Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *125*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Noi maine plecam la munte, pe dupa-amiaza. Ieri am reusit sa ii aranjez garderoba pt primavara lui Sophie bebe. Astazi as vrea sa ma duc cu ea sa trecem pe sub masa. Se mai duce cineva? Si de impartasit cand se poate?


zilnic, inclusiv in ziua de Paste.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza
fetelor, pic de somn, eu nu mai inteleg nimic, de ce oare nu doarme ursulica mea ca...un urs ce este?? treziri peste treziri, basinutze peste basinutze....cred ca ma intorc la sab simplex, pe care l-am abandonat demuuult, ca am trecut chipurile la naturiste, chimen si bonnisan....

am vazut-o pe domnisoara Maria deci sta dom'le in picioare, nu se joaca! nu asaa, sa se ridice si sa cada, ea sta minute intregi

am mai vazut un bebe Flavius cu ochi superbi si deja vedeta , am vazut-o pe bebelina Alex (care parca are falcutele Ebruskai ) in cada cea mare, si pe bebe Carol cel frumos cum face baitza pe uscat

Raluk tin pumnii sa treaca bubitele, sa nu mai aveti si asta pe cap, ca aveti destule

Elle e clar ca nu e perioada voastra cea mai buna...e ceva in aer, nu sunt aliniate astrele cum trebuie, ceva este, dar sunt sigura ca o treaca

Monica cum a fost pana la urma cu febra, a mai crescut noaptea? noua tot timpul ne-a zis dr sa nu iesim 3 zile afara dupa vaccin....

Monikus si eu zic ca e cam exagerata dr asta....si cu papa si cu motricitatea lui Rares....ai vazut cum au inceput bebeii deodata sa faca de toate, dar doar cand au avut ei chef
si Ebru a luat doar 150 de gr in luna a sasea...si totusi dr mea nu s-a alarmat, a zis sa mai vedem o luna, sa bagam papica, ne-a dat vit C si gata....

Hepi, Uka, Fragutza sunteti dementiale!




de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

am vazut-o pe domnisoara Maria deci sta dom'le in picioare, nu se joaca! nu asaa, sa se ridice si sa cada, ea sta minute intregi



...cine-i mami, domnisoara Maria?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

despre noi: avem 8.1 kg, deci a luat 500 gr luna trecuta, deci super bine! si doar 1 cm in inaltime, avem 69
ne-a zis dr sa-i dau zilnic sucuri de fructe, aprox 50 de ml, sa iesim afara cat mai mult si sa introducem si carnita, de vreo 4 ori pe sapt...noua ne-a zis doar piept de pui deocamdata....cu ouale a zis ca mai putem astepta....fier nu ne da daca bagam carnita, si nici vit C nu mai luam daca bem suculete de fructe....a fost f incantata cand i-am zis ca fac eu iaurt si branzica de casa...si cam atat....ne mai vedem peste 2 luni, dupa ce mergem la dr burnei iar la control....

am mai intrebat daca putem sa mergem la un control oftalmo (ca mi se pare mie ca ii cam fuge un ochi..), sau e prea devreme, si ne-a recomandat, daca tot ajungem in Buc in mai, sa mergem la clinica Oftalmix, la dr Luminita Teodorescu....

cam atat despre noi...astept sa se trezeasca Ebruska sa iesim afara ca e tare frumos..

va


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata dragelor,
vreau sa va anunt ofcial ca sunt iar femeie
Aseara tarziu mi-a venit ciclul si abia am gasit un tampon rafuit prin baie. Era asa bine fara
Culmea ironiei e ca ieri ma uitam la o oferta colosala la niste tampoane ce le folosesc eu, undeva la jumatate de pret si dupa ce le-am luat de pe raft....le-am pus la loc ca mi-am zis ca cheltui banii aiurea si asa nu am ce face cu ele

Cred ca de acum poate sa vina Sarah Oare sunt pregatita ?

Hepilica saluti, Maria e fata Carinei, se afla postata pe mailul comun si e adorabilaaaa ...iar vocea mamei ei super suava ...nu ca a mea ca din fundul canalului

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Neatza, girls!


Sunt praf de oboseala! A fost Natalie intr-o forma azi noapte...imi venea sa ma dau jos din pat sa-i fac niste cartofi prajiti sa manance..a supt intr-una si dc nu sugea, vroia sa stea cu sanul in guritza. Nu stiu ce s-a intamplat cu ea saracuta, dar a fost tare nefericita!



hai ma fragu, ce-o fi avut? de ce s-or trezi frate noaptea? eu citisem ca astia mici simt foamea ca pe o durere si de-aia se trezesc si plang rau... Maiei cand ii e foame si n-am lapticul pregatit...plange frate cu lacrimi de crocodil si sughituri. doar ca ea nu se mai trezeste noapte acum.
si cand ma gandesc ca la maternitate era cea mai urlacioasa dintre toti copiii si cerea papa din ora in ora noaptea... cand m-am externat, una din moase mi-a zis: "o sa aveti mari probleme cu ea la cat de des mananca si tipa noaptea...". cred ca nu voi uita toata viata...facusem ochii mari...

Va duceti afara? Noi am fost dimineata pe la 8.30 si era cam rece. Am sta vreo 45 minute. Acum vad ca-s aproape 15 grade. Iesim dupa ce papam legume.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Selenico te felicit pt papusica si ma bucur ca vestile sunt bune.
Ce suc de fructe ii dai ? Eu i-am facut niste morcov cu portocala putina de tot ....dar bea asa ...de parca nu are niciun chef.

Ioana te pup si pe tine pt vestile bune. Decat sa te chinui atat cu pozele cu suportul mai bine te chinuiai cu cateva cu ochiosul cel frumos

Monikus in locul tau as fi varza. Adica eu chiar sunt din mai putin....

Ce sa va mai zic de fi'miu ca se trzeste asa dimineata de-mi vine sa-mi dau palme.....cred ca voi incerca sa ma culc si eu mai devreme ca sa fiu fresh pt el la ora de antrenamente, razaceli si maimutareli de la 7

Am sa incarc si eu cateva poze chiar daca nu sunt cu camasuta cum m-a rugat Hepilica.


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui selen80

am vazut-o pe domnisoara Maria deci sta dom'le in picioare, nu se joaca! nu asaa, sa se ridice si sa cada, ea sta minute intregi



...cine-i mami, domnisoara Maria?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


d-soara Maria de Carinablanca
vezi pe mailul comun filmuletul, e delicios!


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am pus aici cateva



Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Buna dimineata dragelor,
vreau sa va anunt ofcial ca sunt iar femeie
Aseara tarziu mi-a venit ciclul si abia am gasit un tampon rafuit prin baie. Era asa bine fara
Culmea ironiei e ca ieri ma uitam la o oferta colosala la niste tampoane ce le folosesc eu, undeva la jumatate de pret si dupa ce le-am luat de pe raft....le-am pus la loc ca mi-am zis ca cheltui banii aiurea si asa nu am ce face cu ele

Cred ca de acum poate sa vina Sarah Oare sunt pregatita ?

Hepilica saluti, Maria e fata Carinei, se afla postata pe mailul comun si e adorabilaaaa ...iar vocea mamei ei super suava ...nu ca a mea ca din fundul canalului

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


multumesc doamna. imi cer scuze mami carina. imi pun tarana in cap, imi dau doo palme si va trimit un brat de .

sarah...? ce draguta esti. pe bune, ai vrea asa repede?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput