FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

mami_vreau Doamne ajuta pe mai departe! Si ma bucur sa aud ca ai incredere in Kovacs si ca vei merge tot la el.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

tannoo25
mami_vreau
Stiu ca sunt pesimista, insa mai mult sunt realista. De ce sa ma amagesc singura. Adevarul este ca se poate, insa sansele sunt foarte mici, asa ca......

Pupici

Dumnezeu si Maicuta Domnului are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, Sfintele Sarbatori de Paste sa va aduca lumina in suflet, sanatate si bucurii, bebici sanatosi si burtici de gravidute!Va pupic pe toate

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

mami_vreau imi pare rau ca nu a iesit nici de data asta. Asa cum ai zis si tu, procentul de reusita in FIV e totusi destul de mic. Imi place ca abordezi problema cu optimism. Odata o sa se intample minunea si pentru tine!
Ziceai ceva de un diagnostic de adenomioza? Asta e cumva un fel de fibrom uterin sau n-are nici o legatura?

samira , tu esti bine? ai vorbit cu Kovacs post FIV? ce ti-a zis? ti-a mai recomandat analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

buna!nu sunt o "clienta" fidela a acestui forum (am mai scris cand am facut primul fiv in Budapesta anul trecut) dar doresc sa va incurajez si sa va dau speranta pentru ca se poate!
Si eu am facut FIV 2 in martie 2010 la Budapesta insa nu la PK ci la un alt dr tot din acea clinica (DR Bernard Artur), poate cu unele m-am intersectat pe coridoarele clinicii( eu am fost in perioada 10 martie - 19 martie )
In 19 martie am facut ET cu 2 embrioni de 48 de ore si sunt insarcinata
in 30.03 beta a fost 20.6 iar astazi in 01.04 beta 46.44 si progesteron >190.8
Aveti in credere in sansa voastra,si in medicii de acolo ,fiti sigure ca ei fac tot posibilul sa ne ajute insa implantarea nu mai depine de ei ci doar de Dumnezeu!
speranta, samira si mami vreau sunt alaturi de voi ( imi amintesc si eu prin ce am trecut dupa primul Fiv) sunteti firi optimiste si cu siguranta veti reusi!trebuie doar multa rabdare
toate fetele de pe forum si mult succes !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

saboupetruta,te felicit din suflet ,bravo dragutza noastra
Imi aduc aminte ca primul FIV a fost prin septembrie ,acum ai avut cam aceeasi schema de stimulare ?(closty + menopur o zi da,una nu),stiu ca la primul fiv ai obtinut putini foliculi ,cu endometrioza a fost ok?nu a recidivat intre timp?.....
dar ce mai conteaza ...acum esti gravifeliciariiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:


Paste fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lauriciule...eu pentru hidro am facut laparoscopie...pentru SEU3 am fost operata clasic...nush daca-i aceeasi mancare de peste...insa am stat 3 nopti in spitaal...vineri dimineatza m-am internat si operat si Luni dimi am plecat acasa.

cat despre rezultat...ti-am zis in sms.
apare el Soarele si pe strada noastra intr-o zi!

ma doare capu de foame...pana la ora asta am mancat 3-4 covrigei d-aia mici si uscati...vad dublu deja...ma duc sa balotez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta70
Stiu ca sunt pesimista, insa mai mult sunt realista. De ce sa ma amagesc singura. Adevarul este ca se poate, insa sansele sunt foarte mici, asa ca......


violeta70 si eu am inceput sa gandesc ca tine (cu mai mult realism decat gandeam inainte de FIV2).
incerc usor, usor sa ma acomodez cu ideea ca fiecare dintre noi are un destin si ca poate in al meu a fost prevazut ca nu voi naste copii... si pana la urma asta e... nu o sa stau sa plang toata viata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

saboupetruta felicitari! imi aduc aminte de la primul tau fiv ca ai vrut sa mergi la Kovacs dar el nu mai avea loc si ti-a recomandat sa mergi la Bernard. parca atunci erai un pic suparata si ingrijorata ca nu prea stiai nimic despre doctor. ce bine ca totul s-a rezolvat cu bine si acum esti graviduta!!!

Mergi la inceput