Strumfi de iul-aug 2007 (179)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Hai Nikole, hai Nikole.....

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 15 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Nikole nastere usoara .
Vio am teveu si in bucatarie la socrii, o sa incerc sa nu ratez emisiunea .
Vivela azi mi-a vandut o colega pontul cu sfecla rosie . O sa incerc doar cu foi de ceapa si coji de nuca.
Greierash

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

nikole, sa-ti ajute Dumnezeu ! sa ai nastere usoara si asteptam vesti!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!



:)nik usor mai Mychy...sper macar sa fie mai rapid, ca durerile sunt crunte, la Kevin am avut asa dureri pe masa de nasteri, avu vad ca...platesc pacatele, ce mai...
si nu trec in nici o pozitie

merg sa-l imbrac pe Kevin sa-l duc la o cunostinta.....

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 40
+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Hai Nikole

sper de data asta sa nu fie pacaleala de 1 aprilie, sa iasa printesa repede si sa va intoarceti repede-repede acasica.


Citat:
citat din mesajul lui nma

Nikole nastere usoara .
Vio am teveu si in bucatarie la socrii, o sa incerc sa nu ratez emisiunea .
Vivela azi mi-a vandut o colega pontul cu sfecla rosie . O sa incerc doar cu foi de ceapa si coji de nuca.
Greierash

Nico


daca ai niste oua de irosit, incearca. sau poate nu m-am priceput eu, habar n-am. eu am incercat si cu foi de ceapa (ceapa obisnuita, galbena), la fel, au iesit galbene dar o nuanta nasoala rau, clar ca nu o sa mai fac cu metodele astea, mai bine imi iau niste carioci bune si ma apuc de desenat .

Dana, pasca e f simplu de facut -daca te decizi asupra blatului. eu o fac in doua feluri - un fel cu blat ca de cozonac si un fel cu blat fraged (iaurt, ulei, zahar (in cantitati egale, eu am pus un pahar de 150 ml - 2 oua, faina, vanilie). acum am facut cu blat fraged ca fac si cozonaci separat.
umplutura: branza dulce + un gris cu lapte + stafide + 2 oua +vanilie +coaja de lamaie rasa - de regula pun si vreo 3-4 linguri de smantana mai groasa, acum am uitat sa cumpar. daca branza e dulce-dulce eu ii pun si un praf de sare, mi se pare ca ii accentueaza gustul.
am pus-o intr-o tava rotunda, i-am dat "fatza" si am bagat-o la cuptor vreo 40 de minute, la foc moderat.

(o sa fac o poza cu telefonul sa vedeti ce a iesit).



_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 29+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Hai Nikole!!!

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Nikole, nastere usoara! ce cadou frumos de iepuras....uau ce emotii , ce bucurie...

greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nikole, tzin pumnii sa fie totul ok.......fii barbata!!!!!
fetele, eu am liber sa plec acasa, maine sunt iar libera ...asa ca va pup ca nush cand mai intru.

.....ma duc cu autopasu ca RATB e tot in greva!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

asta e pasca mea, poza e cam nereusita, iepurasul ma indoiesc ca a avut timp sa alerge dupa un aparat foto, dar i-am pus in vedere unul (sa mearga direct la tinta ). poate totusi de ziua mea, un pic mai incolo...sper si eu...




_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 29+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Super! Arata super, cred ca la gust e si mai si...


greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Haoleooo, vivelooo, ce bine arata! Ptiu ptiu ptiu ptiu ptiu sa n-o deochi!
Nikole, nastere super usoara, bb sanatos si papacios (adica la feminin ) si refacere super rapida!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput