FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

adipapazi , ma las in totalitate pe mana lui PK si a lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Adi ai fost de coma!!Cred ca toate suntem asa stresate la primul. Mi-am propus sa raman calma si sa duc o viata normala...cu viata normala chiar am reusit adik nu m-am privat decat de efort mare in rest a facut ce faceam si inainte dar cu stresul...mai avem de lucrat. Acum ca acum dar sa ma vedeti vineri pana vine rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Hello!
Eu incep azi stimularea. Voi merge la un cabinet particular sa imi fac injectiile, sa vad si eu cum sta treaba, iar de maine sper sa le fac singura.
Mi-a venit ieri Cm-ul, dar f redus cantitativ. Nu mai tin minte cum a fost data trecuta dupa AC, dar parca sa zic ca la fel, caci am avut eco in z 3 si imi amintesc ca nu m-am stresat ca merg cu tamponul....
La voi cum a fost?
Eu duminica, pe 11 am prima eco.
Sunt cand optimista, cand pesimista!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Hristos a Inviat!
Super-vesti!
Adi, Ianna nu am cuvinte de fericire pentru voi. Sigur sunt gemeni! Doamne-Ajuta sa fie bine si sa stea puiutii 9 luni la caldurica la mami in burtica....hai ca fac si versuri.

Atena imi pare rau....
Yarinna hai si tu cu beta mare....
Tamaryllis lasa pesimismul! Nu vezi ce de reusite la dr.PK? urmezi tu si pamy si celelalte....

Pupici la toate fetele

Dumnezeu si Maicuta Domnului are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Citat:
citat din mesajul lui atena_77

feletor, stiti cumva care e procedura la FET, cu cate zile inainte trebuie ajuns in Budapesta etc?
mai am ceva la inghetat..de sanse in lunile mai-iunie ce stiti?


Din cate am inteles FET se face pe ciclu natural fara stimulare. In jur de Z10 se face o eco iar de indata ce macar un folicul ajunge la 17-20mm se induce ovulatia - Ovitrele dupa care urmeaza transferul. Asta mi-a spus PK, eu urmeaza sa fac transferul luna viitoare.
Cate zile ar trebui sa stai nu pot sa-ti spun dar dupa parerea mea nu mai mult de 4-5 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

uau ce vesti pe aici

adi , ianna,felicitari!!!!!!
ati invins!!!
sarcini usoare si fara probleme

atena,imi para tare rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

mamivreau

colonel dr.niculescu-nu are cab particular,dar il poti gasi la spital dupa ora 14,dimi este f ocupat.
ea in schimb are cab parti ,oricum inainte cu 1 zi de laparo vei vb si cu el.
un "sfat" daca imi pot permite, daca ai hidro bilateral :scoatele oricum sunt degeaba .
cu toate ca am citit si despre minuni,adica ,fiv reusit cu hidro dar sunt fff rare sansele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

buna fetelor,
Felicitari pentru reusite !!!
Eu azi am fost la eco, miercuri seara am ovitrelle si vineri am punctia.
Ce ma mira ca joi mai am un decapeptyl de luat , deci dupa ovitrelle ...
E ok asa ? Am crezut ca dupa ovitrelle nu se mai ia nici-o injectie.
Ms mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

mami_vreau,imi pare rau pt esecul tau! Tot din cauza aderentelor,anul trecut, n-a reusit medicul sa-mi vizualizeze laparascopic trompele. Mi-a facut o singura incizie la ombilic,dar n-a putut trece de aderente. Rmn-ul e o solutie buna si pt tine sa vezi daca ai hidrosalpinx sau nu. Doamne ajuta sa nu existe!

adipapazi, ianna,saboupetruta, felicitari pt !

Retam,mai incerci?
Fetelor din TM,am auzit ca s-a deschis o noua clinica de fiv la voi in localitate,e grec medicul,ati auzit ceva despre...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

ank30 a facut FET in martie? stie cineva ceva?


mami_vreau din pacate nu am facut inca ...urmeaza dar nu as putea sa spun sigur daca va fi sau nu.Vechea problema prg-ul care nu vrea sa creasca mai mult de 7 nici chiar cu crinone.In listuta ar fi trebuit sa fiu in Aprilie...am sa vin cu vesti daca va fi posibil ET-ul vineri.

Felicitari adipapazi si ianna sa aveti grija de .

Mergi la inceput