Strumfi de iul-aug 2007 (179)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Musso eu am vorbit in facultate cu un baiat care purta lentile, avea dioptrii f mari (6 si 7). S- a dus la Bucuresti, parca la spitalul militar, nu mai stiu sigur, dar stiu ca nu l- a costat nimic si s- a operat. I- a adus ambii ochi la dioptrie 0. Operatia a durat 15 minute, dupa 3 ore ii dadea drumul acasa unde inca vreo saptamana nu a avut voie la televizor si alte cateva. Poate daca ai ocazia ar trebui sa te gandesti si la solutia asta.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 15 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Va multumesc, fetele sunt mai bine, eu as dormi continuu, sotul a stat toata noaptea pe wc...
Vivela, tare faza cu sexul recomandat de doctor. De unde a tras el concluzia ca trebuie sa faci mai mult?
Georgi, uff, urata faza cu ochelarii si prost ales momentul. Chiar asa, numai 6 luni garantie mi se pare mult prea putin. Nu sunt niste reguli stricte? Stiu ca poti schimba produsele in 6 luni de la data cumpararii daca au vicii ascunse, banuiesc ca garantia trebuie sa fie mai mare de atat. Vezi si tu regulile care protejeaza consumatorii, poate rezolvi fara alti bani.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
dana,stiu de operatie,a mai facut cineva din cercul nostru dar na..mi-e teama..daca se agraveaza planuiesc s-o fac. m-am invatat asa tare cu ei ca mi se intampla sa nu realizez ca ii am pe nas..cand mi scot sotu' imi spune ca parca sunt altcineva si doar nu ii port de o vesnicie.
anca,imi pare tare rau si de sot,al meu in ziua cand a avut avion l-au luat toate simptomele noastre si a plecat asa,i-am dat eu smecta,ceai de menta si toate cele dar era cam palid..avea si un drum frankfurt-brazilia de vreo 10 ore..si-a revenit.sper ca sunteti mai bine..chiar asa,cum sunt fetele??
cum o fi nikole,isi tine fetita in brate??

ma duc sa ma vopsesc,usor usor am ajuns la blond,ma intorc la origini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Buna fetelor sunt prietena cu Nikole si intru sa va dau vestea cea mare,ieri pe 1 aprilie sa nascut scumpete de Luana,am primit email de la sotul ei,nu stiu mai mult mai astept si eu vesti inca cred ca erea prea emotionat si pe fuga sa-mi spuna mai multe daca mai spune ceva va anunt!
Bine ai venit pe lume Luana sa dea Domnul sa-ti umplii parintii numai de bucurii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

bun venit luana,sa fii sanatoasa!!!nikole refacere rapida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandrinutza spune:

Buna dimineata fetelor!!

Eu nu am scris o perioada pe motiv de intristare, suparare si lipsa de cuvinte, dupa tragedia mamicii Carmen si ma opresc aici.



Am intrat pt a-i spune Danei ca noi am luat cereclusi fetitei
noastre la iesirea din spital la 3 zile de viata si sunt cu cheita
ce se insurubeaza dar are o forma care protejeaza sa nu intepe in spatele urechii, este o forma ca si un clopotel si se insurubeaza pe capatul tijei cercelusului. Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Aici asa sunt cercelusii pentru fetite, nu cred sa fii vazut modelul ce-l purtam eu in copilarie,"agatat" de ureche.

In legatura cu vopsitul oualor, eu de cand ma stiu le-am vopsit cu coji de ceapa, dar pt asta am strans o cantitate de coji cu ceva vreme inainte de Pasti, adica nu mai mult de 3 saptamani, cand gateam strangeam coaja de ceapa. La noi este traditia asa, le legam cu frunzulite de iarba si alte plante ce pot da un "desen" interesant. Asa am procedat si anul acesta si mi-au iesit foarte rosii spre visiniu chiar, dar am avut coji mai maro spre rosu. Va garantez ca ies asa daca sunt cojile mai inchise la culoare, de sfecla rosie chiar nu auzisem.

Sa aveti sarbatori frumoase si linistite alaturi de familie, sa profitati de timpul petrecut cu puii vostri, mai ales mamicile care muncesc!!!

Felicitari Nikole!!! Sanatate multa tie si printesei mici si abia astept sa vad poze cu albastrica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Felicitari Nikole pentru mica Luana! sa fiti sanatoase si sa va aduca numai bucurii!

Carla, sanatate multa tuturor! of, ce rau trebuie sa fie sa fiti asa toata familia!! refacere rapida!

Spor la treaba tuturor, ca de urari o sa ma tin maine seara, probabil!

Si eu acum ma relaxez un pic, ca doarme cupilu' . Maine o sa fiu in focuri, oua de vopsit, pasca si o tarta asemanatoare cu a Vivelei, numai ca a mea e cu afine si smantana.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Nikole, felicitari!! Sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult!Ddana, felicitari pentru sarcina!! Asa realizez ca nu am mai scris de mult timp desi va citesc constiincioasa.Si noi ne pregatim de Paste cu drag si fara spor. Aseara am vopsit oua si fetele se tot invart pe langa cos, doar doar reusesc sa puna mana pe ele sa le sparga. Ines e convinsa ca sunt cu ciocolata. Azi si luni sunt libera si-mi prinde tare bine minivacanta asta, ca am avut o perioada grea. Si pe mine m-a lovit de mai bine de un an mania gatitului asa ca am in plan pentru meniul de duminica o gramada de mancaruri. Vroiam sa prestez si un tort dar chiar nu are cine sa manance atatea, deci il aman pentru duminica viitoare. Nu stiu voi cum sunteti insa eu am amintiri frumoase din copilariea mea legate de Paste si, exact cum scria Diana, tot timpul aveam haine noi si petreceam cu toata familia. Cred ca asta incepe sa ma incomodeze, ca aici suntem doar noi patru, fara bunici, frati, veri si, pentru ca fetelor mele nu le pot oferi o familie asa mare, compensez si eu cu diverse mancaruri.Trecand peste asta, Ines este o nebunatica si jumatate, vorbeste binisor franceza si romana si se sicaneaza non stop cu sora-sa. Pampers nu mai are de la sfarsitul lui noiembrie.Sarah incepe scoala in toamna si sunt foarte fericita ca a fost acceptata la o scoala internationala foarte buna pe care o vanez de ceva timp. Aaa, ca vorbeati de iepuri de pasti, n-am vazut ce raspunsuri a primit Diana si nici n-am incercat sa citesc de unde pana unde am inventat iepurii de pasti. fetelor mele nu le aduce nimic Iepurasul si chiar ma enerveaza putin cand sunt intrebata "si, a venit iepurasul la fete?" Lor le-am luat rochite noi iar azi merg sa le cumpar dresuri si bluze; mi-am propus eu ca tot de anul asta sa inventez o traditie si sa cumpar 4 lumanari pe care sa le decoram impreuna si cu care sambata seara, sa mergem sa luam lumina. Duminica scot fata de masa de matase, farfuriile de portelan si ne bucuram ca suntem sanatosi si...impreuna.paste fericit tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Sandrinutza multumesc, cam asa ceva as vrea, dar nu am vazut la noi. O sa- i descriu sotului sistemul de inchidere si poate gaseste el la nemti.

Valen multumesc, multumesc. Bine ca ne mai dai de veste despre voi, chiar si asa rar. Cum au fost fetele cu racelile in iarna asta la gradi?

Gata, mai lasati treburile si fuguta la biserica sa va dati pe sub Domnul. O sa le placa strumfilor.

PS eu astazi mi- am luat prima pereche de pantaloni de gravida, deja nu mai puteam inchide nasturele la blugi. Crestem, crestem. Sunt tare fericita, acum astept sa il simt miscand, nu cred ca mai e mult.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 15 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Luana bine ai venit pe lume,sa dea Domnul sa fi sanatoasa si sa- ti bucuri parintii toata viata.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 15 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput