FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

adipapazi, deci e clar: de la utrogestanul ala pierdut si regasit ti s-a tras!
sa iti pui semnatura cu burtica ca sa vedem si noi cum arati gravidutza!
mai spune te rog o data (pentru cei cu memorie scurta ca mine) cati embrio ai transferat. ai facut cu blasto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Adi felicitari pentru burtica! Sper sa te urmez! Eu stau ca pe ace...ba am o jena la burtica...ba am o explozie de cosuri...in fiecare zi ma lupt cu cate ceva. Sunt oarecum si optimista si resemnata. Adik am si simptome de Cm gen usoara balonare...cosuri...dar traiesc cu senzatia ca poate fi si bebe. Tu cum te-ai simtit aproape de test?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

fetelor, multumesc mult de tot de incurajari, in asemenea momente sunt atat de binevenite
pamy, tamaryllis: sunt cu ochii pe voi
yarrina: sa fie cu noroc
adipapazi: sarcina usoara si frumoasa, imi place mult cum gandesti...
si pentru toate: cu Dumnezeu inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Adipapazi si Ianna felicitari pt bebei. Sarcina usoara!
Atena
Yarrina iti tin pumnii, sa vii cu beta mare! Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

clara, am avut 4 embrioni, 2 de 8, respectiv 9 celule, calitatea a 3-a, pe care i-am transferat. mai am 2 de 6 celule, cal a treia, la frigider. in mod cert o sa ii transfer si pe aceia candva.toti sunt de z3.pk nu a considerat ca trebuie sa ajungem la blasto. eu am decis ca nu mai intreb de ce: am constatat ca la 3z un embrion poate arata ca unul de 5 zile, cu tot atatea celule. deci cred eu ca in fctie de asta ii transfera la z3 sau z5. in sensul ca daca ajung de peste 8 celule, ma gandesc ca ii transfera ca le e mai bine la mama lor decat prin straini. cel putin asa mi-a placut mie sami inventez metafora.ma dusesem la ET cu lista de intrebari sa imi zica PK ce e cu z2, z3 si z5, dar m-am lasat pe mana lui. cred ca decizia embriologului este cea mai inteleapta, ca doar n-or fi tampiti sa riste ca sa le scada sansele.

atena, pupi once again. pk face niste vraji la fiv 2 de mama mama... fii tare si increzatoare!primul e mai de cunostinta. amintiti-va ca eu la primul nu am avut nici macar un ovocit, am amh mic etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

am gresit undeva: sa-mi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

yarrina, nu mai cauta semne. nu exista. nu am simtit nimic identificabil, doar m-au durut sanii, dar diferit de la o zi la alta. am cautat in chiloti fel de fel de semne, prin burta, nu pot sa iti zic ceva concret. de altfel, asa zice si dr: nu exista semne. fete cu sau fara dureri de sani au ramas, cu sau fara crampe, cu sau fara sangerari, cu sau fara constipari. fii acolo optimista. cand faci testul? cati ai pus? de ce zi? cate celule? mai ai si crio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sanii ma dor de innebunesc de la punctie...din cauza Progesteronului am inteles. Am pus 2 de ziua 5, foarte frumosi si perfecti si mai am 2 de Z5 si o morula ametita dar care cica este compacta si s-a meritat inghetul. Cel mai frustrant este cand totul este perfect si totusi nu se intampla...am avut asa cum a numit si dr "un FIV perfect'...de acum e mana lui Doamne Doamne. Pai dr mi-a zis ca in Z10 pot face beta dar pica dumnica si stiindu-ma ca a foarte multa rabdare mi-a zis ca pot sa fac vineri dar sa-l repet luni neaparat indiferent de rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

yarrina,femeie, potoleste-te ca stresu dauneaza. esti campioana! 4 blasto e de vise si de basm! basca morula! e din seria a fost odata ca niciodata, pe cand femeile aveau la fiv minim 4 blasto si o morula, o yarrina care nu mai avea rabdare! uite ce morule dragute am avut eu si acum sunt bebei!esti belea de belea! gandeste-te ca mai ai si sansa sa faci FET apoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

feletor, stiti cumva care e procedura la FET, cu cate zile inainte trebuie ajuns in Budapesta etc?
mai am ceva la inghetat..de sanse in lunile mai-iunie ce stiti?

Mergi la inceput