FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta70

mami_vreau
Stiu ca sunt pesimista, insa mai mult sunt realista. De ce sa ma amagesc singura. Adevarul este ca se poate, insa sansele sunt foarte mici, asa ca......

Pupici

Dumnezeu si Maicuta Domnului are grija de noi

Adriana


Subscriu la Mami_vreau. Primul FIV e cel mai greu, pentru mine a fost fooooooarte depresiv!
La al doilea nu mai aveam atatea sperante, am zis fie ce-o fi! Si a fost bine!
Te rog nu mai fii perimista!Pupici
Nu trebuie sa iti pierzi speranta, ci doar sa incerci sa te relaxezi psihic in timpul FIV-ului.

Irina, +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Mami_vreau, esti curajoasa si tonica, la fel ca Samira!
Ridicati moralul fetelor, bravo voua!




Irina, +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Gata, am venit si eu de la biserica... am fost la cele 12 evanghelii...
Fetelor stiti ce ma face sa ma bucur? Faptul ca nereusita mea a facut sa apara aici persoane care sa ne demonstreze la toate ca se poate!!! Vedeti??? Ce v-am zis eu??? Multumim tuturor burticilor si mamicilor care ne incurajeaza!

Mi-a raspuns si kovacs si mi-a zis sa "relax" o luna si apoi sa ma apuc de celelalte investigatii pe care i-am spus ca vreau sa le fac (i-am zis ca vreau sa fac rmn, eco si daca e nevoie sa imi scot trompele)... asa ca timp de o luna sustin grupa de aprilie si apoi ma apuc sa ma caut!

saboupetruta felicitari pentru burtica!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lauriciule...deci avem luna de relax amandoua.
hai ti pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, ma treceti si pe mine pe listuta voastra? . Merg si eu la doctorasul cu ochi albastri pentru ultimul FIV (nr 7) in iunie-iulie.
Va voi spune exact datele in mai, cand voi stabili cu el...
Pana atunci, datele mele:
30 ani, infertilitate primara-salpingectomie bilaterala, 6 fiv (8 ET), urmeaza FIV 7-Budapesta in iunie-iulie 2010.
Va pupic si multumesc!

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Saboupetruta, felicitari! Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!

Va urez un Paste fericit, cu multa sanatate si bucurii!

Noi suntem bine. Sambata plecam in Romania si stam pana pe 23. A fost o hotarare de ultima clipa (respectiv azi ne-am hotarat si am si luat biletele). In afara de o mica raceala (acum au ramas doar mucisori) suntem bine, crestem si suntem f veseli si cuminti.

Va pupam!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Laura, imi pare tare rau!
Esti deosebita! Eu nu as fi avut putere sa mai incurajez fetele!
Petruta, felicitari!
Cristal, DD sa te ajute sa ca in urma FIV-ului sa ai copilasul mult dorit!



incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

cristal gata... esti pe listuta... multa, multa bafta!

saboupetruta te-am avansat la gradul de ...

tamaryllis sunt sigura ca oricare dintre noi ar fi facut acelasi lucru ca si mine... mai ales ca n-am batut campii, v-am spus o realitate... ca sanse aveam fiecare... fiecareia ne va veni randul... stii ce se spune? ca Dumnezeu nu are decat 3 raspunsuri la rugaciunile noaste: "da", "nu inca" sau "am ceva mai bun pentru tine"...

fetelor va pupacesc dulce pe toate...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Mami eu am reusit din a 4-a, dar am reusit. Asta conteaza! Sunt convinsa ca veti reusi si voi, pe rand mai ales ca sunteti pe mana lui pk in care si eu am mare, mare incredere.

Adi

Sambata viitoare probabil, ne vom intalni mai multe cupluri cu bebei de pk si vom face o poza pe care o sa i-o trimitem. Urmatoarea poza o faceti voi! Am spus!


toate fetele fara exceptie si va doresc PASTE FERICIT!!

Mergi la inceput