Pufuleti de ianuarie-februarie 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Fetelor, am inima cat un purice.. sa va zic ce am patit acum cateva minute...

Am facut baie la cupil la ora 10 (ca asa am ajuns de la cumparaturi) si il alaptez, adoarme instantaneu, nani, la 10.40 era dus in vise... fac si eu dush, ma bag in pat, silent mode totul... cu laptopul in brate..
si acum 5 minute incepe si TZIPA.. dar tareeeeeeeeee urlaaaaa... parca il taia ceva.... am sarit ca arsa, i-am zis ce ai mama, dar bine ca nu am aprins lumina... tremur toata, el si-a supt un deget si vad ca se foieste putin acum, dar cred ca revine la somn...

senzatii tari... ar merge un whiskey sec dupa asta!

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele


O fi avut vreo crampa ceva...mi s-a intamplat si mie cu bb-lina sa tipe asa dintrodata...si nu neaparat plans, ci tipat...la mine se calma imediat cum o puneam la tzitzi...eu ma gandeam ca de foame face asa, ca citisem undeva ca atunci cand le e foame plansul lor e mai mult un tipat. acuma cine stie...bine ca i-a trecut...te cred ca te-ai speriat ca si eu la fel am patit.


Aaa...si buna seara, ca uite ce nesi sunt, uitasem sa salut!!!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

PAPUSILE MELE!!!




da, o durere... si se pare ca nici nu a fost nev de interventia mea... cand am ajuns la patut doar dadea din cap si maini, dar ochii erau inchisi... apoi i-a deschis, a supt degetul salvator , a mai tipat el dar nu asa tare...

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Am trecut cu bine de vaccin, fara sa facem febra. Tanti doctora ne-a facut si bilantul de 2 luni si am aflat ca avem 5,35 kg si 59 de cm. Dupa Pasti avem de gand sa incepem diversificarea cu suc de mere, morcovi si portocala. Am mari emotii!Dar ne descurcam noi.
Si pentru ca maine dimineata plec din Timi si ma intorc abia dupa Pasti vreau sa va urez UN PASTE FERICIT, IEPURASUL SA VA ADUCA MULTA SANATATE SI TOT BINELE DIN LUME!



SARBATORI FERICITE!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui ana_g


iar cand doarme, doarme cu mainile ridicate, cica aia ar fi pozitie de copil fericit si sanatos...dar...mai zic o data...mi se pare ciudat....il urmaresc oricum...

mama lui STEFAN


Asa doarme si al meu... mie mi se pare o pozitie de cangur... dar daca e fericit atunci si eu sunt fericita!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Si buburuza mea doarme la fel. Inseamna ca bebele e ok.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxa

fetele cochetele,mai ma bag si eu in seama ...cu ale mele offuri...daca pot spune asa...de 2 sapt nu l-am mai pus pe bebe la san din cauza unei raceli cumplite si din cauza medicatiei pe care am luat-o ( nu ca as avea foarte mult san k oricum ii dau si completare,dar in fiecare seara incerc sa mulg putinul pe care il am), iar azi am zis sa fac o incercare si spre surprinderea mea nu a refuzat, asa ca acum sunt putintel mai fericita ca pot sa-l pun la san...speranta moare ultima.

aaaaa.....si o faza haioasa acum pe seara...inainte de baita a adormit lemn...fratilor nu mai puteam sa il trezim nici cu tunul....ziceai ca i-am dat somnifer...o fi fost de la tzitzi, asa ca am asteptat foarte cuminti sa se trezeasca, am facut baita, masajul, papica si acum iar somn de voie...e un scump, un copil foarte cuminte...asa va doresc la toate


de Mihai (03.02.2010)


Sa iti traiasca si sa fie sanatos! Chiar ca e un baiat cuminte. Si daca nu e pretentios, nu are de ce sa refuze sanul. Fiica-mea bea lapte si de la san si din biberon si ii plac amandoua la nebunie. Pt ea important e sa fie mancare ca e tare fomista.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ioana fota parca ziceau fetele ca e bun ceaiul de pelin pt epiziotomie sau cum naiba se scrie.............

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Sau ceaiul de galbenele!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

buna dimi
revin dupa ce adorm bebelina

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna dimi!mi-e un dor de voi teribil! am intrat intr-o fuga acu sa va urez: PASTE FERICIT DRAGELE MELE, LINISTIT ALATURI DE CEI DRAGI!
sa va mai pun la curent despre mine: ieri am fost la dct cu puiul mare: faringita, antibiotic. de oboseala azi noapte ma palit migrena... vam vorbit intrun cap mai in urma despre migrenele mele. am luat pastile si azi intrerup alaptarea, sper sa nu faca puiul mic figuri cand o sai dau iar sanul, cu alergatura pt botez, bunicamea e la mama acasa e bolnava are tratament, asa ca saraca mama mea e intro alergatura continua. ea imi face mancarea pt botez, cozonacii... nu am avut timp sa imi cumpar ceva pt botez poate reusesc azi... stresata rau.... sper sa iasa bn botezul si apoi sa intru iar in normal ca acu e agitatie mare.
Doamne mie un dor de forumit....... si sapt viit o sa intru rar ca sunt cu ambii pusti acasa sper sa trec cu bine sa nu albesc.
va pupicesc pe toate si SARBATORI FERICITE!

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Fetelor, am inima cat un purice.. sa va zic ce am patit acum cateva minute...

Am facut baie la cupil la ora 10 (ca asa am ajuns de la cumparaturi) si il alaptez, adoarme instantaneu, nani, la 10.40 era dus in vise... fac si eu dush, ma bag in pat, silent mode totul... cu laptopul in brate..
si acum 5 minute incepe si TZIPA.. dar tareeeeeeeeee urlaaaaa... parca il taia ceva.... am sarit ca arsa, i-am zis ce ai mama, dar bine ca nu am aprins lumina... tremur toata, el si-a supt un deget si vad ca se foieste putin acum, dar cred ca revine la somn...

senzatii tari... ar merge un whiskey sec dupa asta!

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele


EXACT ASTA NI S-A INTAMPLAT SI NOUA ASEARA! LA ORA 10 FARA CATEVA MINUTE!!!! Abia il pusesem in pat, spalat, mancat si ragait, noi eram in bucatarie sa mancam si noi si deodata niste urleteeee! E prima oara cand ni se intampla si noua, nu stiu ce a fost. A mai supt cateva minute si pe urma a dormit pana la 5 dimineata!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Neata!

Suntem fresh, dupa cum ziceam, am dormit pana la 5 dimineata neintrerupt!

Parca si mami e un pic mai bine cu raceala asta...

Ma duc sa mananc daca mai ma timp, va pup!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Am trecut cu bine de vaccin, fara sa facem febra. Tanti doctora ne-a facut si bilantul de 2 luni si am aflat ca avem 5,35 kg si 59 de cm. Dupa Pasti avem de gand sa incepem diversificarea cu suc de mere, morcovi si portocala. Am mari emotii!Dar ne descurcam noi.
Si pentru ca maine dimineata plec din Timi si ma intorc abia dupa Pasti vreau sa va urez UN PASTE FERICIT, IEPURASUL SA VA ADUCA MULTA SANATATE SI TOT BINELE DIN LUME!



SARBATORI FERICITE!



de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)
poze



Felicitari pentru crestere! In propozitia bolduita si inrosita sper ca te referi la medic si asistenta prin avem de gand... mi-e greu sa cred ca ai de gand sa bagi in alimentatia unui copil de doua luni jumate fructe si legume pline de prafuri in aceasta perioada si un suc atat de acid cum este cel de portocala.
Daca ai mai putea sa ceri opinia unui medic inainte sa faci ceva in sensul asta cred ca te-ar scuti de multe neplaceri ulterior.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput