FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor trebuie sa gandim pozitiv..

ganditiva ca in viata exista si minuni,,care nu vor intarzia sa apara

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Laura,,chiar asteptam o minune,reusita ta mi-ar fi dat si mie o raza de speranta,fiindca sint cam in aceeasi situatie ca tine sau poate mai rau...dar asa a fost sa fie,te admir pt puterea de a merge mai departe.
O intrebare:la fiv pe CM natural ,te-ai gindit?se pare ca la noi sansele de a produce mai mult de un ovo cu stimulare ,decit pe CM natural sint cam aceleasi,ce parere are dr K?mie dr meu mi-a zis sa nu mai fac stimulare sa incercam pe CM natural,dar l-am batut la cap pina a fost deacord sa mai incercam o datasa speram ca am io dreptate si nu el

de alrak ,mai stie cineva ceva?a facut fiv-ul sau a ramas dupa paste?


aloooooo... pai ce insemna ca daca eu nu am reusit, tu nu ai sanse??? poate vrei sa te bat... la mine mai sunt si alte probleme, asa cum am scris... pana la urma am obtinut un embrion bun si asta-i super... ca nu s-a prins asta-i alta mancare de peste... si tu vei obtine cel putin 1 embrion de calitate... asta ca sa nu zic ca ai sanse de mai multi...
l-am intrebat pe kovacs de fiv pe ciclu natural si el mi-a spus ca nu-i de acord... ca a obtinut 2 ovocite si ca poate reusim chiar un pic mai multe la urmatorul cu o schema de tratament un pic schimbata... si sa stii ca si albu mi-a recomandat tot cu stimulare...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina_anam

Mami_vreau el mi le-a cerut, aprox.; poate putin fortat de mine ca am vrut sa fac analize suplimentare care sa-mi poata da un raspuns la 2 fiv esuate. Problema este ca aici la laboratoarele din Oradea (unde cunosc pe cineva) mi-a spus ca ar fi fff bine sa nu se transporte sangele ca sufera modificari si analizele nu vor fi concludente. De aceea m-as duce la ei daca acolo le fac.


nasha mea a facut cariotipul la ei, la budapesta... deci se poate... nu stiu despre cele de trombofilie... l-ai intrebat pe kovacs?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

la mine urmatorul pas este sa investighez problema hidrosalpinxului... sa vad daca am sau nu...
offff... daca am trebuie sa fac operatie clasica... asa mi-a zis albu, ca nu merge la mine cu laparo din cauza aderentelor...

samira cat ai stat internata in spital dupa operatia clasica?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

mami_vreau nu vroiam asa veste .Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Laura,probabil a zis tot cu stimulare fiindca ai obtinut 2 ovo si e posibil cu un 'mic efort' sa obtineti mai multe,dar la mine nu au existat 2 never(macar foliculi),din contra cu stimulare 0 pe CM natural 1 si de aceea dr mi-a zis pt mine e mai ok fiv pe CM natural
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

mami_vreau imi pare rau! insa ma bucur ca esti asa tare. Bravo tie fato... Eu nu pot fi asa, si am facut doar un fiv. Nu stiu daca am curajul sa-l mai incerc si pe al doilea.

Pupici la toate fetele

Dumnezeu si Maicuta Domnului are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

I-am scris mail dar inca nu mi-a raspuns.
Oricum cred ca o sa merg in aprilie - mai pe FET, indiferent daca fac analizele pana atunci sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

mami_vreau, stii bine ca nu asta e vestea pe care o asteptam de la tine, insa te admir ptr taria de care dai dovada

violeta70, iar esti pesimista ? ar trebui sa crezi ca va veni soarele si pe strada ta; hai, zambeste si ai sa vezi ca va fi altfel ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

tannoo stiu ca nu asteptai vestea asta dar ata ete... mergem mai departe...

violeta tu nu stii ca primul fiv e mai greu??? ala m-a calit... hai, curaj...

bytzi normal ca nu ai raspuns bine la prima incercare ca ai avut doza foarte mica de stimulare... ia sa vezi ca acum o sa mearga ok...

va pupacesc pe toate!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput