FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

clara...am vorbit cu doftorasu...si mi-a is sa ma relax....pentru moment.
i-am zis ca vreau sa facem urmatoarea incercare in toamna si mi-a zis ca "exchange emails" la sfarsitul verii si atunci imi spune ce sa fac...ca acu' vrea sa stau linistita si sa-mi vad de ale vietii sa nu ma mai gandesc la de ce???cum???cand???etc etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

saboupetruta...felicitari pentru sarcina obtinuta.
bebe sanatos si la termen iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Laura, imi pare tare rau ca nu a iesit dar ma bucur ca esti optimista , asa trebuie. Din pacate unele dintre noi trebuie sa incerce de mai multe ori pentru a reusi, important e sa mergi mai departe.
Te pup si bafta multa in continuare!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

saboupetruta felicitari! Sarcina usoara si la termen!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Salutare

De 2 zile va caut...nu am vazut ca s-a mutat tot FIV in alta parte....
Sami- voiam sa te sun sa imi spui unde e subiectul..cateodata sunt tare blonda

Mami - data viitoare va fii cu bebe

Adi - drum bun!

Felicia - sper ca sunteti bine si asteptati iepurasul

Sonya - care iti este planul?

Miha 3

Noi suntem bine, saptamana asta am robotit. Planuri de Paste nu avem, stam in Bucuresti..

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

te pup apasat sperantzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

mami_vreau: offf...
Eu vesti va dau dupa Pasti, atunci fac Bhcg.
Urez tuturor fetelor, cu si fara burtici, aspirante sau realizate un Paste fericit si muuult optimism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

bytziam avut o alta schema de tratament cu suprefact 0.5 si merional 150, iar dupa embriotransfer am facut choragon 2500 (3 zile cu pauza de cate o zi intre ele )
acum am avut 4 ovocite (la FIV 1 am avut 3) dar sau fecundat doar 2.
in ceea ce priveste endometrioza nu am facut nimic intre cele 2 fivuri (nici un tratament), iar in urma stimularii nu a crescut semnificativ

multumesc tuturor pentru felicitari ! sa aveti sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Buna fetelor!
Am intrat sa va incurajez, asta din cauza lui mami_vreaucare a zis :"Dar asta nu inseamna ca nu exista si acele 35% care au reusit, numai ca ele nu posteaza aici...".
Sunt una din cele 35% careia i-a iesit din prima FIV-ul. Am trecut prin momente asemanatoare voua, eu sunt mai pesimista de felul meu si nu am crezut ca vom reusi.
Dar nu v-am spus povestea noastra: suntem casatoriti de 10 ani si la 2 ani de la casatorie ne-am gandit sa avem si noi copii. Ne-am tot chinuit si nimic (stiam ca sotul meu facuse la 14 ani oreion dar nu stiam si ca il afectase). Dupa 5 ani de tot felul de tratamente am ajuns la un medic care i-a dat sotului tratament hormonal pt crestera nr. si mobilitatea , dar... a facut oreion din nou (data trecuta a facut doar pe o parte acum pe cealalta parte) asa ca daca nu era sub tratament ramanea steril.
Astfel dupa multe framantari am aflat de clinica de la Debrecen, ne-am luat inima in dinti si am plecat sa vedem daca avem vreo sansa.
In anul 2008 septembrie am facut Fiv cu trei embrioni, dupa 10 zile am mers sa vedem daca e ceva sau ... dar aveam o durere de burta asemanatoare celei de CM. Eram convinsa ca nu am ramas insarcinata. Dar surpriza... aveam doi embrioni in burtica. Cand am mers peste 2 sapt. la control un embrion era gol... iar in celalalt batea o inimioara. Astfel in 25 mai 2009 a venit pe lume Iulia- Elena.


Cami mami fericita de printesa Iulia Elena (25.05.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mami_vreau,

fetele care ati scris ca sa ne incurajati, sunteti niste ladies!
petruta, sarcina usoara, bravo!!!!!!!!!!!!

atena, bafta!

va sarut, mai am 2 zile de asteptare.

Mergi la inceput