Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Buna fetelor,

Am intrat sa va urez un Paste Fericit, numai Lumina sa aveti in viata si toate gandurile bune.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Morgano , fara bebedoi deocamdata Am si eu la cozonacii si sarmalele tale si am admirat ajutoarele mici si scumpe cam rar ni le arati !

Maria , hai cu pozele sa vedem cozonacii si rulada Ma omorati voi pe mine cu ai vostrii cozonaci, cred ca dupa Pasti imi iau inima in dinti si fac si eu dar nu va spun decat dupa...asta ca ies bine

Anca , drum bun la ai tai si sa-ti traiasca mama

Joy , doar atat? voi ce faceti, cum sunteti?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

eu sunt putin trista, Mihai lucreaza in noaptea asta si doar eu cu fata nu ma duc dupa Lumina la biserica, asa ca vom lua maine dimineata..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

joyyyyy, doar atat???!vesti despre voi, ceva?cum sunteti?
Paste fericit si voua!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Fete dragi,

Am intrat sa va urez un Paste Fericit, cu lumina, sanatate si belsug!

sint pe fuga, ca niciodata, m-am lasat pe ultimul moment cu pregatirile, si tot ca niciodata, nu fac nimic deosebit fiindca plecam la unchiu-meu la masa si a doua zi in vizita la prieteni.
Ma duc sa vopsesc ouale cu Rachie acum.

Va numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Va dorim din sulfet un Paste fericit cu multa lumina si iubire in suflete.
Noi am fost la slujba greco-catolica din motive de ora si putut sa luam Pasti, dar a fost frumos, enorm de multa lume cunoscuta, am cam inghetat, dar a meritat.
Eu am lucrat toate cu fetele pe langa mine sau in camera lor, am invatat in timp sa ma descurc singura, asa ca in ultimele 5 sapt. de la marea separare-vanturare nu a fost prea mare noutatea.
Sarmalele sunt bestiale, au mancat fetele de au rupt, a meritat munca, mai ales ca ele au cerut meniul asta.

Va pup pe toate cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

MARIAAAA m-ai terminat si pe mine cu cozonacul ala, asa ca azi n-am mai rezistat si am executat si eu unul. Poze aici, fara sectiune, inca.

Vrea sa va spun ca eu trebuie sa fac prajiturile si o parte din mancaruri "pe sest" in ideea ca sotul meu nu suporta ca eu sa gatesc! Nu se pune problema ca nu ii place rezultatul, ci ca se face mizerie (in conditiile in care eu lucrez super-curat in bucatarie si spal tot timpul ceea ce folosesc) si ca se face miros in bucatarie!

Asa ca a trebuit sa fac cozonacul in timp record, cat a fost plecat dupa vin (aluatul in facusem inainte).

Ati mai vazut astfel de exemplare pe langa casa omului????


Va doresc tuturor Sarbatori Pascale pline de sanatate si odihna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Admirat cozonaci, sarmale si oua de Morgano

Admirat si iepuras de Tania...super tare domnu', sa fie si masa plina si curat si fara miros in buc

Catutza pupam fetele "home alone"

Io azi aveam in program sa mai prestez o salata de andive cu pui, am pregatit toate cele si noroc ca am gustat dintr-o andiva inainte, ei bine erau amareeee de nu se putea. Le-am aruncat si am ramas cu ditai castronul de piept de pui fiert si taiat bucatele. Ce-oi face cu el habar nu am, ca n-am nimic prin casa...si asa ma oftic de mor, ca mi-era si pofta

In rest, toate bune....vroiam sa va uram si noi SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI SI MULTA BUCURIE!

Ne pregatim sa plecam sa luam Lumina, sper sa nu adoarma mandra taman inainte de plecare

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Morgano , deci la voi deja a venit Pastele super ideea sa mergeti la biserica greco-catolica.

Mada , bine ca ai gustat andivele ca altfel aruncai toata salata si era pacat.Ce ai mai gatot bun?

Tania , super cozonacul Dar de ce nu te lasa sotul tau in bucatarie? gateste el?

Ina , spor la pregatiri poate ne mai arati niste poze cu micutii copilasi dupa sarbatori

Noki , cum e la Bistrita?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, ce de bunataturi!!! Felicitari pentru harnicie La noi acum se vopsesc ouale si se coace un amarat de chec. Oh, si sunt si sarmale de fiert.

Paste fericit si luminat la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cristos a Inviat!


Cata , deci asa, ai fost pe sestache in vacanta?
mda, sint cam restanta cu pozele, nu am mai facut copiilor in ultimul timp.

Mama, ce fete harnicute, v-ati aventurat la facut cozonaci! poate cind ma linistesc si eu putin, ma voi apuca sa fac de curiozitate, sa vad cum imi iese (imi place cel cu rahat si cel cu nuca aoleu, ce pofta m-a apucat! ) Multumesc ptr. urarile adresate lui Bobby, am fost la dr. si mi-a spus ca nu are nimic grav, dupa simptome ( a varsat si nu mai papa prea mult) ar avea o bacterie (nici nu ma mir, de cite ori iesim pe-afara si intorc capul in alta parte, il gasesc cu manutele in apa de prin jucarii sau de pe jos, lingandu-si degetele cu pofta

Am vorbit cu ai mei la telefon si m-au mustruluit putin cind au auzit ca nu fac mare lucru de Paste, asa ca dupa ce-am terminat curatenia ( ca la mine asta-i baza ) m-am repezit la magazin, am luat curcan, tort, cozonac, flori, am venit acasa si-am scos sarmalele din congelator, facut curcanul, salata de vinete, deci m-am linistit cind le voi da maine raportul de dimineata.

Cadouri ptr copii; imi propusesem sa vina iepurele numai la Rachie cu carti si cioco, dar nu m-a lasat inima si i-am cumparat si lui Bobby niste masinute, un mielut din cioco alba, apoi lui Rachie un set de bricolat margele, o pereche de ochelari, 4 carti pe care si le dorea, bobo de cioco. de la Craciunul trecut mi-am promis ca nu vor mai pupa jucarii decit de zilele lor de nastere si Craciun, fiindca erau insirate peste tot, nu se jucau cu ele si eram plina de nervi mereu, ca trebuia sa le adun, dar m-am gandit ca si Pastele este o sarbatoare mare, asa ca "am inchis ochii " de data asta. Acum casa mea arata super curata si organizata, de cind au mai putine, de cite ori am ocazia le pun cite o carte in mana si s-au rezolvat problemele.

Sa aveti un Paste Fericit!

Mergi la inceput