"Felicitari CARLA! Flori de liliac-mai-iun'10 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Anca, merci mult

Andrea, multumim de info legate de sling, cred ca imi mai iau si eu unul!

Madutza, felicitari pentru noul prefix!!!

Vero, multumim de info despre Carla! Si Carla, te asteptam pe aici cu nerabdare, sa te bombardam cu intrebari!

Roxuta

Cristina, fericita 29+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Roxuta sa fii fericita si sanatoasa!!
Madutza felicitari pentru refix! NUmai bine si de acum inainte!
Gabriela_s esti o mamica tare frumoasa!
Dunemaire, Nana de unde ati comandat slingul??? MI-ar surade si mie, daca spuneti ca e usor de folosit.
Sa-l stapaniti sanatoase!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 36+ Ilinca Sabina

AMR 21 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Hello, burtici!

Acum am terminat si eu de citit din urma si zic asa:

Sabina - sa te ajute Dumnezeu sa nasti cu bine, noi ne pregatim sa facem galerie

taty_ana - tinem pumnii mai departe, sa bati toate recordurile cunoscute de medicii tai!

bubu30, n_a_n_a, ancutzicab, mamanati, Reallaura, Crissy_C, Onana - pentru urarile de bine pentru noi!

Alinutzaa - pare rau pt problemele cu varicea, sper sa se rezolve acum sau imediat dupa nastere

NicoletaB, bafta la eco azi!!!

anamariam79 - felicitari pt vestile bune de la eco. Nu te mai necaji ca nu stiti inca sigur ce va iesi, gandeste-te ce surpriza placuta va fi! Important e sa fie sanatos/sanatoasa! M-ai amuzat teribil cu comparatia cu alegerile

Iubirisca, imi pare rau ca ai vesti mai putin bune in familie.. Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti cu bine de toate, iar cumnatei tale multa-multa sanatate!

veronicach, multumim pentru vesti de la Carla!!! Ma bucur mult ca sunt asa bine toate!

bubu30, felicitari de achizitie! Ce model e caruciorul? Ne-ai mai spus si n-a retinut neuronul meu?

Sorana, bine ca e relativ ok colul tau! Mare grija la calatorie!

Reallaura, toate cartile mele si site-urile zic ca incepand cu sapt 28 am intrat in trim 3

NicoletaB, referitor la vaccinul BCG - si eu am citit in presa ca urmeaza sa reia productia in aprilie, deci poate avem noroc si nu mai trebuie sa ne complicam cu cautari in alte parti..

madutza09, felicitari pentru schimbarea prefixului!!!

dunemaire, ce bine ca povestesti despre sling. Eu chiar ieri ma uitam pe site-ul recomandat de tine si nu ma pot hotara la un model, toate mi se par asa frumoase!

Si, nu in ultimul rand, Roxuta, La multi ani!! Numai bine, bucurii, sanatate cat incape, nastere placuta si bebe sanatos!!!

Corina 27s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Reallaura, toate cartile mele si site-urile zic ca incepand cu sapt 28 am intrat in trim 3

Corina 27s+ cu Maria


da asa sa fie! SI mie mi s-a parut ciudat, dar asa am citit pe forum www.desprecopii.com/info.asp?id=sap29" target="_blank">AICI si m-a convins Un trimestru usor si fara griji, oricum!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 36+ Ilinca Sabina

AMR 21 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Eu nu mi-am luat sling, ca mi-e frica de slinguri, am impresia ca o sa-mi pice fetita jos din el, mi-am luat marsupiu. Dar imi place mult ideea de sling... la alte mamici.

Daca unora dintre voi vi se lasa burta, a mea urca... Deja fac cuta intre sani si burta (si dotarea mea de la mama natura e modesta ca dimensiuni, iar sanii sunt foarte plini si nu ating cu partea de dedesubt coastele). Abia respir, sughit zilnic de nu ma mai opresc, ma dor coastele iar copila se tot impinge in sus . Mai are careva dintre voi "alpinist" in burtica?



Nana 33+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Cata, salteluta pentru baita e umpluta cu bilute de polistiren?

Nana 33+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Eu nu mi-am luat sling, ca mi-e frica de slinguri, am impresia ca o sa-mi pice fetita jos din el, mi-am luat marsupiu. Dar imi place mult ideea de sling... la alte mamici.

Daca unora dintre voi vi se lasa burta, a mea urca... Deja fac cuta intre sani si burta (si dotarea mea de la mama natura e modesta ca dimensiuni, iar sanii sunt foarte plini si nu ating cu partea de dedesubt coastele). Abia respir, sughit zilnic de nu ma mai opresc, ma dor coastele iar copila se tot impinge in sus . Mai are careva dintre voi "alpinist" in burtica?

Nana 33+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -7


n_a_n_a, daca ai rabdare sa citesti mai multe informatii despre purtarea copilului in acest fel, o sa-ti mai treaca din frica
Totusi inteleg ca fiecare se distreaza cu proprii pitici pe creier, si eu am o gashca intreaga

A mea tot alpinista se vrea, urca incet dar sigur. Inca nu e suficient de mare si sus, ca sa ma deranjeze. Deocamdata eu doar ma bucur de mica victorie din ultimile cateva nopti: pentru prima oara, dupa 6 luni () m-am trezit de mai putin de 4 ori ca sa merg la baie - azi noaptea doar o singura data - nu mi-a venit sa cred

Corina 27s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Laurita, situl se numeste bebeinbrate.ro - cele mai usor de purtat slinguri din cate stiu sunt cele fixe (pouch) dar eu am luat unul cu inele, sa il poata purta si tati. Am gasit pe youtube niste videouri de-ale proprietarei sitului in care se arata cum se aranjeaza slingul cu inele pe tine, in functie de pozitia vruta
burtica pe burtica:
http://www.youtube.com/watch?v=dTrsWT4u0&feature=related
sau pe sold:
http://www.youtube.com/watch?v=IvwWr7gUJCs&feature=related
si m-am inspirat de acolo cand am exersat ieri.

Andrea, mama de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Nana, si eu am simtit-o ieri pe maimutzica pe sub coastele drepte, inca nu ma deranjeaza, nu ma doare, dar cand o sa mai creasca... Oricum, imi e clar ca momentan face tumbe intre col/vezica si coaste Doar ca nu pot sa spun ca e alpinista, pt ca e cu capul in jos....

Cristina, fericita 29+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Corina, am citit pe rupte despre sling-uri, de pot sa scriu o teza stiintifica, de-a dreptul . Am citit si pagini intregi de forum, cu diverse opinii si probleme de folosire. Concluzia clara e ca nu mi se potriveste acest produs, pentru ca nimic nu a reusit sa ma faca sa ma simt in largul meu cu ideea de a-mi purta copila in el!

Nana 33+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -7

Mergi la inceput