Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fie-ta clar ca are putere de convingere! E un om care stie ce vrea
Si eu ma dau in vant dupa miel, de abia astept, pot sa manac o tona.
Friptura, caci drob (maruntaie) nu mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria, arata si suna delicios reteta! Cat sunt la servici maine il pun pe George sa faca aluatul si eu il pun in cuptor cu umplutura. abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Laviiii tare bine iti sta in sari! Dar doar o poza ? credeam ca pot viziona mai multe!

Maria imi ploua in gura de la cozonacii tai! Unde pot sa ii vad?

Nu cred ca mai intru ca mi se face pofta. Ma duc sa imi mananc mandarinele si ananasul meu....

Apropos, aici cumperi oua gata fierte si vopsite in ce culori vrei de la supermarketuri, in pachete de 6 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cozonacii mei sunt in cuptor.
Cu mac si cu rahat.
Va anunt ce-a iesit, momentan miroase bestial..... si cresc de ma tem ca se lipesc de tavanul cuptorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

salutare

Alina , ce surpriza placuta! Sa fie intr-un ceas bun! Srcina usoara si un bebe sanatos si mancacios

Noi am fost plecati al Olanesti 2 saptamani, a fost super relaxant si frumos, am facut si tratamente...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Alina, sa ai sarcina usoara si bb sanatos!

noi pastram traditia de sarbatori si mergem la mama( anul asta pe 12.04) implineste 70 ani asa ca vom sarbatori in familie dublu.
Sorana asteapta cu nerabdare sa gaseasca in iarba din curte cadoul de la iepuras( o pereche de role) sunt curioasa daca isi va tine echilibrul???

saptamana trecuta am fost la majorat la nepotumeu...nu-mi vine sa cred ca a implinit 18 ani...ce repede trece timpul, Sorana a stat la restaurant pana dimineata la 5, a dansat si a facut atmosfera de dragul lui Seby evident.
apopo de nepotumeu merge iar la olimpiada nationala de info..anul asta se tine la Constanta, iar la facultate vrea tocmai in Scotia spre disperarea parintilor

Drum bun fetelor care merg la parinti-socri si din partea noastra cele mai calde urari SPIRITUL INVIERII SA VA LUMINEZE CALEA SI SA VA
ADUCA PACE IN CASA SI IN INIMA, BUCURIE SI SPERANTA
ALATURI DE CEI DRAGI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen! Cum va merg pregatirile de Paste?

Noi am ajuns la Bistrita si acum amortizam netul wireless de la vecini.Cam innorat afara, dar macar e bine ca nu ploua.

Intru si maine sa va anunt ca Cristos a inviat si sa va urez sarbatorire frumoasa.


Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Catutza, sa va fie de bine vacanta! Chiar observasem ca ai disparut in ultima vreme... Si iar am dat o raita inspiratoare prin link-ul tau cu bucatareala .

Soanso, deci ii cam plac chefurile tarzii domnisoarei tale .

Morgano, cum au iesit dolofanii tai de cozonaci ?

Noki, la noi ploua de-a binelea, nici nu-mi venea sa ma mai trezesc azi . Mizam pe prognozata "vreme superba" de maine, de luni am inteles ca iar vine potopul.

Hai ca de data asta voi face efortul sa pozez cozonacii, pana acum nu m-am invrednicit. 2 sunt gata, mega-cozonacul e inca la dospit. Am mai prestat o ciorbita de pui si rulada - tot de pui. Ouale am reusit sa le vopsim ieri, cu copiii, fara accidente majore . Verde pentru Cristi si mov pentru Ana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Au iesit bestial, imediat fac poze cu sectiunea, deja au mancat fetel de-au rupt, am dat si jos nepotilor, mai este jumate din fiecare.... sa le fie de bine, ca l-am facut sa se manance

Ouale le-am vopsit in coji de ceapa, le pozez si pe ele.

Sarmalele cu ciolan afumat duduie pe foc, mor de pofta de la miros... de jos de la mama urca aghiasma de drob si ciorbica de miel, friptura o facem doar maine.

Alinush, draga mea, nu cred ca ai primit felicitarile si urarile mele pe skype, ma bucur din suflet pentru voi!

Catutza, sa va fie de bine, un bbdoi-ceva? ;)
Aseara am murit de pofta la bucatareala ta

http://good-times.webshots.com/album/577223058omjAOX - aici operele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Morganoooooo, m-ai innebunit cu bunatatile tale, in conditiile in care eu nu am facut nimic!!!ce bine arataaaaa!Ce fete frumoase ai!nu le-am mai vazut de mult timp!
eu nu am reusit sa fac nimic, tati a lucrat si ieri de la 13 la 22, azi la fel.asteptam sa vedem ce ne pica.maine ce apuc pentru masa de pranz. eu cu andru nu pot face nimic.sta vreo jumatate de ora singur, adica se joaca, dar pentru ca e tare nazdravan, tb sa-l urmaresc mereu.l-am gasit si pe masa de calculator cocotat. in rest , daca stau in picioare vrea in brate. ma consolez ca peste vreo 2 ani voi putea face o mega-curatenie-luna si stive de bunatati, sau ma rog, pe acolo.

noi intentionam sa luam lumina deseara, adica mergem cu totii.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput