Strumfi de iul-aug 2007 (179)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Aoleu Vivela, pai acum ca am si vazut- o
Deci, asta e aia cu iaurt? si dc da cata faina ai pus, cat sa iasa o coca de consistenta celei de paine sau mai moale? si cum adica gris cu lapte? fac separat un gris? cam cat?
Haide, haide, zi acum, fie- ti mila.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 15 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

ma bucur ca va place cum arata, inca n-am gustat-o. azi m-a chinuit talentul in bucatarie se pare, nu ma prinde prea des. nu va zic dezastrul din urma, de s-ar putea sa stranga dupa mine cineva...

dana, eu am facut un gris cu lapte asa, la ochi, in cantitate aproximativ egala cu cantitatea de branza dulce. si da, l-am facut separat, l-am lasat la racit apoi (ca daca il amesteci cald cu branza dulce, se cam flescaieste treaba).

ma, ouale mele se pare ca-s chiar interesante asa, maro, le-am dat cu putin ulei si le-am pus intr-un cosulet care are exact culoarea lor, in cosulet e iarba de hartie (ca nu m-am dus afara sa cosesc , dar cine stie, nu-i timpul trecut...), e frumos contrastul, arata chiar mai bine decat imi imaginam. deci altele nu mai fac, sa mai aduca si altii oua traditionale, adica rosii, eu vin cu modernismul: oo maro .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 29+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

nikole,succes,fii tare,trece si rezultatul e fantastic!!
vivela,oauuuu arata super.
anca,cum se mai simte lary??
vio,imi pun tel sa ma anunte sambata.

io sunt plina,,,de spumele mari,mi s-au rupt ramele dela ochelari,nu au anul si au costat 600 ron...sa nu mor de ciuda...cica garantie doar 6 luni...helouuuu la 600 ron??!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

aualeeeuuu !vivelo! pot sa-ti cer prietenia? vrei sa fii prietena mea? da-l incolo de diabet, vad ca tu chiar stii sa faci praji! Eu nu stiu nici macar un chec amarat. Nu iese decat miros frumos de chec, el in sine iese ca o talpa...

Nici mama mea nu prea stia. Nu facea decat cozonaci, chec si placinta cu mere, uneori se mai baga si la ceva mai sofisticat dar de regula chec si placinta cu mere. Nu punea niciodata praf de copt in chec dar tare buni ii ieseau. si zilele trecute menajera mea mi-a adus chec, l-am papat bucuroasa, dar nu era chec! Era ceea ce mama mea numea aluat de pandispan. Tu stii sa faci si chec?
Vivelo, nu te supara dar m-am tavalit pe jos de ras cu ouale tale vopsite eco! Dar ce aveau daca nu erau vopsite eco? Ca ele in sine nu cred ca erau eco, nu? auzi tu, cu sfecla rosie..

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

NIKOLE nastere usoara! Sa dea Domnul sa treaca repede si sa fie totul bine, sa iesiti tu si fetita super OK de acolo!

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

nu va mai arat si cozonacii si drobul, ca dup-aia ziceti ca ma laud .
lachi, si eu o dau foarte des in bara cu toate mancarurile, si asta pt ca toate le pun la ochi si mai inovez pe reteta originala. in majoritatea cazurilor constat ca "imbunatatirea" e un dezastru, in restul situatiilor ma mir si eu de rezultat.

ideea cu ouale vopsite eco (deci doar vopsite eco, ele in sine erau de la magazin, probabil cu cifra 3 pe ele ) mi-a venit aseara, cautam o reteta de cozonac si am dat peste o discutie unde se ridicau in slavi metodele naturale de vopsire a oualor. am zis ca merita incercat, chiar acum vreo 2 saptamani facusem o ciorba cu sfecla rosie. inutil sa zic ca stropisem putin pe gresie si s-a curatat in 3 zile, desi frecasem binisor...uite ca pe oua n-a vrut sa stea pigmentul!!!

georgi, imi pare rau de ochelarii tai. am purtat si eu timp un an fix, imediat dupa licenta. vedeam aiurea la distanta, vibra imaginea, m-am dus la control: miopie -1,75 la un ochi, -1,50 la celalalt, se mira si aia de la optinova cum de n-am purtat pana atunci. mooooama ce am mai alergat dupa niste rame, o caruta de bani am dat pe ele, nu mai stiu cat, oricum nu-mi placeau deloc niciunii, ca nu ma prindeau (sau asa mi se parea mie, ca nu eram obisnuita). dupa un an m-am dus la control, dr ala cica: "cine v-a zis ca aveti miopie?? ca n-aveti nimic, e totul perfect!". mi-a recomandat mai mult sex , nu stiu legatura, atunci am zis ca face misto de mine doctorul. insa am aplicat-o, nu neaparat ca a zis el, dar pot sa zic ca de atunci vad si furnica de pe varful muntelui. o fi eficienta reteta, nu stiu ce sa zic...

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 29+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vivela, mi-ai facut pofta cu pasca, arata super, acum presteaza si poza cu oo .
Georgi, multumesc de intrebare, n-a mai vomat, dar e destul de slabita si are diaree, a inceput si Saby, de unde am concluzionat ca e ceva viral. Cea mica suge la cate o jumatate de ora, altceva n-a mancat azi. Nu-ti zic cum mi-e mie...

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

vivela,la mine e nasol tare,am -2.75..verificat in mai multe parti si tot creste mai ales dupa un efort cum e inm-ul,de ex..si eu sunt cusurgioaica tare la ochelari,imi fac o imagine despre cum trebuie sa arate si nu gasesc nimic...mi-e ciuda tare,mai ales ca la 800 ron(si cu lentile) am avut garantie 6 luni..in fine o sa treaca..acum i-am gasit pe cei vechi si asa stau ca n-am bani,m-a cam durut capul dar a trecut.drum bun si distractie placuta.
anca,stiu cum esti,adica imi imaginez,imi aduc aminte de mine,il pusesm catde cat pe picioare si m-a luat pe mine de am zacut ca o leguma o zi..sa nu te stresezi ca nu mananca,e ok,vor slabi dar isi revin,bine ca lary suge si saby sa bea apica..tu stii astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

sa aveti sarbatori linistite .

sanatate multa tuturor (Carla, of ce bine te inteleg, credeam ca v-ati revenit deja :( ).

pa!



_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 29+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Neataaa
Vivela ce matinala esti, vrednicuta, vrednicuta.

Carla, sanatate multa fetitelor, sa dea Dumnezeu sa va reveniti complet astfel ca de Pasti sa fiti si voi odihniti si linistiti.

M- am dus ieri la Celini, o pereche mica, mica de cercei, 550 ron, e vreo 250 ron gramul. Mi se pare enorm. Si pe astia de i- a pierdut acum ii avea tot de acolo, luati de nasica ei. Asa ca i- am pus pe aia din maternitate deocamdata, mai caut sa vad si alte sisteme de prindere. Oare o suporta acum din aceea pe surub?

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 15 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput