FIV Europa(30)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Cora felicitari pt inimioara. Eu am nascut la Elias cu Dr Rotaru Octavian. Nu am facut dublu test si nici triplu test pt ca fiind sarcina gemelara nu prea au laboratoarele chituri pt teste la gemelare. Sincer eu ma bucur ca nu le-am facut. De multe ori dau erori si streseaza lumea inutil. Eu una nu le-as fi facut nici daca eveam o sarcina unica dar asta este optiunea mea. Fiecare face cum crede si cum ii recomanda medicul. Eu am repetat morfofetalele la recomandarea dr meu. A zis ca e bine sa fie doua opinii pt a fi siguri ca e totul in regula. Multumesc lui Dumnezeu a fost totul ok. Bafta multa si sarcina usoara si la termen.

Bafta multa fetelor in focuri.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Ooofff Bruni draga...am citit acum ce ti s-a intamplat...Nici nu m-as fi asteptat la asa ceva, mai ales ca mereu ai avut "material" de calitate, daca-mi permiti sa spun asa...Ce pot sa-ti spun...? E clar ca iti este greu, ca esti suparata, demoralizata dar inca nu e totul pierdut si poate rezista cel putin unul si acela va fi invingatorul tau!!! Sunt langa tine si iti tin pumnii! Sa aiba mila DD de sufletelul tau si cu ajutorul Lui va fi bine! Te pupicesc draga mea!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Ooofff Bruni draga...am citit acum ce ti s-a intamplat...Nici nu m-as fi asteptat la asa ceva, mai ales ca mereu ai avut "material" de calitate, daca-mi permiti sa spun asa...Ce pot sa-ti spun...? E clar ca iti este greu, ca esti suparata, demoralizata dar inca nu e totul pierdut si poate rezista cel putin unul si acela va fi invingatorul tau!!! Sunt langa tine si iti tin pumnii! Sa aiba mila DD de sufletelul tau si cu ajutorul Lui va fi bine! Te pupicesc draga mea!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!



buburuza sunt oarecum resemnata..
au ajuns 4 in z3..pana in z6 e tare mult..
dar asta e, nu depinde de noi! voi merge cu mai mult curaj mai departe!
mi a ramas un gram de speranta!
cu toata gratuitatea din franta, daca nu si nu,ma duc si eu la austrieci..
rezultatul tau pozitiv imi va da curaj!
te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bruni iti tin pumnii sa fie totul bine pana luni. De un luptator ai nevoie nimic mai mult. Bfta multa.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Elenada-multumesc mult.Si eu as prefera sa nu fac dublu si respectiv triplu test ,dar vom vedea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

bruni - imi pare rau ca nu merg lucrurile cum ti-ai fi dorit....dar sa speram ca se va intampla ceva pozitiv.Eu am inceput sa cred in minuni .

cor-cora - eu ti-as sugera o programare din timp la morfofetala de 12s si dry testul. Nu dublu, nu triplu. Dry test. Se face la Medsana si la inca o clinica dar nu imi amintesc unde.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

ELENADA Panicoasa cum sunt de fel,o cam bagasem pe maneca ca in stanga si in dreapta mea se vorbea ca cica macar unu din toate simtoamele trebuia sa le am...si mam dus azi si miam repetat beta care este 12562 dupa socoteala mea sunt in 6 sapt.juma.Acum stau cumintica pana la eco mai sunt 10 zile!da ma mamica simpatica!

Buburuzo
sunt alaturi de tine sufleteste,iti tin pumnii!nu are cum sa nu fie bn de data asta si normal ca ne vedem la odisee
adijo
este f bn ca tiau lasat o impresie buna asta inseamna ca vei merge cu inima descchisa dr-a ana este super om pt mine este cea mai deosebita dintre toata echipa eu am ales sa fac cu profu si numi pare rau dar mas fi inteles mult mai b n cu dr-a ana fishalmaier....de fapt ei oricum lucreaza in echipa se sfatuiesc unul cu celalat...Mult succes si vezi ca anul acesta WUNSCHBABY sia propus ca ce romanca ai trece pragul va ramane gravi!
CORA
Iubita mea noi doua treb sa ne luam de mana la categoria panica suntem la fel...ai vazut ca totul este bn daca stai cumintica si te duci cand treb la eco...off ma bucur tare mult pt tine...si deabea astept sami spui ce inseamna analizele alea care spunea Catalina cand se fac !felicitari pt inimioara! pe restu pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

bryny - se fac la 12 s.

Dry test multiplu se face pt depistare Sindrom Down, Hipoacuzie, Fibroza Chistica si Trisomie 18.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Catalina2307 sarmana de rasp.am notat!eehee de acuma sa ne tinem nenica alte teste alte analize!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetelor, spuneti-mi si mie , aprednisolonul , cu cat timp inainte de fiv ati inceput sa-l luati? Mie mi-a spus sa incep de acum , dar eu cel mai repede voi face fiv-ul peste 2 luni. Nu e prea mult? Eu am mai luat cortizon pt. ovarele mele polichistice , dar in doze muuult mai mici. si asa am avut efecte sec....

Mergi la inceput