Pufuleti de ianuarie-februarie 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

hai k jiji e pe adormite...dumnezeule daca asa face si diseara cum naiba voi conduce atratia km? zombie..

din ce-am citit......m-a impr f tare ce a scris plateea. poate si pt k suntem amandoua varsatoare si am inteles poate mult mai bine ce-a vrut sa zik....repet...te consider martira la faza k pompa...esti o tipa puternik si trebuie sa treeci peste toate...stii tu cum sunt astia din zodia asta...cand se duc la fund...se inchid in baie, isi plang singuri de mila isi ling ranile si ies din baie fresh pregatiti sa infrunte lumea.....cu respect...trec toate...deja esti pe valul bun.

la cap kg stau prost, nu s-a mai dus nik...si mi-e frik din cauza ca-mi scadea productia. oricum acu voi face putin abuz dar dupa paste trebuie luate masuri....

de mancat..jiji nu protesteaza la nik si am mancat di tati. mai putin fasole mazare.io zic k daca e sa faca colici ii face oreicum. nu vreau sa spun in ceas rtau dar jiji nu se mai screme..nu-i mai dau nik. intrebare...sstoiu k vigantolul sta desfcur 3 sapt dar restu , nu msi stiu..bonisan...astea de colici tot asa? k in cazul asta tre sa le arunk pe tote.

hai gata..ma suge de oi ora...il pun sa doarma sper sa nu se m#ai trez pana dimi ca-s varza.

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Fetele cu raceala, mama mea a fost racita bine in iarna, si a stat cu noi in camera, m-a ajutat la baie, a folosit masca si nu s-a luat. Mai am o prietena care la fel alapta cu masca, nu s-a luat, deci cred ca masca face treaba buna.
Sper sa va recuperati rapid ca si asa nu dormim suficient,sa mai avem si mintea in ceata de la raceala... sa va treaca.

Patriotus face nani dupa o zi plina de plimbat prin parc, facut shomping... venit acasa, tras un pui de somn apoi hutza hutza vreo ora pana la baita... hehe si l-am lasat in patul meu si s-a intors iar singur pe burta... a inceput sa capete experienta. Se arcuieste de spate si hop pe burtica, apoi sta asa, daca stiti de la sport, pozitia cosuletz, cu mainile si picioarele in sus in aer... hehe iubitul meu.

Rade si ma umple de fericire pana imi dau lacrimile ... nu e nimic mai frumos pe lumea asta decat sa fii mama!!!

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele


Sper sa nu se ia, ca ma dispera la ce muci am eu, abia reusesc sa ii scot eu, d-apoi de la Andrei! BRRRRR!!!!

Si eu am pufnit in lacrimi acum cateva dimineti cand, dupa ce a papat l-am pus in patut adormit si peste vreo jumatate de ora m-am dus sa vad ce face, ca toul e ok etc. si se trezise dragul si statea cu ochii pe pereti si cand m-a vazut mi-a tras un zambet de m-a inmuiat toata! Chiar ca meseria de mama e cea mai tare!!!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

poate spun acu prostii in ceea ce priveste alaptatrul asa k scuze dinainte.
vad ca sunt pareri patimase.si io fsc parte din tabara pro. motivul? mi se pare k e cel mai bun pt jiji apoi mi se pare par la ces sa-i tuflesc in gura de cate ori vrea muschiul lui decat sa sterilizez..etc.

si acum vin io cu cireasa. daca tineti poate minte iscasem discutia despre cezariana care la fel a fost putin aprinsa. DAR si atunci nu eram contra ceza din necesita si celei asa...la cerere. UITE k a trebuit sa fac ceza si....daca as fi intrebata din nou as zice NU CEZA.
OARE o femeie gravida care vrea ceza stie k aia este o taietura
totusi? stie k vrei nu vrei trebuie sa cari 3-5-9 kg de nu stiu cate ori pe zi? sU S tii aceste kg pestre tine ore in sir ca de, suge? na bineinteles daca nu a ales si varianta LP. io am senzatia k in curand imi ies matzele afara si stau k un stres teribil.

si ce este inte e k toate au uitat de dureri...si ete k niciuna nu a murit...dar as fi f curioasa sa-si dea cu parerea fetele care au fc ceza la cerere cum se simt...asta dupa ce jijicii si jijelele fac 6 kg.

nu vreau sa fiu rea insa uneori daca mi se intampla ceva rau, care putea fi prevenit ma simt datoare sa spun, sa invete si altii din greseli.

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....



Salutare, si eu pe aici ca a terminat Andrei de mancat si ma tratez cu niste portocale, poate-poate Eu am ceza si la o saptamana dupa operatie caram scoica copilului (3.5 kg). Acum Andrei are imbracat chiar 6 kile si nu mai simt absolut nimic de la operatie. De fapt nu m-a deranjat niciodata, daca nu as vedea linia rosie sub burtica, nici nu as stii ca am facut ceza... poate sunt eu norocoasa, insa in principiu ai dreptate. Eu nu am ramas cu o impresie buna dupa ceza, oricat de profi a fost facuta si sustin in continuare ca as vrut sa nasc natural. Dar deh, soarta!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Fetili, o matinala, ceva?

Si un croissant cald cu unt si putina dulceata de capsuni?

Vai, imi ploua in gura!

Ma duc la culcare ca acusi se trezeste imparatul

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

buna dimineata!
merci ratusca de cafea . ce bune tb sa fie croissantele alea .
nu am citit tot din urma dar daca esti tu racita ai putea sa ii dai si lui Andrei oscilococilum preventiv.

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

buna dimineata!
merci ratusca de cafea . ce bune tb sa fie croissantele alea .
nu am citit tot din urma dar daca esti tu racita ai putea sa ii dai si lui Andrei oscilococilum preventiv.

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)


cum, intr-un biberon cu lapte dizolvat?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

buna dimineata!
merci ratusca de cafea . ce bune tb sa fie croissantele alea .
nu am citit tot din urma dar daca esti tu racita ai putea sa ii dai si lui Andrei oscilococilum preventiv.

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)


cum, intr-un biberon cu lapte dizolvat?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)


oscilococcinum eu i-as da de cateva ori pe zi, timp de 3 zile. scoti pistonul de la o seringa de 10 ml, rastorni un flaconas de oscilo, fara a atinge granulele cu mana, apoi pui la loc pistonul. pe partea cu ac umpli seringa cu apa fiarta si racita sau apa plata si lasi sa se dizolve. ii dai cativa ml odata, din seringa (dintr-una poti sa-i dai de 3-4 ori), cu precizarea ca jumatate de ora inainte si dupa nu va manca nimic. cica nu are eficacitate daca il dizolvi in biberonul cu lapte...
oscilo trebuie administarat mai mult preventiv...adica inca de cand a venit in contact cu cineva racit sau, daca nu, de la primele simptome, cat mai precoce.

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele...
multumesc de cafea
xela draga,tare mult mi-au placut linkurile......zici ca cris d. le-a mai dat? unde naiba oi fi umblat eu atunci,ca nu le tin minte...... sar'na cris d. ...is tare faine

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza...sarumna de cafea...cam trebe

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna seara
Anastasia a fost cam farnaita noaptea trecuta, azi nu a fost in apele ei ca de obicei, ma gandesc sa fie din cauza iritatiei la fund si nu raceala. Spuneti-mi va rog o crema minune pentru eritem fesier , is disperata o curatam la fundulet numai cu ceai de musetel, uscat bine, dat cu sudocream, a mers bine, acum iar ....

Ruxita si sotul meu nu vrea 'cotizatii' la botez , dar cand le-am spus la invitati au sarit cu gura ca ei nu stiu ce cadouri sa cumpere si sa nu-i stresam ca doar nu vor veni cu mana goala .

noi am fixat botezul pe 10 aprilie si vom merge la munte la o pensiune. am ales asa ca sa invitam doar persoanele f apropiate si sa avem si spatiu, acasa nu prea incap toti, si vor fi doi nasi, ambii din localitati diferite, am rezervat si camere, sper sa ne simtim bine

pui mic

daca ai folosit deja sudocream,ai incercat bepanten si nu merge,e asa...cam pe ghicite,pe incercate ... eu am folosit la radu pasta petrini[preparata in farmacie,nu de "fabrica" ] si a fost ok... la alex am mai multe creme,dar am inceput cu o crema PENATEN si sunt mai mult decat incantata:trebuie sa pun putina,nu a fost iritat niciodata,folosesc la fiecare schimbat de scutec si inca sunt la prima cutie de crema!
pt anastasia sa-i treaca iritatia si sa nu fie racita...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput