FIV Europa(30)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bryny sunt multe femei care nu au avut nici un fel de simptom in timpul sarcinii. niste fericite as spune eu. Oricum daca e sa ai ceva greturi cam din saptamana 6 incep sa isi faca aparitia. Pup graviduta simpatica.

Bafta multa fetelor in focuri. Sa veniti cu beta mari.
Pupici tuturor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Salut fetelor! Tocmai ne-am intors de la Viena , unde am avut prima cosultatie( clinica wunschbaby , la dr Ana Fischelmaier). Am fost f. impresionati. Modul cum au abordat cazul meu m-au facut sa ma gandesc ca n-am gresit clinica...!Mi s-a explicat tot , vreo 1.5 h, unde s-a gresit pana acum si ce vom face mai departe.
Pe scurt, la noi problemele sunt pe partea mea, respectiv am ovare polichistice cu hiperandrogenismul aferent si anovulatie, prolactina usor marita. Pana acum am facut tot felul de tratamente hormonale care, dupa cum se vede, n-au avut efect.Am facut 6 luni stimulare cu clomifen , apoi 2 IUI la Debrecen si 2 fiv tot acolo, nereusite. Dr. Fisch. mi-a explicat ca protocolul de stimulare urmat la Debrecen a fost gresit.
Acum trebuie sa fac , inainte de orice o histeroscopie, cu biopsie si analiza bacteriologica a endometrului: DACA SUNT FETE CARE STIU UNDE SE FACE IN CLUJ ASA CEVA VA ROG SCRIETI! Incepand de azi, pt ovare si hormonii androgeni, trebuie sa iau metformin ( I000 mg/zi), aprenisolon( 2-0-1 /zi) sau dexametazona (0.25mg/zi)- asta am mai luat eu si mai aveam acasa , mi-au spus ca e buna si dexa, pastilute cu scortisoara ( Elenadatu le-ai cumparat din Austria sau se gasesc si in Romania?), iar pt prolactina, daca la urmatoarele analize va iesi val. mare, voi lua bromcriptina ( si nu dostinex cum am luat pana acum , care cica nu e bun deloc daca vrei sa ramai insarcinata!- vreau sa va spun ca mie dostinexul mi-a fost prescris tot de niste medici din Austia de la marele spital AKH din Viena...
Protocolul de stimulare seamana cu cel urmat de unele din voi respectiv Primosiston, inhibare cu Suprefact apoi stimulare cu Puregon. Medicamentele le-am cumparat deja din Budapesta , m-au costat 600 eur, mai mult decat ma asteptam, dar asta e...De fapt si procedura s-ar putea sa ajunga la 4000 ( 2975 fiv, daca e nevoie de ICSI- inca 550, daca se face transfer de blastocist inca 33o , daca se face assisted hatching inca nu stiu cat, samd)
Cred ca am scris destul, cam atata cu prima mea experienta la Viena. Sper sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

AH, am uitat sa va spun, cu noi au mai fost niste prieteni care erau programati in mai la fiv in Budapesta, la dr. Kovacs. Dupa discutia cu Dr. Ana F. au decis sa ramana si ei la Wunschclinic! Si ei au fost f. impresionati de modul profesionist de abordare a cazurilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Adijo eu am luat pastilutele cu scortisoara din Austria. Am cautat si la noi dar nu am gasit. oricum poate in doi ani au aparut si la noi. cauta pe la plafar.bafta multa sa fie intr-un ceas bun si sa ne anunti cat mai reepede ca esti graviduta.

bafta multa tuturor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui bryny

Zuzabuburuza ce mai faci?cand faci bhcg?ma sa stii ca nu este deloc asa de stresanta asteptarea la eco dar simtii asa in suflet cand si cand o dezamagire sti ceva de genu "nu sunt,nu ma mai dor tatele,aoleo o fii,anuuu este aiesit la beta..da dar de ce nu mie rau...de ce nam pofte cum au altele..inseamna ca nu sunt...eeeee da fata aia mia sp ca ea nici nu a stiut ca este gravi pana in luna a4 a s.a.m.d" deci o sa te vad si pe tine dupa beta te bucuri o zi doua si dupa aia incep altfel de grijii...mia sp asta aici cineva mai demult dar nam crezut ca asa va fi si Dumnezeu sa te ajute!Maica Domnului fie cu tine!


Draga Bryny, acum, fac si eu ce pot, dar gandul tot acolo imi zboara...doar stii si tu cum e...Dar sper ca de data asta sa nu ma mai pacaleasca...Asa ca, vinerea viitoare e zi mare... ne intalnim la odisee, asa-i? Sincera sa fiu, iti inteleg trairile, ma gandesc ca asa voi fi si eu, mai ales gandindu-te cat luptam pentru un pui de om, se intelege stresul si grija pe care i-o purtam!!!Dar, nu-i bai, bebele sa fie sanatos si atunci totul e ok!!! Mai ai putin pana la eco, si atunci ti se va confirma asta! si numai bine draguta!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Bruni draga, hai cu noutatile, nu ne mai tine in suspans! Ca oi fi eu cumintica, dar ... na. Deci, sa recapitulam: 4 embrionasi frumusei, iar transferul, pe cand? te pupic


------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Adijo ma bucur ca ti-au lasat o impresie placuta! Asta inseamna ca ai incredere si ca vei simti ca le pasa, ceea ce este foarte important! Preturile mi se par un pic cam mari, bine, nici nu prea stiu ce tarife aplica alte clinici, dar asa, ca prima impresie! La urma urmei, atat timp cat ne dorim bebe, suportam orice, iar banii, da-i incolo, ca noi ii facem pe ei, nu ei ne fac pe noi... Iti doresc multa bafta draga mea si sa-ti implinesti visul!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Bruni draga, hai cu noutatile, nu ne mai tine in suspans! Ca oi fi eu cumintica, dar ... na. Deci, sa recapitulam: 4 embrionasi frumusei, iar transferul, pe cand? te pupic


------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!



buburuza noutatile le am scris la fiv la cluj!
sunt suparata...
din pacate embrionasii mei nu se dezvolta cum trebuie !
sunt prea mici pt z3 asa ca au hotarat sa i lase pana luni!
deci pana luni nici o veste despre ei..
iti tin pumnii stransi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Buna fetelor.M-am linistit.Am facut eco.Bebe este acolo bine sanatos, se dezvolta normal.I-am auzit inimioara dar am si vazut-o.M-a impresionat... Arterele uterine -flux cu spectru si valori normale.Toate sunt k.Sapt viitoare ma duc si la Uscatescu si sper sa ajung si la un ginecolog.Inca nu m-am hotarat,grea decizie.
Bubu-te asteptam cu beta fff mare!
Elenada-imi poti spune,te rog,tu la ce spital ai nascut?
Bryny-n-ai dc sa-ti faci griji.Nici eu n-am simptome,inafara sanilor mari(grea treaba) si durerosi.
va pup pe toateDoamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Adijo-mult noroc.Intr-adevar vei fi multumita de cei de la Wunschbaby.
Elenada-tu ai facut dublu(bi) test?Daca da , iti mai amintesti in ce sapt? Mi-e tare frica ,am auzit si citit ff multe cazuri in care a iesit prost.S-a ajuns la amniocenteza(stres ,emotii,nervi)ca sa se constate (Slava Domnului) ca totul era bine. Dc se face dublu test daca ne streseaza degeaba.

Mergi la inceput