asa ceva? V-ati confruntat si voi cu asta? Si eu sunt de ceva timp racita si mi-e tare teama sa nu o fi luat-o de la mine.. aaa si mai e ceva, am revenit in forta cu multe '?' are limbuta alba si acum ma intreb eu e oare o ciuperca cum a zis prima pediatra sau doar de la lapte si prin urmare ceva normal, cum a zis al doilea pediatru. Pediatra mi-a dat tratament cu Nistatine, pediatrul mi-a zis ca nu e cazul si dupa 4 zile din 7, cat ar fi trebuit sa dureze tratamentul, am renuntat, ca sa nu dau motatei chestii inutile, insa acum sa zic adevarul nu-s convinsa ca pediatrul are dreptate. Voi ce sfat imi dati?

Va doresc sa aveti parte de o duminica de Paste minunata! Spor la papat drob de miel, ousoare rosioare, friptrurica de miel, cozonacei nu mai zic ca imi ploua in gura...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Cristies suntem pretene tine-te bine ca de acum incolo te voi stresa cu multeeeeeee intrebari

Am uitat sa va spun ca am pus poze vech si noi cu Lorena. Insa nu le-am pus chiar in ordinea corespunzatoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Catalutza fir-ar ei sa fie de colici, uratii naibii! Si noi am fost colicoasa azi noapte, din fericire nu a tinut mult si am lasat-o pe mama cu ea, pentru ca mie-mi picau ochii in gura. Sincer, nu stiu ce m-as fi facut fara mama, noroc cu ea ca asa reusesc sa dorm si eu omeneste.. Pup mami chiauna
Si hai ca mai vin cu o intrebare, la cate lunite incep sa pape mai rar? Ca eu observ ca deja acum ca are o lunita papa doar pe la 1, 4 noaptea si apoi uneori sta si pana la 10 dimineata pana cere din nou titi, la inceput ma inngrijoram ca dureaza prea mult si sta fata nemancata si am incercat sa-i bag titi in gurita, insa nici o reactie din partea ei asa ca am lasat-o in pace si a cerut singurica cand a vrut. Dar cand ii e foame sa te tii nene, scoala tot blocul!

Alecsa sa stii ca esti norocoasa ca intri in blugii tai! Cate kg amr? Noi mai avem de dat vreo 7kg jos ca sa ajungem la greutatea de dinainte de nastere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Rectific, nu noi, ci eu mai am de dat jos 7kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Hristos A Inviat!!!

Fete dragi va urez sarbatori pline de lumina in suflet si a va bucurati de minunile voastre, pufuletii.






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Asteptam primul Paste din viata printului


pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Carmenuta, ce ma bucur ca ne mai scrii si ma ales ca Lorena e bine. Si Arthur are pata mongoloida si prima data cand a vazut-o mami si mi-a zis cum se cheama am zis ca e zuzu si am lasat-o in ale ei. Dar apoi la pediatru azis ca e asta si ca apare mai ales la mediteraneeni si sa nu-mi fac griji asa ca am recunoscut rusi ca mami avea dreptate.

Ratusca si Andrelina, merci de info pt modificat poza dar tot nu a mers. In Paint nu am steluta iar in FastStone tot imi ramane un cadru alb in jurul personajuluii dupa e decupez. De fapt ideeae sa decupezz doar bebele din poza si sa-l lipesc p o alta poza, sa fac un montaj si marcinea aia alba ma incurca. Aveti vreo idee? Merci





Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Asteptam primul Paste din viata printului


pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

CRISTOS A INVIAT !!! sa aveti parte de un Paste binecuvanat alaturi de cei dragi.

Mergi la inceput