"Felicitari CARLA! Flori de liliac-mai-iun'10 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Corina, am citit pe rupte despre sling-uri, de pot sa scriu o teza stiintifica, de-a dreptul . Am citit si pagini intregi de forum, cu diverse opinii si probleme de folosire. Concluzia clara e ca nu mi se potriveste acest produs, pentru ca nimic nu a reusit sa ma faca sa ma simt in largul meu cu ideea de a-mi purta copila in el!

Nana 33+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -7


Banuiam eu ca esti deja informata

Ma surprinde totusi ca ai luat marsupiu, despre care am citit mai multe paperi proaste si contraindicatii decat la sling!
Ce model ai luat si ce te-a convins?

PS: sper sa nu te superi ca insist, mi se pare interesant sa discutam despre lucruri care ne preocupa, sa intelegem motivatiile fiecareia (poate sunt lucruri la care eu nu m-am gandit, de ex.)

Corina 27s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Buna si de la noi mai pe la pranz asa!

Am intrat sa va spun Paste fericit si petrecere frumoasa!
Mi-au ajuns musafirii (socrii) care stau pana duminica seara asa ca nu cred ca mai apuc sa intru ca mai iesim la plimbare, ne auzim luni!

Roxuta La multi ani, multa sanatate si sarcina usoara pana la termen si nastere usoara!

Cornelia
31+ cu Emma

Be gracious to everyone,good company to many, known to a few, companion to one, enemy to none!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Uitai sa va zic faza :
Mai nou dorm cu Timi in pat, ca Robi e un pic racit, iar eu cam sforai . Pe la miezul noptii ma pun in pat, ma aranjez in jurul delfinului de plus pe care l-am recrutat pe post de perna de gravide si ... imi vine sa stranut. Dar nu un stranut din acelea delicate de domnisoara, ci genul la care primesti urari de sanatate si de la vecinii de pe scara cealalta. Stranut deci, si urgent am parte de doua reactii concomitente:
Timi se ridica in fund si incepe sa strige tare, inca dormind, ceva complet neinteligibil dar foarte indignat, dupa ton..
..iar Dorisca sare cum nu am simtit-o sarind de cand e chiriasa la mine in burta, reusind sa ma loveasca si in vezica, si in col, si in diafragma.
Evident, de la asemenea feedback m-au apucat tot concomitent si pe mine ..rasul si tusea.

Andrea, mama de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

n_a_n_a daca te ajuta, eu mi-am luat salteluta din auchan, acolo livreaza firma mondocarp http://www.mondocarp.ro/id-11.vim , salteluta este durflex, are 2 fete, una dura pana la 9 luni si cealalta mai moale peste 9 luni
au mai multe tipuri de saltele, te uiti tu pe site, pe cea durflex am dat 80 si ceva de lei
preturile de pe site nu sunt chiar actualizate insa salteaua durflex e 80 si, cea babyflex e 103 lei(in auchan)...preturile nu sunt f mari si nu am auzit decat de bine de aceste saltelute

avand in vedere ca tot imi multumiti pentru ca va tin la curent...va mai informez un pic cu mesajul primit, azi, de la Carla]"Saluti inca nu am laptop dar curand ma muta la mansarda si-l voi aduce de acasa. Sper ca pe la sfarsitul saptamanii sa dau vesti pe forum. V a pup pe toate!
ps. Cu mulsul e o mare drama dar sper sa-mi revin si sa pot continua, sa nu-mi pierd laptele :-( "


daca o muta la mansarda e super,,,acolo camerele sunt de doar 2 persoane, probabil renovate
La multi ani Roxuta
32+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronicach

n_a_n_a daca te ajuta, eu mi-am luat salteluta din auchan, acolo livreaza firma mondocarp http://www.mondocarp.ro/id-11.vim , salteluta este durflex, are 2 fete, una dura pana la 9 luni si cealalta mai moale peste 9 luni
au mai multe tipuri de saltele, te uiti tu pe site, pe cea durflex am dat 80 si ceva de lei
preturile de pe site nu sunt chiar actualizate insa salteaua durflex e 80 si, cea babyflex e 103 lei(in auchan)...preturile nu sunt f mari si nu am auzit decat de bine de aceste saltelute

avand in vedere ca tot imi multumiti pentru ca va tin la curent...va mai informez un pic cu mesajul primit, azi, de la Carla]"Saluti inca nu am laptop dar curand ma muta la mansarda si-l voi aduce de acasa. Sper ca pe la sfarsitul saptamanii sa dau vesti pe forum. V a pup pe toate!
ps. Cu mulsul e o mare drama dar sper sa-mi revin si sa pot continua, sa nu-mi pierd laptele :-( "


daca o muta la mansarda e super,,,acolo camerele sunt de doar 2 persoane, probabil renovate
La multi ani Roxuta
32+ Matei ...


Offf, saracutza de ea cu mulsul, oare cand vor fi bebelinele suficient de puternice sa suga singure? In rest, ce le dau la spital in completare? Formula?

Cristina, fericita 29+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Corina, cum sa ma supar?! Marsupiul www.bebeplanet.ro/categorie/Trusoul-bebelusului/Marsupii/produs/Chicco---Marsupiu-Soft-ampDream/2,20,298,detalii.bebe" target="_blank">acesta l-am luat. Parca mi-e mai usor sa am ambele maini libere.

Nana 33+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

buna burtici,

azi mi-a facut dr echo....col ok 1.8 cm in schimb bebitza mea e micutaaaala 32 sapt fara 2 zile are 1580g....dr mi-a zis ca e in urma cu 1 sapt da nu-i nimic ca el nu vrea un bebe gras ci un bebe la termen.....oricum sun suparata....de ce nu ia mai mult in greutate????ca eu mananc, ma fortez numai sa se ingrase ea si nimic!!!!nici nu stiu unde se duce mancarea asta ca picioarele sunt 2 bete,burta e micutza....la fatza ce m-am mai ingrasat...
m-am tot uitat pe diferite site-uri si am vazut ca difera....aveti voi cumva un link bun care sa spuna greutatea bebelului?

burticile.....ma apuc sa citesc din urma ca n-a apucat

31+ cu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Nana : si a mea e alpinista de profesie cu predilectie pe parte dreapta ... vorba dr. "mare inghesuiala pe acolo " ; pe zi ce trece mi-e din ce in ce mai greu cand se impinge in sus : deformeaza burta in dreapta, mai nou ma doare ficatul la miscarile de genul asta , diafragmul il impinge din ce in ce mai sus pana imi inghesuie rau de tot plamanul sr respiratia devine greoaie si dureroasa

R_ocsy 32 + Ana Sofia
AMR 7 saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Hello Burtici!!!!

Vai... nu pot sa cre ca ati dat gata 2 capitole de cand nu am mai intrat pe DC. Trebuie sa ma pun serios pe recuperat. Sper din suflet sa citesc numai vesti bune!!! Am avut niste zile tare aglomerate, eu care ma gandeam ca ma voi plictisi la mama acasa. Asta ma ajuta sa-mi fie mai usor fara sot langa mine, ceea ce e foarte bine!!! Aproape ca nici nu-i simt lipsa

The big news e ca am fost ieri la morfofetala de 32 de saptamani si am o bebelina grasuliiiiina, care a luat 350g in 2 saptamani. Acum are 2150g si ne-a zis doctorita ca are toate sansele sa ajunfa la 4 kg. Cica e foarte lunguta si inghesuita in burtica, de aceea s-a chinuit ceva pana sa faca toate masuratorile.
Eu ma chinui sa-mi tin in frau tensiunea si reusesc sa o mentin undeva in jur de 130/70, 140/80, cu medicatie si regim. Ma gandesc ca avand in vederea tensiunea mare si greutatea Mayei, voi alege totusi cezariana.

Cam atat despre mine burtici. Am vrut sa va scriu acum, ca sa nu va faceti griji pentru noi. In cursul zilei de azi voi recupera cele 2 capitole necitite si voi reveni cu raspunsuri mai pe seara. Acum fug sa-mi ajut mama cu ceva treaba.

Va pupic si va doresc o zi superba!!!!

Mira fericita 32+cu Maya Alesandra

AMR 8 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Mai intru de acasa sa va spun ce am facut la eco!
Acu' sunt in focul predarii lucrarilor, caci azi e ultima zi de lucru oficiala. De maine in concediu de odihna si apoi cu 3 mai in prenatal.
Neoficial mai vin in aprilie 2 saptamani la munca!


27+

Mergi la inceput