FIV Europa(30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Adijo si eu am luat aprednisolon cam cu o luna jumatate inainte de fiv. Luam o pastila si jumatate pe zi.




elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Aceeasi doza mi-a fost recomandata si mie; eu insa mai trebuie sa fac o histeroscopie ciclul urmator, daca totul va fi ok peste 2 luni incep inhibarea si deci vor fi aproape 3 luni pana la fivul propriuzis; mi s-a parut un pic cam mult sa iau 2-3 luni inainte cortizon... dar poate am sa o mai intreb pe ana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

adijo,
De ce incepi abia peste 3 luni? Asa vrei tu sau asa ti-au propus ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Eu as incepe maine.. acum sunt la mijloc de CM. Ciclul urmator trtebuie sa fac histeroscopia ; deci va fi dus..; daca rezultatul va fi ok peste 2 cicluri incep. Dar la mine un ciclu dureaza peste 35 zile calendaristice, asa ca cel mai repede incep pe la sf. lui iunie...
BRUNI tinem pumnii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna dimineata!!!
adijo
o zi minunata!!
fetele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Catalina 2307-multumesc mult.De morfo stiam,dar de dry test habar n-aveam.Eu inca n-am ajuns la gineco.Sapt asta trebuie neaparat.
E tare greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

adijo si eu am luat aprednislon 1 tb si juma /zi cu 2 luni inainte de fiv!nuti face prob de timp pt ca toate sunt aranjate intro anumita ordine de Dumnezeu!

Cora
ai sp "e tare greu" Ce e greu?cu analizele ce urmeaza sa le faci?
Mizo
unde esti?spunemi te rog la ce medic gineco mergi la cta?ca mam zapacit fata...asa ma enervez!eu vroiam sa ma duc la bucuresti dar am inteles ca cu dr careti monitorizeaza sarcina cu ala nasti si mie cam greu sa aleg pe la noi dr gineco tinand cont de cat de greu am obtinut sarcina chiar imi doresc sa fiu pe maini bune...sormea zicea sa ma duc la viena si apoi sa nasc acolo iam sp ca inca nam inebunit
pe restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Bryny-alegerea unui medic.La numai 19 ani,cand m-am operat de chist ovarian pe partea dr,am dat peste un chirurg care mi-a scos si ovarul.Mai tarziu ,cand am facut extrauterina,imbecila care m-a operat mi-a taiat ambele trompe(CHIAR daca era afectata si cealalta ,se poate trata sau macar imi lasa dreptul sa incerc).N-am bani sa nasc in Viena pt ca as face-o (sunt satula de incompetenti cu are de dr docenti)
si da este greu si cu analizele.dry testul se face doar la medsana si uneori ca sa-ti mai ia bani iti dau un rezultat fals negativ ,ca sa se testeze si sotul(iar costurile ajung......)K pt bebe oricat ,dar pt foamea si nesimtirea laboratoarelor....
Imi cer scuze pt defulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Bryny-Dar asta-i viata! Voi trece si prin chinurile dry testului si a celor ce vor urma(nu sunt nici prima si nivi ultima),dar macar sper sa gasesc un dr cumsecade.
Tu mai ajungi pe 19 la eco in B sau o faci acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Cora - despre ce chinuri vorbesti tu acolo asa necajita?

Dry testul este o procedura extrem de simpla. Iei un formular de la receptie, mergi cu el la echografie, medicul il completeaza dupa care ti se recolteaza sange , se pun picaturi pe o hartiuta (sange uscat, dupa cum este si denumirea) si se trimit in Grecia. Intr-o saptamana ai rezultatul. Nimeni nu da rezultate eronate iar sotul nu are nici o treaba cu dry testul. Capul sus si voie buna ca doar esti gravidutza.



Mergi la inceput