Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

pe la noi e urat afara, ploua, e innorat...si ieri ce frumos a fost...bine macar ca maine va fi frumos...daca nu mai schimba astia prognoza...


nu mai am rabdare, asa ca o sa schimb si eu semnatura... de maine intram oficil in luna VII... nu-mi vine sa cred...teoretic, de azi in 3 luni ar trebui sa nasc...

va pup! revin! spor la treburi! drum bun celor ce calatoresc, distractie faina tuturor!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 26+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

eladea felicitari pentru ultimul trimestru , mai e putin
sper sa ai parte de vreme frumoasa la noi e minunat afara

saptamana 24 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ce mai fac burticile? se plimba? luni probabil vom face si noi o mini excursie, in familie, sa ne mai vedem neamurile..ma rog, ale sotului, ca ale mele/s prea departe..

andreea, innorat, neinnorat, eu i/am scos afara , sa pot face o tara de mancare..ca Paste, Paste..da vine amiaza si tre sa mancam ceva, nu? plus ca vine F1 la ora 11..si atunci gata, copilu e numa al meu..
oalele mi/s pe foc..respir juma de ora..cozonaci am cumparat, la fel si prajituri..nu multe, dar sa fie acolo..

Paula cu Mihai 25+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

buna dmineata fetelor..
am intrat sa va urez sa aveti UN PASTE FERICIT SI LINISTE IN SUFLETE..
eu impachetez si astept sa-mi vina sotul de la lucru ca sa plecam la sibiu...va poop

20+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata fetelor!! Ce gospodine!!!
Andreea felicitari pentru intrarea in ultimul trimiestru, hai ca mai e putin putin si scoatem agitatele!!
Fetelor eu acum am inteles de ce mi-a dat medicul atata supliment de magneziu, aseara am mancat cu un cuplu si ea m-a intrebat daca am inceput sa iau magneziu, i-am spus ca da, dar nu inteleg de ce atat de mult , ea mi-a spus ca in ungaria e procedura standard pt a evita contractiile, ca magneziu e de fapt impotriva contractiilor, deaia nu mi se intareste mie burtica si ma uit eu mereu cand citesc ca se mai intareste, voi ati dtiut pt ce?
Carla sunt sigura ca si la tine e standard, nu?
Va las la treburi, eu am cumparat ouale deja vopsite in multe culori sunt frumoase tare, oricum nu le va manca nimeni dar sa fie pe masa!!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

toata lumea cred ca e in criza de timp cu pregatirea bucatelor... la mine e mai simplu, mama mi-a trimis cozonac, prajituri foarte bune... e plin prin magazine si cofetarii, ouale le-am vopsit ieri, mielul nu ne place...
ca sa fiu sincera, nici atmosfera de sarbatori nu se simte aici cum ar trebui (ieri da, a fost vinerea sfanta catolica, magazinele inchise, lumea la plimbare sau la plaja). sotul meu e la lucru pana deseara, buburuza mea prima (are 9 ani) isi face temele pentru vacanta iar eu bantui pe toate paginile despre sarcina, mai trec prin fata oglinzii si-mi admir frumusete de burtica. de fapt, apare intai burtica, apoi eu! in 20 iulie avem data probabila a nasterii, inca o printesa, asa cum ne-am dorit -Hannah Isabela-, prima e Anca-Maria.
dragutelor, va las sa bucatariti, Sarbatori fericite sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Sarbatori Fericite va doresc ...si distractie placuta pe unde va duceti..Aveti grija de voi si de micii delfinasi din burtici

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Pentru cine vrea sa stie exact cu saptamanile si cum se trece dintr-un trimestru in altul si evolutia lui bebe puteti sa va faceti ticker pe pregnology acolo va da toate info pe zile si saptamani !

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

multumesc de urari fetelor


problema e ca am ir-urile amandoua marite rau si grad maturare placenta 2. e posbil ca bebe sa fie afectat si trebuie sa ma duc sa mai cercetez problema. la voi cum au fost ir-urile? ( de atsa iau aspenter racusor)




La cine ai facut eco? Parca suna a Iosup cu gr.2.
IR-urile mai scad si cu MagneB6, si f multa apa. Tutunaru mai recomanda si inj cu pregnyl.

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

sheri p-aproape..la pop. trebuie cica sa fac o vizita pe la fundeni. apa beau o groaza. magne b6 iau doar o pastila pe zi.

laurika felicitari!





----------------------------------------------
my somebody....

24+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput