LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *190*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ia priviti-l pe al meu fiu la vanatoare de furnici:http://picasaweb.google.com/105307725673140099193/RapsodiiDePrimavara2010#5455890082508672770

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Super tare blondinu' !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Hai ca m-ati terminat cu spasmul ala, am citit si nu mai sunt buna de nimic, nici nu pot sa ma gandesc prin ce a trecut anamariame si mai ales andrisimo, la care se tot repeta! Si Ilincutza lui Pisigri. Of, acum imi amintesc ca si Sophiphi a avut ceva de genul asta cand avea vreo 5 luni parca, v-am povestit atunci pe larg, dar eu crezusem ca s-a inecat plangand!! A fost un singur episod dar si acum mi se face pielea de gaina cand imi amintesc, desi cred ca a durat vreo 5 secunde...Am admirat dimensiuni grozave de copilasi, toti la categoria 9+...Sophiphi e la 9-, cred ca nici la un an nu va avea chiar 9. Anaan, 30 de cm a crescut Andrei, wow, e ceva!!Tufete, io m-am dilit: am vazut o masina cu nr. MBS si mi-am zis in gand instantaneu: mamaliga cu branza si smantana!mami de Sophia-Diana (Sophiphi)11luniManole forever
Ha, ha, eu am vazut odata AYL si m-am gandit automat la Ayla.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicky09

Paste fericit fetelor, voua si familiei voastre! Aici e un vant, mama mama, sper ca maine sa fie frumos, cum a fost de Florii.Mergeti in seara asta la Inviere?
Cu copiii? Eu l-as scoate pe Nicholas un pic sa vada plaoia de luminite de lumanari, la 12 dar nu stiu daca va rezistapana la ora aceea si sper sa nu bata vantul si deseara ca sa nu se stinga lumanarile.

Ati vopsit oua, ati facut cozonaci? Se mai poarta inca? Eu am facut un tort, de fapt e inca in preparative, trebuie sa il finisez, am pregatit carne pt o friptura si pace.Cozonac de-a gata....nu dar oua...nu, anul acesta nu am avut timp de oua, poate ma capat cu ceva de pe la prieteni...in schimb, avem cat cuprinde oua de ciocolata cu surprize....



Nicky , ma bucur ca mai treci pe la noi

Noi la Inviere cu Alexandra chiar nu putem merge pt ca ea se culca la maxim 21-22 si pana la 24 nu ar rezista dar la anu' sper sa putem merge toti, anul acesta va merge doar tati si noi stam acasa .

Eu nu concep Pastele fara oua si cozonac asa ca ne-am aprovizionat de la mama, am si mancat deja jumatate de cozonac !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, MBS zici ??

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Noi am fost afara la plimbare pana Pisi a mai aspirat o tura si ne-a asteptat cu papa gata (pusesem eu aripioarele la facut inainte sa plec), noi am fost ca fetele la o cafea ca afara batea vantul destul de tare asa ca am dus-o pe Alexandra la un biscuite in mall unde eram cam singurii clienti
Eu am baut o cafea si ea a mancat tacticoasa apoi am colindat magazinele de copii, am primit si un cadou de la iepuras
Acum sper sa se mai culce un pic ca sa ma spal si eu pe cap

Mai nou a invatat sa dea pupici , e bestiala, strange buzele si ridica capsorul catre tine de iti vine sa o mananci nu alta



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:


www.flickr.com/photos/31088780@N05/4486483043/" target="_blank">Va dorim un Paste fericit !!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anaan, Nicky, normal c-o sa merg cu Sophiphi la doctor, nu amu, de urgentza, fiindca nu e o urgentza, m-am si "docomentat" si nici nu-i o chestie de zi cu zi, in majoritatea timpului nu i se vede absolut normal la buric, dar cateodata i se face acolo ca o cojitza uscata (nu, nu e jeg). Si sa nu va imaginati ca i-a curs sange shiroaie...in fine, o sa mergem candva saptamana venitoare.
Simplyana, sa stii ca mi-ai confirmat niste banuieli: si mie mi se pareau aiurea masuratorile asistentei si am masurat-o in picioare la perete si are 72 cm, nici vorba de 76 cum ii tot ieseau ei! Cred ca masurandu-i culcati face cm bucla pe lateral, sau le masoara si talpa intinsa, nu stiu care-i faza. Chiar sunt curioasa daca voua va ies masuratorile la fel in picioare si lungiti!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
11luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Multumim pt urarile adresate dop-modelului Ioana.
noi o asteptam pe asistenta sa vina la injectii. nu va spun ce se bucura copiii mei cand o vad...

azi am gatit (m-a ajutat si mama, ca a venit pe la mine). am facut pasca, drob, friptura de miel si ciorba de miel.

pe ioana o vom sarbatori maine in familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, va urez si eu Sarbatori fericite, sa petreceti frumos, sa va simtiti fericite si linistite alaturi de familion!

Novusica, e a 2a oara cand fac sarmale in viatza mea. Da' ma chinuie talentul de cand am nascut si mai ales de cand is Monti, ca al'fel... vai di capu' mieu.

De PetraTudor mai stiti ceva? Ca mie nu imi raspunde la telefon, nu ma mai iubeste

A, si ca sa puna capac, azi ne-am rasturnat cu tricicleta si ne-am julit nasul

Inca o data si Sarbatori fericite!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

adrisimo, la cate mesaje devine un nou venit membru incepator?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


cred ca la 100, la mine vad ca a aparut membru ncepator

dragastoasa de

Mergi la inceput