FIV in Ungaria 99

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

samira33 multumim ca esti cu ochii pe noi
mami_vreau prima eco la mine e in 14 aprilie,cred ca tamaryllis e inaintea mea.
Fete dragi multumim ca sunteti alaturi de noi,pot sa va spun doar ca fiind la al doilea fiv,nu mai gandesc ca si la primul,asta ca sa nu cad de sus , ma duc ca si cum se va intampla ce va vrea D-zeu ptr.ca nu ne putem opune vointei lui.Oricare va fi rezultatul il accept ptr.ca pentru fiecare avem destinul nostru.Va pup dulce pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Buna dimineata,

Eu urmeaza sa fac unele analize la Budapsta, cariotip, mutatia factor V Leiden si mutatia genei protrombinei. Am vorbit cu PK si a zis ca se pot face marti si vineri, deci in 09 voi fi la ei... Am uitat sa intreb de bani. Ma poate ajuta careva sa-mi spuna cam cat costa? Stiu ca la noi sunt in jur de 1000 -1200 lei.

Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Mami, eu zic mai intai sa faci o investigatie ceva mai amanuntita sa fii sigura ca ai hidro (lucru la care te-ai gandit si tu.. fireste ), apoi ne luam amandoua de manuta si mergem la op fie ea clasica sau laparo, ca avem aceleasi probleme. Ce zici ne tinem de manutza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

gabriela mersi mult de sugestie... nu as merge la tutunaru pentru ca stiu ca se ajunge greu la el... si alt motiv pentru care nu as vrea sa merg la el este ca stiu ca el opteaza de cele mai multe ori pentru clipsare... ori eu chiar vreau sa renunt la trompe pentru ca si asa sunt inutile!

paunas mersi mult de info... chiar as vrea sa te uiti pe acte daca poti si cand poti si sa imi spui numele chirurgului... mersi mult

sonya investitigatii voi mai face dar inclin din ce in ce mai mult spre scoatere trompelor... asa cum am spus, oricum sunt inutile si decat sa traiesc mereu cu teama ca poate am hidrosalpinx si de-asta nu imi reusesc fiv-urile, mai bine le scot!
iti dai seama ca mi-ar face placere sa ne tinem de manuta, nu??? hai sa ne interesam unde facem si sa ne punem pe treaba... eu in mai as vrea deja sa o fac!!!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adria sa imi trimiti nr de tel prin pm si te sun intr-o seara sa iti spun tot ce am rezolvat eu pana acum cu donarea de ovocite!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

adipapazi, ianna felicitariiiiiiiiiii!!! Va doresc nastere usoara si bebei sanatosi!!

sa ne spuneti si noua ce tratament ati avut dupa ET!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sonya,

Kiraclara, niciun tratament aparte dupa ET: de 3 ori pe zi cate 2 utrogestane si acid folic. eu am avut de 5 mg, din ala am luat. lui PK i-ar fi convenit si de 1 mg.
nu am avut embryoglue, nu AH, nu PGR suplimentar. n-am pus mai multe utrogestane, cu exceptia unei zile in care desi stiam ca mi-am pus 2, am gasit unul pe jos si atunci am mai pus 1. in ziua cu ET mi-a luat sange ca il tampisem cu PGR si a zis ca tre sa ma relax mentally, so let's do the PGR from the blood, care a iesit 45 ng, deci in regula.
iti tin pumnii data viitoare.

dragi fete, va multumesc pt sustinere, felicitari si urari de bine. va astept dupa mine.

samira, normal ca ti le dau. sa vina calatoru de barbatu-meu din tari straine(pleaca maine dimi) si ne vdm spre sfarsitul saptamanii.

doamne, fetelor, sa ne ajute DD pe toate gravidele si pe toate fiv-incercatele sa ne strangem copiii in brate si sa ne vaitam de insomnii ca am schimbat pampersi.

ce face yarrina???

ce face retam???

va sarut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

pamy, imi place atitudinea ta. cred ca e f. important sa te duci relaxata si impacata cu orice deznodamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui pamy
Fete dragi multumim ca sunteti alaturi de noi,pot sa va spun doar ca fiind la al doilea fiv,nu mai gandesc ca si la primul,asta ca sa nu cad de sus , ma duc ca si cum se va intampla ce va vrea D-zeu ptr.ca nu ne putem opune vointei lui.Oricare va fi rezultatul il accept ptr.ca pentru fiecare avem destinul nostru.Va pup dulce pe toate


Buna atitudine, relaxeaza-te cat poti! Mult noroc!

Irina, +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Hristos a inviat!

Plec si eu cateva zile din oras, si vin si gasesc prospete gravidute de !
Adipapazi, Ianna, va felicit din suflet! Sa aveti sarcini usoare, fara probleme si bebici sanatosi si frumosi!
Asteptam sa va schimbati si semnaturile, acum aveti burtica!!!!!

Pup toate fetele si le urez:
Odata cu aceste sarbatori sa vi se implineasca visele pentru care ati luptat atat!


Irina, +8

Mergi la inceput