Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

sheri p-aproape..la pop. trebuie cica sa fac o vizita pe la fundeni. apa beau o groaza. magne b6 iau doar o pastila pe zi.



Eu iau 5 b6 si n-am avut nici contractii, IR mici, 0,4. La prima sarcina am avut 0,79, m-a speriat rau Iosup, am oinceput sa iau 3 magneuri si mi-a scauzut la 0,5.

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Am intrat si eu rapid sa va urez un Paste fericit, alaturi de familie si de cei dragi!

tina 23+ cu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Vladia, Lalala13, Laurika felicitari pentru baieteii sanatosi!
rodyka bine ne-ai gasit! Sarcina usoara si la termen!

Si la noi sunt gata bucatele si in curand ne vom imfrupta din ele

Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului. Paste Fericit!!!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

mersi sheri de pont. in cat timp ti-au scazut dupa?

----------------------------------------------
my somebody....

24+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Fie ca Sfintele Sarbatori de Pasti sa ne aduca numai bucurii, sanatate si multe ,multe impliniri tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina2005

lalala si Laurika, felicitari pentru baitei! Laurika, nu-ti spusese ca e fetita inainte sau sunt eu?

Bumblebee, felicitari si voua pentru rezultatele bune la amnio! Acum gata griji!

Acum, cand toata lumea e ocupata cu pregatirile, eu stau in pat si pandesc emisiuni interesante la TV. Ce sa fac, asta-i viata...

Va urez si eu
PASTE FERICIT alaturi de cei dragi, lumina in suflete si in casele voastre si multe impliniri, din care cea mai importanta: sa aveti bebici sanatosi si mancaciosi.



Alina, 25+ cu Aida Alexandra
Fetita mea




Buna

De bebe ne-a zis ca e fetita la 12 saptamani...iar medicul nostru ne zisese la vreo 2-3 saptamani ca el a vazut ca e baiat...asteptam ultima parere...acum am vazut clar ce e . o sa pun pozici pe contul comun.va pup.


Laura 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Delfinariu, am intrat sa va pup si sa/mi reinnoiesc urarile:

BUBURUZELOR...
Sa va traiti aventura vietii voastre cu zambetul pe buze alaturi de toti cei dragi, Lumina in suflet, ganduri si simtiri, Sa va insoteasca norocul si sanatatea peste tot unde va duceti, Iubirea sa va fie pat si dragostea invelitoare iar la capatai sa aveti numai ganduri bune...

PASTE FERICIT si viata toata sa va fie o sarbatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Carmen,in legatura cu Magne b6 iau 8/zi ,plus 1 Magnerot.Da este procedura standard,insa la mine nu au avut efect singure.Acum trebuie sa iau si Gynipral,pt contractii.Depinde.Uterul meu e mai solicitat zice dr pt ca creste in ritm mai alert din cauza sarcinii gemelare,si cateodata de aceea mai am dureri si se intareste.

Aelita,stiu exact cum stau picii,si stiu deja care da,fetita loveste de 3 ori mai tare ca baietelulIar cand misca deodata e cel mai tare,cum imi tresara burtica.E nemapomenit!!!!!!!!!!!!!!

Sarbatori fericite si linistite!!!!!!!!!!!!!!



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
22+ Carla Maria siMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008


Aelita,stiu exact cum stau picii,si stiu deja care da,fetita loveste de 3 ori mai tare ca baietelulIar cand misca deodata e cel mai tare,cum imi tresara burtica.E nemapomenit!!!!!!!!!!!!!!

Sarbatori fericite si linistite!!!!!!!!!!!!!!



vai,trebuie sa fie minunat sa simti doua vieti acolo !!!!!!!!

20+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabrinaLia spune:

Otilia ,sint la al treilea copil.Inca nu am scris nimic la semnatura.Poate pe viitor sa imi fac timp sa scriu.

Aelita ,mersi mult pentru idei.


Mergi la inceput