Pufuleti de ianuarie-februarie 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

eu daca simt ca ma paste raceala sau daca ma doare capul iau un paracetamol, am o sinuzita cronica si de la asta niste dureri crunte de cap la raceala,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna seara
Anastasia a fost cam farnaita noaptea trecuta, azi nu a fost in apele ei ca de obicei, ma gandesc sa fie din cauza iritatiei la fund si nu raceala. Spuneti-mi va rog o crema minune pentru eritem fesier , is disperata o curatam la fundulet numai cu ceai de musetel, uscat bine, dat cu sudocream, a mers bine, acum iar ....

Ruxita si sotul meu nu vrea 'cotizatii' la botez , dar cand le-am spus la invitati au sarit cu gura ca ei nu stiu ce cadouri sa cumpere si sa nu-i stresam ca doar nu vor veni cu mana goala .

noi am fixat botezul pe 10 aprilie si vom merge la munte la o pensiune. am ales asa ca sa invitam doar persoanele f apropiate si sa avem si spatiu, acasa nu prea incap toti, si vor fi doi nasi, ambii din localitati diferite, am rezervat si camere, sper sa ne simtim bine

pui mic


sudocrem e recunoscuta ca facand minuni, cel putin din sursele mele, plus experienta personala. si mai face minuni fundul gol ...ooof si noi am fost iritati vreo 2 zile dar a trecut repede. insa dupa asta, nu exista scutec schimbat fara sa aplic bephanten. am unu si in geanta, pt cand il schimb pe bancheta din spate.



Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

hai ca a sunat a reclama la bepanthen, dar chiar isi face treaba in cazul nostru.

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna seara
Anastasia a fost cam farnaita noaptea trecuta, azi nu a fost in apele ei ca de obicei, ma gandesc sa fie din cauza iritatiei la fund si nu raceala. Spuneti-mi va rog o crema minune pentru eritem fesier , is disperata o curatam la fundulet numai cu ceai de musetel, uscat bine, dat cu sudocream, a mers bine, acum iar ....

Ruxita si sotul meu nu vrea 'cotizatii' la botez , dar cand le-am spus la invitati au sarit cu gura ca ei nu stiu ce cadouri sa cumpere si sa nu-i stresam ca doar nu vor veni cu mana goala .

noi am fixat botezul pe 10 aprilie si vom merge la munte la o pensiune. am ales asa ca sa invitam doar persoanele f apropiate si sa avem si spatiu, acasa nu prea incap toti, si vor fi doi nasi, ambii din localitati diferite, am rezervat si camere, sper sa ne simtim bine




sudocrem e recunoscuta ca facand minuni, cel putin din sursele mele, plus experienta personala. si mai face minuni fundul gol ...ooof si noi am fost iritati vreo 2 zile dar a trecut repede. insa dupa asta, nu exista scutec schimbat fara sa aplic bephanten. am unu si in geanta, pt cand il schimb pe bancheta din spate.



Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele


stiu de sudocream, tocmai de asta sunt asa de disperata, si cu bepanthenul am patit ce ai patit tu cu infacolul, am vreo trei tuburi neincepute, nu o ajuta deloc, cred ca o sa facem pana la urma o vizita la dermatolog desi tare as vrea sa evit spitalele, cabinetele... locuri pe unde trec oameni bolnavi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

bai cu ceiut, dat cu ceai ziua si tinut gol, uooof... cred ca le-ai incercat pe toate.

eu am fost cu tudor la nici o luna la medlife, am stat la o coada imensa desi aveam programare, apoi ne-a bagat in cabinet, cu inca 2 bebei mult mai mari, de 6 luni si de 2 ani... toti dezbracati la pielea goala, pentru examinare... ii inghetasera picioarele... la 4 sapt... mi-a fost groaza, te inteleg ca nu vrei prin spitale, insa daca trebuie, asta este, ia-ti inima in dinti si mergi... din pacate nu avem incotro, la noi nu se respecta bebelusii... nici mamicile, doar gravidele sunt putin menajate insa a doua zi dupa nastere nu mai contezi, cel putin asa am simtit eu...
iata placinta

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

bai cu ceiut, dat cu ceai ziua si tinut gol, uooof... cred ca le-ai incercat pe toate.

eu am fost cu tudor la nici o luna la medlife, am stat la o coada imensa desi aveam programare, apoi ne-a bagat in cabinet, cu inca 2 bebei mult mai mari, de 6 luni si de 2 ani... toti dezbracati la pielea goala, pentru examinare... ii inghetasera picioarele... la 4 sapt... mi-a fost groaza, te inteleg ca nu vrei prin spitale, insa daca trebuie, asta este, ia-ti inima in dinti si mergi... din pacate nu avem incotro, la noi nu se respecta bebelusii... nici mamicile, doar gravidele sunt putin menajate insa a doua zi dupa nastere nu mai contezi, cel putin asa am simtit eu...
iata placinta

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele


trist dar adevarat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Hai sa ma laud si eu cu mocutza mea: a inceput sa intinda manutzele sa apuce si de vreo cateva zile o pun in centru si da cu mantuza peste jucarii si e asa de prinsa de cum se misca jucarioarele , sta cam jumatate de ora si se joaca singurica, nu mai spun cand suge isi tine manutza pe tzatza ca o adevarata proprietareasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Ati facut meniul pentru pasti? noi vom face urmatoarele:
-sarmalute si ardei umpluti
-racitura de cocosh crescut la tara
-friptura de rata la cuptor
-somon a la xela
-cozonaci, pasca cu cioco, smantana, branza
si asteptam sugestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Ati facut meniul pentru pasti? noi vom face urmatoarele:
-sarmalute si ardei umpluti
-racitura de cocosh crescut la tara
-friptura de rata la cuptor
-somon a la xela
-cozonaci, pasca cu cioco, smantana, branza
si asteptam sugestii

pui mic


si eu in schimbul 3..adik..numai io

nu stiu ce-a av jiji dar s-a trezt din ora in ora, astfel k sunt f cheauna...adormeam pe-o parte langa el de-s intepenita de spate. n-am fost in viatza mea la masaj dar tare simt nevoia...

am citit...recuperat ...de nu mai stiu nik.

io merg la suceava, la ai mei insa se fac aceleasi mancaruri de cand ma stiu....evident la care voi participa daca ma lasa jiji. la noi nu lipseste mielul asa k:

bors de mil
drob
friptura
salata beuf
icre
oua umplute
pasca
cozonac

si nu mai stiu dar in mare astea...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

poate spun acu prostii in ceea ce priveste alaptatrul asa k scuze dinainte.
vad ca sunt pareri patimase.si io fsc parte din tabara pro. motivul? mi se pare k e cel mai bun pt jiji apoi mi se pare par la ces sa-i tuflesc in gura de cate ori vrea muschiul lui decat sa sterilizez..etc.

si acum vin io cu cireasa. daca tineti poate minte iscasem discutia despre cezariana care la fel a fost putin aprinsa. DAR si atunci nu eram contra ceza din necesita si celei asa...la cerere. UITE k a trebuit sa fac ceza si....daca as fi intrebata din nou as zice NU CEZA.
OARE o femeie gravida care vrea ceza stie k aia este o taietura
totusi? stie k vrei nu vrei trebuie sa cari 3-5-9 kg de nu stiu cate ori pe zi? sU S tii aceste kg pestre tine ore in sir ca de, suge? na bineinteles daca nu a ales si varianta LP. io am senzatia k in curand imi ies matzele afara si stau k un stres teribil.

si ce este inte e k toate au uitat de dureri...si ete k niciuna nu a murit...dar as fi f curioasa sa-si dea cu parerea fetele care au fc ceza la cerere cum se simt...asta dupa ce jijicii si jijelele fac 6 kg.

nu vreau sa fiu rea insa uneori daca mi se intampla ceva rau, care putea fi prevenit ma simt datoare sa spun, sa invete si altii din greseli.

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput