Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Paste fericit!

Bine ca avem o zi frumoasa, ne-o vom petrece in parc, ca ii chem si pe ai mei, poate in Muzeul Satului iar, ca tare mi-a placut acum o saptamana.

Am fost si noi sa luam lumina, pentru Ilinca a fost pentru prima oara (de fapt, am mai dus-o la 1 an si un pic, dar nu se pune ca a dormit). S-a comportat asa si asa, nu a prea avut rabdare, iar cand nu a mai putut de frig si somn a inceput sa miorlaie ca vrea acasa. Ma rog, un inceput bun, sa zicem.

Cu dantura sta tot mai prost, i s-a spart smaltul si la al doilea canin, deci ambii canini sunt cu bube. Am fost joi la o clinica de fite (doar acolo am mai gasit programare, inainte de Pasti, nu ca as fi eu vreo snoaba). Nici dr asta nu a stiut sa ne zica de ce i s-au patat dintii.
Asa ca tot in homeopatie imi pun speranta (din cate am citit extractul de mesteacan ar combate cariile).
Problema este ca Ilinca nu a stat IAR la dentist, abia a lasat-o pe dr sa se uite in gura ei. Iar cand i-a pus un pansament a fost jale. Prevad un viitor sumbru

Tania e bine sa vezi ca mai sunt si alti soti cu ciudatenii, ma simt mai relaxata (sper sa nu te superi). Desi al meu e campion.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Hristos a Inviat!

n-am apucat sa termin decat subiectul trecut, ne inscriem in randul celor care de paste au pregatit doar bagajele, si nici alea cum trebuie, si-am plecat la tara.

a venit iepurasul, copiii m-au trezit din somn sa-mi arate...
irisuca era incantata, cum stie iepurasul "exact ce si-a dorit".
dulciurile nu le-a mai adus, ca a trecut pe la amandoi pe la gradi, asa ca le-am taiat de pe lista.


Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
Primavara in gradina mea. Concurs de machete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

ADEVARAT A INVIAT!

Paste Fericit tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Hristos a inviat!

Noi am fost aseara cu totii si am luat Lumina.andru s-a comportat exemplar. azi a fost mai somnoros!
nasii ne-au facut o surpriza si au adus Iepurasul copiilor!
in rest e bine sa stai!

Petrecere frumoasa in continuare!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Hihihi FELI, chiar m-am amuzat, cum sa ma supar?
Poate ar face bine la psihicul nostru obosit sa lansam o discutie cu ciudateniile consortilor, crad ca ne-am distra copios!

CATUTZA, nici vorba, al meu si daca-si pune un sandvis se taie sau se inteapa cu ceva - deci calca in bucatarie doar pt a manca/sau a-si lua din frigider mancare rece. Are doo maini stangi "genuine" in ce priveste bucataria.

Io cand eram pe pe punctul de a ma marita, credeam ca glumeste, cand imi zicea ca eu nu o sa trebuiasca sa gatesc, ca "ce, nu avem doua mame soacre??". Sa faca ele!

Ghinionul face ca mie chiar imi PLACE sa bucataresc, o fac din motive pur egoiste (de placere) - nu foarte des, dar imi ies mancarurile si mai ales prajiturile.

Iar el isi iese din minti cand ma vede pe acolo. Ar fi in stare - cum a facut intr-o sambata - sa sune o firma de caterig, decat sa ma vada ca "pierd vremea" pe la bucatarie.


No, ce parere aveti? Aveti vreunul mai ciudat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io, io, io-s mai ciudata, in sensul ca nici eu nu suport miros in bucatarie si mi se pare ca miroase casa 5 zile dupa ce gatesc ... asa ca inteleg oroarea!

Asa... eu am intrat sa va spun "Hristos a inviat" si se pare ca doar atat apuc ca mi s-au trezit puii - au picat lati azi la 4, ca am fost si pana la manastire.

colectia si fug.....

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Adevrat a-nviat! Sa fiti cu toate/totii fericiti!
Si eu am fost trezita dis-de-dimineata sa ne arate ca a venit iepuraul, care culmea a mincat doua jumatati de morcovi, un pic de salata si niste tulpini de telina. Smecher iepuras, a lasat si niste oua presarate prin gradina sa caute fata mea pe dub toate tufele.

Noi plecam marti in vacanta. Aici e un frig, de zici ca e iarna. Noroc ca plecam spre zari mai calde, unde... conform prognozei, o sa ne ploua tate cele zece zile. Macar o sa fie cald si o sa vedem multe curcubee.





Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

www.askdrsears.com/" target="_blank">Dr. Sears

www.positivediscipline.com/" target="_blank">Disciplina afirmativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Adevarat a-nviat!

Io va scriu din campul muncii, deh sa ma laud ca somez, parca nu era de asteptat

Nu am mai prestat nimic de-ale gurii, facut bagaj si plecat la socrii duminica dimineata, de unde ne-am si intors spre seara. Am concluzionat ca si-asa ne vin provizii din doua case, experimentez eu cozonaci cu alta ocazie, cand ni se face pofta.

Felicitari gospodinelor, mici si mari!

pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Adevarat a inviat!

Bic vacanta placuta!

Catutza ti-am vazut pozele de la Olanesti! tare frumusica e Bia!

Ina esti incorigibila! Cand s-o iei si tu mai moale (cu treaba de Pasti), te-ai impiedicat...

Reintoarcere suportabila in campul muncii va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Adevarat a inviat!

Lavi, urarea pentru ziua de azi . Cam greu cu dezmortirea azi.

Ioana, offf, offf, tare rau imi pare sa te stiu la munca atunci cand altii boieresc pe-acasa . Cum iti pare noua viata, cu serviciu?

Mie mi-au prins tare bine zilele astea de sarbatoare. Pline si ele, dar cu lucuri mai placute. Ne-am reunit cu totii, si cu familia, si cu prietenii, copiii iarasi au fost super-incantati de musafirii lor (mari si mici) si mai ales de iepuras .

Cristi nu mai contenea sa-l laude pe iepuras, cat e el de mic, dar "mama, e un dragutz iepurasul, nu-i asa? uite cate mi-a adus! un cadouas acasa la noi, unul la... " (cate unul la bunici, unul la sora-mea...) Impreuna cu ajutoarele lui, micute si ele, (evident ca are ajutoare, doar si Mosul - cat e el de mare si voinic - are nevoie de multe ajutoare!).
Au mancat copiii mei mai multe kindere decat oua rosii, incat azi dimineata inainte sa plec la serviciu am rechizitionat toate dulciurile, caci sunt niste smecheri si le impresioneaza prea usor pe bunici .

Mergi la inceput