Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *125*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Eu sunt treaza sa finalizez bagajele plecam in provincie la buzau. Din pacate aseara am primit o veste de ne-a dat peste cap total, a murit bunica sotului meu (saraca avea 96 de ani). Plecam dimineata asta cat mai devreme ca sa pregatim cele necesare ca sambata are loc inmormantarea. Scuze ca scriu despre lucruri atat de triste dar aveam nevoie sa ma descarc si eu la cineva....


Sincere condoleante!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si poftiti la !

Sunt in recuperari asidue, revin dupa.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata...sunt cheauna de somn, nu-mi vine sa cred ca am stat azi-noapte sa fac ouale alea care arata ca naiba..si de dimineata m-am trezit si am vrut sa tai cartonul de oua sa ramana doar 16 locuri, cate oua am facut eu, cu ouale inauntru...si asa mi-a cazut 1 ou..s-a spart ..apoi am incercat sa gasesc un loc in camara...si incercans sa fac piruete pe acolo, mi-a mai cazut un ou..altul spart ..am zis ca le las pe aragaz...si langa am ghiuveta care era incarcata de vase spalate..unele au cazut peste uou..altele sparte ..le-am ciocnit eu pe jumatate dintre ele...
Bine ca mai am jumatate, sa le dau de pomana...
Si Pustache, sotul radea...si-mi spunea sa le pun pe masa in sufragerie..ca nu mai raman cu niciunul...ma plimbam cu ele in mana si mai faceam cate unul


Eh, noi sa fim sanatosi..ca mancam noi ouale si asa urate si sparte..

Flavius e mai bine, nu mai are nici mucisori dar tot merg cu el la un control sa ma asigur ca e bine..

Azi...intru cica in pregatiri, daca si Flavius va fi de acord cu mine, bineinteles

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Luto uite de aia de iubesc eu pe tine...pentru ca si eu sunt injinera si gandesc in sinea mea interioara!

Iulika felicitari pentru locul la cresa, chiar daca mi se zbarleste parul pe mine cand citesc cuvantul sunt sigura ca acolo nu e ca la noi.

Mada nu pot decat sa ii tin pumnii sorelei poate rezolva totusi ceva, si multa sanatate unchiului.

Liliac eu am lucrat in sistem si iti pot sustine spusele: la gradi nu sunt primiti copii fara vaccinarile obligatorii, sunt si eu controlati la randul lor...la cele particulare nu stiu.

Ioanna felicitari pentru vestile buneee!!!!

Ktm bine ai venit!

Aida mi-a fost dor de tine.

Camy ma bucur ca sunteti ok si ca ai mai trecut pe la noi.

Mamideandrei am cascat si eu ochii la cat mananca bebe al tau...sa va fie de bine...bravo dom'le uite ca se poate...cat despre statul afara e prima oara cand auda sa ceva.

Fragutza pai mai puteti coopta si alte mamici, dar daca ati mers pe blat si nu ati zis de intalneala, na, noi cum sa venim?

Raluk ai love iu tu!

Hepi ai fost criminala cu descrierea discutiilor intre bebei in parc.

Lore drum bune Zgatix, poate a fost ceva trecator.

Offf, mai Elle ce e si pe capul vostru, sper sa treaca seria asta neagra.

Camy ai fost dementiala cu oole!

Ufff, greu dom'le greu, am limba de un cot, dar nu ma las eu asa usor invinsa!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Fetele din IOR la ce ora va intalniti voi deobicei, ca sa imi dau seama daca ma bate vreun gand sau nu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata fetele,

Imi pare rau ca nu va raspund la minic din urma dar nu am cum.

Sunt terminata psihic. Pana acum nu le intelegeam pe mamicile care se plangeau ca nu vor copiii sa manance. Ei bine acum ma numar printre ele. Aseara am fost la control la Medlife. Si bineinteles ca a fost vai si amar. Pe langa faptul ca a plans in ultimul hal, dr s-a aratat foarte nemultumita de faptul ca cel mic nu a luat decat 200 gr intr-o luna. Mai nasol e ca nu mananca decat vreo 700ml de lapte pe zi. Mi s-a recomandat sa- dau mar cu banana. Le vomita. Am incercat orice numai sa manance dar nu vrea. Acum e nemancat de aseara de la 10.

Ne-a certat ca inca nu l-am dus la kinetoterapeut pt ca nu da semne ca are vrea sa se intoarca de pe burta pe spate sau invers. Ziceti-mi si mie e chiar atat de grav faptul ca la 5 luni jumate nu se intoarce de pe oparte pe alta. Pe mine ma baga dr astia in depresii.

Nu stiu cum sa fac nici cu vomitatul asta al lui. Eu inteleg sa vomite dupa ce mananca dar sa vomite la 2 ore dupa ce a mancat chinuit 90 ml? Eu nu mai stiu ce sa mai zic.

Mi-a zis sa-i dau multisanostol vitamine si biotics baby. Sper sa le accepte macar pe astea si sa nu le vomite.

Va pup, imi e dor de voi dar sper sa fim si noi bine la un moment dat.

Anamaria condoleante.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza, girls!


Sunt praf de oboseala! A fost Natalie intr-o forma azi noapte...imi venea sa ma dau jos din pat sa-i fac niste cartofi prajiti sa manance..a supt intr-una si dc nu sugea, vroia sa stea cu sanul in guritza. Nu stiu ce s-a intamplat cu ea saracuta, dar a fost tare nefericita!

Monikus, ai fost la Favorit? Mai stiu 2 mamici total nemultumite de pediatrii de acolo.

Anamaria, condoleante!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Of..Moni, imi pare rau ca va chnuiti cu mancarea. Cred ca e tare dificil. Legat de vomitat, daca ar fi dupa masa nu ar fi vomitat. Asa se manifesta voma, la mai mult timp dupa masa, altfel al regurgita doar. Despre intoarceri..yo nu m-as stresa. Cred ca are tot timpul. Mi se par exagerati doctorii astia.

Elle, ce le-ati mai patit si voi pe toate odata. Lasa, ca asa cum vin, asa si dispar...toate deodata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Neatza, girls!


Sunt praf de oboseala! A fost Natalie intr-o forma azi noapte...imi venea sa ma dau jos din pat sa-i fac niste cartofi prajiti sa manance..a supt intr-una si dc nu sugea, vroia sa stea cu sanul in guritza. Nu stiu ce s-a intamplat cu ea saracuta, dar a fost tare nefericita!

Monikus, ai fost la Favorit? Mai stiu 2 mamici total nemultumite de pediatrii de acolo.

Anamaria, condoleante!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Nu Fragutza. Am fost pe Grivita la Dr Marcu. Am inteles ca e buna ca medic dar eu efectiv nu stiu ce sa mai fac sa fie bine. Noi si asa o duceam rau cu plansul si cu somnul acum au mai aparut si astea.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata,
mi-am beut juma de cafea...va las si voua ca am facut sa-mi ajunga toata ziua

va scriu acum, dupa aia ma bag la schimbat cupiii, vaz daca au chef de somn sau de joaca si ma bag la gradinarit cu sau fara ei. e asa frumos afara...

monikus, cum e putin 700 ml???? pai ai mei intr-o zi minunata minunata ajung la 300 ml (in general cam 200...)...ma rog...nu pricep si nici macar nu mai incerc sa pricep. multi pupici pt nemanacacios...macar sa stii ca nu esti singura

asa gagicelor, ma gandeam ca daca tot zise frangutza ca daca facem gratare in uichend vine si fragutul, ma gandeam daca vreti la o gratareala pe 17-18 aprilie, adica peste doo saptamani (ca in uichendul viitor am mosafiri). ia sa va inscrieti pe liste....daca nu e ok data asta, reprogramam (dupa ce ma intorc din concediu de la iulika)



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput