Sezatoarea canadiana (177) Bine ai venit Sabina!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Sfintele Pasti sa va aduca bucuria credintei, a sperantei si a iertarii, asa precum Iisus a adus Lumina Invierii. Sarbatori fericite!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ione81 spune:

Paste Fericit si de la noi!

atata am umblat ieri pe afara, ca azi abia am facut curat si de mancare;
am cumparat cozonac, salata de icre si drob (sa vedem de-i place sotului, ca eu una nu mananc miel) de la Bucharest si urmeaza vopsirea de oua, am curatat si decorat casa azi si acuma urmaresc slujba la Bucuresti in direct, ca nu stiu daca ajungem deseara la vreo biserica cum nu avem masina, poate maine dimineata sa luam Pasti.

http://www.watchfomny.com/Romania-tv.php

Hristos a inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Doloress, Magdone, LauraB, Bebitu multumim pentru urari, ma faceti sa rosesc , am crezut ca mi-ati uitat culoarea, m-am lasat coplesita de "proiectul" bebe, mintea mea merge de 1 an de zile pe pilot automat

Diana da, asa mi-a spus doctorul meu ca o sa incercam natural daca sarcina continua sa mearga la fel de bine ca pana acum si daca primu bebe o sa fie pozitionat corect. Eu sincera sa fiu nu prea as vrea, am citit despre cazuri in care primu a iesit natural dar al doilea si-a schimbat pozitia, apoi atat mama cat si bebe2 au obosit asa ca tot la cutit s-a ajuns.
Doctorul se bazeaza pe faptul ca sunt tanara, ca nu am probleme de santate, etc....
Am sa trec pe la Odiseea voastra daca ma primiti

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 19+ de Tudor Sebastian si Mara Beatrix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Intru si eu repede sa va urez un Paste fericit!!! cu multa caldura sufleteasca, sanatate si iubire.

Noi suntem ok, ne-am mutat, dar inca nu ne-am revenit cu oboseala. Toate la randul lor, desfacem cutii incet-incet. Noroc ca suntem invitati la masa maine, ca altfel mancam cartofi prajiti de Paste . Nu am avut timp sa fac nimic, ca niciodata :(

Va pupa Soimita mea

p.s. sunt nerecuperata, dar inteleg ca a nascut Magda (FELICITARI!!!) si ca avem o graviduta cu gemeni (wow!!! FELICITARI!!!) si ca a aterizat Anka (FELICITARI SI INTEGRARE USOARA!!!)





Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessie spune:

Paste Fericit va urez si eu!
Magda, felicitari pentru "micutul" Adam Leo, sunteti o familie de invidiat!
Ankalaura, bine ai venit in Canada! Eu si acum imi amintesc cu drag de inceputuri, cand totul imi era strain si ma intrebam daca o sa ajung vreodata sa cunosc orasul asta. Iar acum il stiu mai bine decat unii de-ai locului!
Sa aveti parte de sarbatori linistite alaturi de cei mai dragi voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Mai e un pic pana plec la biserica (macar atat ca post nu, impartasit copiii nu, macar sa iau lumina ) si voiam sa va cant

Hristos a inviat din morti

Cu moartea pe moarte calcand,

Si celor din morminte

Viata daruindu-le!


Bucurati-va de Lumina Invierii !


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

+13 kg

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

arturicii felicitari!!!!!!!!!! Recuperare rapida si bebe mancacios. Te asteptam sa ne dai detalii! Cum au reactionat fratiorii?? Sabina bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Diana la ce biserica te duci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Si nu pot sa las sa treaca ziua asta, fara sa-i urez inca o data,si aici pe Sezatoare la implinirea primului anisor Sophiei de OlgaTarziu, La Multi Ani !

Sa fii sanatoasa, fericita si implinita in viata !

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

+13 kg

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitilache

Diana la ce biserica te duci?




La Cristophe Colomb !

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

+13 kg

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput