Mamici si Gravidute Italia -68-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna Alexandra!

Mananca ceva dulce sa treaca pofta de tort...nici nu a fost bun sa stii , da!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Am un anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra

...ce tort frumos a avut Giulia...si ma gandesc ce gustos
Gata trebuie sa ma gandesc la altceva...tort...tort...nu, nu la altceva

+40
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...


LAlexandra - maaama...ce pofticoasa esti! parca esti gravida nu alta!

Timp de facut ceva bun am berechet! dar imi lipseste cheful...Acum sunt intr-o stare asa ...de vegetatie in fata laptopului si tv-ului!

Georgyiuli...mersic de incurajari!sper si eu sa nu fie asa de rau cu durerile...dar oricum dupa ce-l am pe piscotzel in brate o sa uit eu si de mama durerilor!

Stiu ca dopul se poate duce cu intre 2 zile si 2 saptamani inainte de nastere asa ca nu e relevant! Mie imi e mai firca de vreme acum! Dupa ce am vazut ca ma iau contractiile la vreme rea...acum stau cu ochii la norii de pe cer de zici ca vine bebe cu ta'su' cu avionu'!

Poate daca imi trece lenea o sa vopsesc si eu cateva oua si mai fac un salam din acela de biscuiti...ca e rapid...Dar daca il fac acum..pana duminica il termin..ca nu as rezista sa stau sa ma uit la el pana in ziua de Pasti si pana vine sotul...asa ca mai bine il fac abia sambata!

O seara placuta

39+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Si apropo de meniul de Pasti...la noi ar trebui sa fie asta...cioba de pui( poate manaca Giulia) ,salata boeuf pt sot, rulada de pui cu ciuperci pentru mine..si cozonac daca iese pentru toti!Mai ramane sa si fac!Ca asa ce inspirata ma sint zilele astea, noroc ca am reusit sa fac ieri curatenie cat de cat generala!

Si daca nu mergem pe la vreun gratar ..cred ca mergem la mare ca anul asta nu am vazut-o inca!Facem picnic e malul marii!

P.S.si ca sa incununez venirea sarbatorilor de Paste...mi s-a stricat si masina de spalat si am zilnic activat programul manual de spalare de ma ustura mainile!Da cica in seara asta vine masina noua!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Am un anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ce frumos Georgy...unde mergeti la mare?
Vreau si eu picnic pe malul marii...poate nasc pe acolo.
Stati linistite ca am casa plina de dulce, dar nu imi trebuie acum. Sa nu cumva sa credeti ca nu rezist.

Meniu de Paste...sa vedem ce poftim eu cu sotul...ca in rest as manca eu multeeee...ce bine era la mama acasa

+40
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra

Ce frumos Georgy...unde mergeti la mare?
Vreau si eu picnic pe malul marii...poate nasc pe acolo.
Stati linistite ca am casa plina de dulce, dar nu imi trebuie acum. Sa nu cumva sa credeti ca nu rezist.

Meniu de Paste...sa vedem ce poftim eu cu sotul...ca in rest as manca eu multeeee...ce bine era la mama acasa

+40
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...


Si eu as manca multe...dar tot asa facute de altii!Eu de cand am nascut nu mai am timp de nimic.....iar cand am timp...lenevesc!Dar nici nu sunt genul care ii place sa gatesca feluri multe de mancare si nici dupa ordine nu-s "disperata", curatenie asa moderat..ca oricum Giulia aranjeaza ea casa dupa aceia dupa placul ei!

La mare noi mergem la Nettuno sau Anzio ca e aproape!

Giulia inca doarme...si eu vreau in parc

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Am un anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Noi mergeam la Terracina, e pe partea astalalta, de aia te intrebam.
tu vrei in parc si micuta doarme...mai rar asa....

+40
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

lollll da cat ati scris?acum a citit...ma duc sa pregatesc papa la broscutik,apoi pt noi...sper sa revin mai tarziu cu raspunsuri

ma doare capul ingrozitor si am o lene de ma doareeeee

ely mamica ....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna fetelor!
Alexandra, nafi: ati ajuns aproape la capat de sarcina, numai gandul ca in orice moment va puteti vedea bblinii, ma . Si vor fi berbeci, una din zodiile mele preferate
Ely, ce emotii cu cazatura. Cred ca te-ai speriat f tare. Mi s-a intamplat si mie aproape sa-l scap din brate, si mi s-au inmuiat picioarele instant. Pup fetita
Slimatei, te asteptam cu noutati!

De maine incep si eu sa gatesc pentru Paste. Voi face : salata boef, ciuperci cu maioneza si usturoi, ciorba cu perisoare, friptura, parjolute, oua vopsite. Am cumparat cozonac (de fapt trebuie sa il cumpere cumatra mea maine)...cam atat.
Am adaugat poze, va las link, Loris implineste maine 6 luni, e tot mai activ, se rostogoleste in 2 timpi si 3 miscari La Diverse sunt si poze cu masinuta mea, pe care o folosesc tot mai des si cu placere tot mai mare.
http://picasaweb.google.com/gianina80ro/Luna6#

Va

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

KEMSY...ce sunt alea parjolute? Buna ideea de ciorba de periosare, maine ma duc sa iau niste smantana romaneasca, ca eu asa o fac.
Notez ca am luat vopsea de oua...nu ca as gasi si oua albe, dar or iesi ele cumva colorate.
Eu imi stresez sotul sa imi ia niste carne de miel...asa de gust(ca el nu mananca)...poate gasim maine sau sambata.
Azi mi-am gasit pufuleti romanesti....mama buni sunt.
Ne-am plimbat azi cu sotul, de am zis ca de continui o sa iasa imediat asta micutul...acum ma odihnesc
Sa aveti o seara superba!

EDITAT DE MINE...uitai sa iti zic ca aveti un baietel tare gingas si ...jucaus dupa cate vad. Sa creasca mare si sanatos! Si sa va plimbati sanatosi cu masina

+40
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Kemsy...am citit meniul de Paste si deja salivez necontrolat

Da..suntem aproape de termen...desi asteptarea asta e tot mai apasatoare...dar cum trebuie sa iasa la un moment dat...incerc sa ma inarmez cu rabdare...

Am vazut pozele si l-am admirat pe cel mic. Are niste ochi sa-l mananci nu alta! si e asa simpatic cu parul acela bolndutz si zburlit! Cred si eu ca iti bucura inima de cate ori il privesti!

Vazut si placut si masina! e ca un ou de Pasti! Rosie si stralucitoare! S-o conduci sanatoasa si la cat mai putine zgarieturi!

LAlexandra...daca imi amintesc bine pirjoalele sunt piftelele sau chiftelele...stii ca denumirile variaza de la o zona la alta! sper ca nu ma insel! dar cred ca bunica mea mai spunea pirjoale si cand facea carnitza prajita...Oricum ,,ne lamureste Kemsy cu siguranta.

Si eu am trecut zilele trecute pe la magazinul romanesc si am mai luat niste zacusca si rahat si ..o punga cu semninte de floarea soarelui din acelea negre. asa ca azi am privit la tv si am spart ca o tzatzica asezata la poarta in fata casei!si ce bine a fost!

39+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput