FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

Buna dimineata fete dragi .Va imbratisez cu drag pe toate
tamaryllis mai un pic si ne vedem la Budapesta .Si eu voi sta la korall dar cred ca numai din 18 aprilie,adica de la punctie pana dupa ET.te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

buna dimineata!

Sa aveti parte de cele mai frumoase sarbatori!
Paste fericit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

buna dimineata!

mai, eu am ramas in urma... deci imediat dupa Paste ateptam cu beta mare pe adipapazi si pe atena. mai e si altcineva in focurile de dupa ET?

Hai adipapazi! Hai atena!



Va doresc tuturor un Paste fericit cu liniste si speranta in suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

mami vreaumersi de "avansare"! sper sa fie totul bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pamy, da, sigur ne vedem. Ce bine ca stati aproape de granita cu Ungaria! Eu o sa fiu acolo incepand cu 10 aprilie.
Andrada, poate ne trimiti si noua poza!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Tamaryllis postez si aici poza, cu siguranta! Asa, de incurajare si ca sa vedeti ce copii frumosi face pk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

la mine urmatorul pas este sa investighez problema hidrosalpinxului... sa vad daca am sau nu...
offff... daca am trebuie sa fac operatie clasica... asa mi-a zis albu, ca nu merge la mine cu laparo din cauza aderentelor...

samira cat ai stat internata in spital dupa operatia clasica?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota



-esti sigura ca nu ai inteles invers? pt ca o operatie clasica produce mai mari si mai multe aderente, astfel fiind indicata laparoscopia, fiind minim invaziva(taieturi mici, substanta folosita la sfarsit in peritoneu contra aderentelor), nu ma intelege gresit, dar mie asa mi-a explicat un alt medic,(aderente am si eu!)
sanatate multa si succes la urmatorul fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankflor spune:

Paste Fericit tuturor si fie ca acest iepuras sa ne aduca bebelusi doriti si mult asteptati!

Distractie placuta tuturor!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, imi pare tare rau! Te felicit ca esti curajoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Petruta, felicitari pt sarcina!

Sfintele sarbatori de Pasti sa va aduca lumina in suflet, speranta si increderea ca intr-o zi bunul Dumnezeu ne va darui si noua copii!
Pup toate fetele!

Mergi la inceput