FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui paunas

mamivreau

colonel dr.niculescu-nu are cab particular,dar il poti gasi la spital dupa ora 14,dimi este f ocupat.
ea in schimb are cab parti ,oricum inainte cu 1 zi de laparo vei vb si cu el.
un "sfat" daca imi pot permite, daca ai hidro bilateral :scoatele oricum sunt degeaba .
cu toate ca am citit si despre minuni,adica ,fiv reusit cu hidro dar sunt fff rare sansele.



nu am bilateral... numai intr-o parte pare a fi hidrosalpinx dar nici asta ne e sigur...

problema e ca oricum trompele mele sunt infundate si nu pot fi desfundate... si chiar daca ar putea fi, nu am nici cea mai vaga intentie sa o fac deoarece oricum sunt axata pe fivuri din cauza amh-ului mic... asa ca si daca nu am hidrosalpinx bilateral tot vreau sa scot ambele trompe... daca o vrea si medicul!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui dent

mami_vreau,imi pare rau pt esecul tau! Tot din cauza aderentelor,anul trecut, n-a reusit medicul sa-mi vizualizeze laparascopic trompele. Mi-a facut o singura incizie la ombilic,dar n-a putut trece de aderente. Rmn-ul e o solutie buna si pt tine sa vezi daca ai hidrosalpinx sau nu. Doamne ajuta sa nu existe!



pai o sa fac si rmn dar luna viitoare... oricum m-am obisnuit cu ideea ca trebuie sa imi scot trompele si nu neaparat de-asta fac rmn-ul... il fac sa vad daca am adenomioza... ca sunt suspecta si de-asta!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank30
mami_vreau din pacate nu am facut inca ...urmeaza dar nu as putea sa spun sigur daca va fi sau nu.Vechea problema prg-ul care nu vrea sa creasca mai mult de 7 nici chiar cu crinone.In listuta ar fi trebuit sa fiu in Aprilie...am sa vin cu vesti daca va fi posibil ET-ul vineri.


ank asteptam vesti bune! Doamne ajuta!

ai incercat cumva si cu progesteron injectabil?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

Ziceai ceva de un diagnostic de adenomioza? Asta e cumva un fel de fibrom uterin sau n-are nici o legatura?

mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de adenomioza si sincer nu mai stiu daca am apucat sa raspund... daca nu am facut-o pana acum imi cer scuze! ma ierti???

nu are nici o legatura cu fibromul... adenomioza e un fel de endometrioza!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui timea30
Eu azi am fost la eco, miercuri seara am ovitrelle si vineri am punctia.
Ce ma mira ca joi mai am un decapeptyl de luat , deci dupa ovitrelle ...
E ok asa ? Am crezut ca dupa ovitrelle nu se mai ia nici-o injectie.
Ms mult.

bafta multa...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

ai incercat cumva si cu progesteron injectabil?


Nuuu...nici nu s-a pus problema in discutie...de ce?...nu inteleg nici eu,oricum asta va fi a 3-a luna de cand se tot amana transferul.Chiar nu mai stiu ce sa cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Dent,
asa este, s-a deschis un spital privat la Timisoara, dar din pacate inca nu este acreditat pentru fiv. Momentan se fac doar inseminari. Grecul este acelasi care facea fertilizari la clinica Prof. Munteanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Hristos a inviat !

adipapazi
FELICITARI !!!!
ce veste buna ,Doamne Ajuta in continuare, iti doresc din suflet sarcina usoara si la termen.
Oare cat ai AMH ? Imi aduc aminte ca e micut dar nu mai stiu cat.
Am primit si eu o schema de tartament de la PK cu merional si gonal , fara AC si fara inhibare.Seamana putin cu al tau numai ca eu nu iau AC.
Ai folosit merional sau menopur?
ianna
FELICITARI !!!!
sarcina usoara si la termen !!
atena
mami vreau
sa-ti povestesc si din experienta mea , am facut prima laparoscopie in 2006 pt vizualizare si eventual curatare trompe , laparo care datorita aderentelor s-a transformat in operatie clasica.
In martie 2010 am facut o noua laparo (cu acelasi dr) pt scoatere trompa stanga cu hidro , am avut din nou multe aderente,in sensul ca nici nu se vedea trompa , dar de data asta am scapat doar cu laparo.
Multa bafta !!!
tammy , pamy
multa , multa bafta fetelor !!!!!
Doamne Ajuta !!!
Cu ce ati facut stimulare , cu merional sau menopur?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Multumesc tuturor fetelor pentru urarile de bine!
Sunteti niste dragutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tamarlyss..sunt cu ochii pe tine..doamne ajuta si sa ne spui numai vesti buneeeee

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput