Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna

Am ajuns si eu putin la calculator...va salut din Piatra Neamt :) e tare bine acasa la mama..desi imi e cam rusine ca mama munceste, face mancare si noi stam

tina...energie..da, am energie, dar o sa o las mai moale, ca ma resimt dupa cateva zile, cine se plangea de toate cele? asa ca de saptamana viitoare revenim la programul redus, ca nu e de joaca..

bebe a fost cam lenes zilele astea, ieri intrasem si eu in panica dar azi vad ca a fost mai activ

ma duc la masa, revin

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

lalala si Laurika, felicitari pentru baitei! Laurika, nu-ti spusese ca e fetita inainte sau sunt eu?

Bumblebee, felicitari si voua pentru rezultatele bune la amnio! Acum gata griji!

Acum, cand toata lumea e ocupata cu pregatirile, eu stau in pat si pandesc emisiuni interesante la TV. Ce sa fac, asta-i viata...

Va urez si eu
PASTE FERICIT alaturi de cei dragi, lumina in suflete si in casele voastre si multe impliniri, din care cea mai importanta: sa aveti bebici sanatosi si mancaciosi.



Alina, 25+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas. Fie Ca Sarbatoarea Invierii Domnului Sa Va Aduca In Case Lumina, Dragoste, Intelegere Si Sanatate!!! HRISTOS A INVIAT !

Cu drag Andreea/Dragaica.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 19+ de Tudor Sebastian si Mara Beatrix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Buna dimineata fetelor!! Ce gospodine!!!
Andreea felicitari pentru intrarea in ultimul trimiestru, hai ca mai e putin putin si scoatem agitatele!!
Fetelor eu acum am inteles de ce mi-a dat medicul atata supliment de magneziu, aseara am mancat cu un cuplu si ea m-a intrebat daca am inceput sa iau magneziu, i-am spus ca da, dar nu inteleg de ce atat de mult , ea mi-a spus ca in ungaria e procedura standard pt a evita contractiile, ca magneziu e de fapt impotriva contractiilor, deaia nu mi se intareste mie burtica si ma uit eu mereu cand citesc ca se mai intareste, voi ati dtiut pt ce?
Carla sunt sigura ca si la tine e standard, nu?
Va las la treburi, eu am cumparat ouale deja vopsite in multe culori sunt frumoase tare, oricum nu le va manca nimeni dar sa fie pe masa!!

mie mi-a dat magneziu tocmai ca aveam contractii la inceputul sarcinii...nu stia ce sa imi mai faca, ma controlase si era totul ok, asa ca mi-a dat magneziu, 3/zi si au trecut
acum iau doar 2 pastile/zi dar nu am mai avut deloc probleme

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
22+ cu


Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina2005

lalala si Laurika, felicitari pentru baitei! Laurika, nu-ti spusese ca e fetita inainte sau sunt eu?

Bumblebee, felicitari si voua pentru rezultatele bune la amnio! Acum gata griji!

Acum, cand toata lumea e ocupata cu pregatirile, eu stau in pat si pandesc emisiuni interesante la TV. Ce sa fac, asta-i viata...

Va urez si eu
PASTE FERICIT alaturi de cei dragi, lumina in suflete si in casele voastre si multe impliniri, din care cea mai importanta: sa aveti bebici sanatosi si mancaciosi.



Alina, 25+ cu Aida Alexandra
Fetita mea




Alina, ce faci? cum te mai simti? chiar ma gandeam la tine zilele astea, nu imi aduceam aminte daca ai mai intrat sau nu deh, neuronul de graviduta...

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas. Fie Ca Sarbatoarea Invierii Domnului Sa Va Aduca In Case Lumina, Dragoste, Intelegere Si Sanatate!!! HRISTOS A INVIAT !

Cu drag Andreea/Dragaica.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 19+ de Tudor Sebastian si Mara Beatrix




ce urare frumoasa!

Sarbatori fericite tuturor! Maya si pentru tine un mare de tot si sa dea Domnul sa iti indeplineasca dorinta cea mai mare, cea de a fi mamica!

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi. Lumina sfanta a Invierii sa va patrunda in suflete si in casa si sa va daruiasca liniste si pace.


20 fix . Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

SHERI,CARLA,mor de dragul picilor vostri,cum povestiti ca unul da asa agale,lenes din picioare
sunt diferiti inca din burtica.oricum se spune ca au personalitate diferita,se manifesta de acum.

sunt curioasa cum simtiti voi separat copiii?stiti ce loc are fiecare acolo si cand misca amandoi si pe rand,ce frumos !

si al meu(era sa scriu ai mei) misca atunci cand incep sa mananc,la Pprima inghititura se incolaceste de drag.
vad ca explicati mai apoi cum sunt pozitionati in stanga si indreapta,si acum imi inchipui cam cum ar fi,ca al meu e in dreapta,si Sofia si Andres tot in dreapta stateau.

al meu misca continuu.cred ca si in somn se misca ,altfel cand ar dormi?


O MINUNE:femeie cu dublu transplant de plamani,a nascut o fetita de 3600g ! 9 luni sub tratament,e primul copil nascut din mama cu plamanii transplantati.
minunile exista!!!

SABRINA pt maini e buna aia cu glicerina,nu stiu sa spun ce marci sunt pe acolo.sau e buna si vaselina de farmacie,aia speciala de piele,nu de masini hihi.
e buna si nivea,dar aia mai groasa,e una de maini,si alta de fata,eu foloseam cea de noapte mai des,ca e mai grasa.
trebuie sa bei lichide ! iar rosiile nu dau arsuri neaparat la oricine,mie nu imi dau rosiile,imi dau altele,apoi ajungi sa iti dea arsuri orice inghiti!mai spre final.



CARMEN sa iti zic cum ascunzi linkul de la semnatura(si oricand vrei sa pui un link): cand scrii tu un mesaj,ca raspuns,ai un buton cu un plic alb si doua sageti circulare albastre.dai clic si apare o fereastra mica:text care sa apara pe post de link(si aici scrii ce vrei tu,scrii sa zicem BEBE),cand dai OK,apare alta si zice sa bagi linkul.acolo cu paste bagi linkul pe care il ai deja copiat ,cel cu tickerul) si iti apare asa:BEBE CARMEN

20+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:


Paste fericit tuturor!

Vladia, Lalala13, Laurika felicitari pentru baieteii sanatosi!
SabrinaLia, tu povestesti de celelalte sarcini, esti la bb3? Ca nu m-am prins dupa semnatura ta si nici in lista nu scrie nimic?


Katalina, Aelita, si moi, la noi parca a incurcat barza comanda. Mi-am adus aminte de un desen haios http://www.youtube.com/watch?v=LRtKAQJUc3g Sper sa va distreze

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 21+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!

am terminat pregatirile de pasti...mi-au iesit f buni cozonacii si pasca ...am facut aluatul la masina de paine...eu doar i-am umplut...

am facut si salata beof cu maioneza cumparata,drob si ciorbita de perisoare asta-i tot

bebe strumf e din ce in ce mai miscaret

va


Bamboletta 19+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput