Regasiri (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Mesaj de la Mihaela (dastefa), dupa radiografia de azi dimineata:

Am facut radiografie si Mirunica e mai bine. Merge in continuare pe tratament, dar am scapat de amenintarea operatiei.

Am vorbit cu Mihaela si era mai optimista acum. M-a rugat sa va transmit multumiri din partea ei ca ati sustinut-o. O va face ea mai mult cand se va intoarce.... Ma bucur din suflet ca a scapat de operatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Lacramioara, deci cu tine vorbea cand sunam eu

Am vorbit si eu cu ea, Doamne ajuta sa fie bine si sa se intoarca mai repede acasa.

N-am pomenit nimic de Daria si scarlatina, nu stiam daca stie, dar mi-a spus ea, spera sa o ia acasa, sa faca tratamentul acasa.

Deci incepem saptamana cu vesti bune.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

MIRUNICA,multa sanatate!! sa te recuperezi rapid,sa vii acasa curand!!
of,mi-e asa mila de ea,mititica..

RAUL,La multi ani !!!!!!!!!!!!Sa cresti mare !

20+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am aflat si eu vestea dimineata, am primit sms, ma bucur mult pt Miruna. Nu am avut timp s-o sun ca am fost prinsa la randul meu numai in probleme. Doamne ajuta sa plece cat mai repede acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Multa multa sanatate micutei miruna si multe putere Dastefei! Cat despre scarlatina, aici a facut copilul unei prietene si s-a rezolvat foarte repede si usor. daca se diagnostifica bine, antibioticul potrivit si in 5-7 zile n-ai treaba.

Cand a implinit Raul anisorul? ieri? Miro intra si punene o poza cu voi! (sau trimite pe mailul comun)sa-ti traiasca printisorul si sa va bucurati sanatosi de copiii vostrii!!

Stiu ca a nascut vineri Dayanara, insa multe detalii nu stiu. ea e bine, fetita e bine, nasterea a decurs ok. poate are timp si ne povesteste mai multe...

eu tot la pc-ul lui paco. Mi-a promis o amica ca mi-l rezolva ea, si nu m-am dus cu el la reparat....si tot astept asa-i cu pretenii...

pup

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o aromata si va doresc o zi usoara.

Acum ca Mirunica e mai bine, n-am sa va mai stresez.... pe mess sau PM....,oricum, asa cum zicea si dastefa, m-am convins pentru a nu stiu cata oara, ca sunteti tare saritoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Doamne ajuta ca Miruna e mai bine. Sper sa nu mai apara nici un fel de problema. Sper ca si daria sa scape repede de scarlatina.
Dayanara felicitari mami. Sa fiti sanatosi cu totii si norocosi.
Lacramioara sa sti ca noi tot asteptam vesti despre Mihaela si Miruna. Multumim frumos pentru cafea si pt vestile bune.

pe toata lumea si va doresc o zi super.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am reusit sa o sun aseara pe Mihaela, vroiam sa aud eu cu urechile mele ca e mai bine Miruna. Raspunde la tratament, dar cred ca o s-o mai tina cel putin o saptamana acolo. Daria e acasa dar face penicilina la 12 ore, o sa fie ok.
La multi ani, Raul! Sunt cam in urma dar asta e. Am alergat sa fac procura pentru fratele ieri, pe ploaie, am cam racit, si cu Ana dupa mine. Apar atatea incurcaturi cu o casa de-ti vine sa renunti. Acum nu ar mai vrea sora mamei sa ne cedeze partea ei, desi ea nu a locuit acolo, noi am crescut, nu a avut grija de bunici niciodata, doar mama s-a ocupat, asta fiind intelegerea, mamei sa-i ramana casa. Dar daca mama a murit ea nu mai tine cont de nimeni, nu are de cine sa-i mai fie jena, bunicii morti, mama moarta, pe noi probabil nu da 2 bani, nu stiu ce va iesi in final. E trist ca ea e singura ruda in viata din partea mamei, ar trebui sa ne fie alaturi, sa ne bazam pe ea, in special ca nu reprezinta o avere casa aia de la tara. Dar cred ca o face din prostie si ambitie , nu-mi dau seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor,

Cat de mult ma bucur ca Miruna este mai bine si ca raspunde la tratament...
Si felicitari Dayanarei. Ma bucur ca sunt cu totii bine. Dbunny, transmite-i daca poti felicitarile noastre si sa ne mai spui detalii cand afli. Cum o s-o cheme pe cea mica?
Lacramioara, Ank, voi cum stati cu racelile?
Aelita, burtica ta ce mai face?
Maya, dar burtica ta? Ooff, dar ce rude "intelegatoare" si "de cuvant" mai ai si tu... Din pacate, daca matusa se pune craca, n-aveti incotro, trebuie sa o bagati si pe ea in seama, legal este dreptul ei. Iar tu incearca sa te menajezi.

Noi suntem cat putem de cuminti.
Duminica de Paste am fost la tzara la mama mea si a alergat Iulia cat au tinut-o picioarele.
Luni am chemat-o pe soacra-mea la masa. Nu de alta, dar ultima masa la care ne-a invitat a fost un adevarat fiasco. A imbatranit biata femeie, nu-i mai ies lucrurile asa cum vrea, si se straduieste destul... Asa ca luni pana in pranz am stat in bucatrie, insa a fost o masa reusita (dupa parerea mea )
Ieri dimineata am fost la supermarket, acolo ne-am intalnit cu o cunostinta care a bagat-o pe Iulia in seama si o tot intreba una si-alta, iar Iulia drept raspuns a scuipat-o. A fost foarte rau certata, ne-am suparat pe ea, a plans si toata ziua am batut-o la cap ca sa ne scuipe si pe noi, etc. Acum zice ca nu mai scuipa pe nimeni. Motivul pentru care o scuipase a fost ca nu i-a placut de doamna aceea
Probabil de la plans si de la atata colindat prin magazin, a obosit si a adormit in masina. Noi am luat-o frumos si am pus-o in pat, insa am uitat sa ii punem pampersul. Si cand s-a trezit bineinteles ca a facut pisu in pat si a facut totul fleasca
Astazi dupa-amiaza o sa o ducem la circ. Este prima data, sa vedem daca ii va placea.

Am mai pus si ceva poze pe net facute zilele astea de aici incolo.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am vazut pozele cu Iulia, frumoasa ca dintotdeauna, sigur nu-i pui extensii de par?. Si ce-mi vad ochii, inca ii pui pampers noaptea? Pai asa nu o mai dezveti, las-o fara definitiv, pui ceva sub cearsaf si se invata ea.
Felicitari Dayanara!

Mergi la inceput