FIV Europa(30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brunadria, te asteptam in continuare cu vesti bune.

buburuza, e bine ca esti linistita in perioada asta si nu iti faci n scenarii. Si eu am fost calma in perioada de dupa ET si uite ca a iesit bine. Sa dea DD sa ai noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

vin cu vesti; azi 4 embrioni , maine vedem daca fac maine et sau mai asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Balanta incerc sa fiu linistita, dar parca e din ce in ce mai greu...Sper ca de data asta sa am noroc!


Bruni lasa ca de data asta trebuie sa fie cu ochisori!!!Doamne ajuta!!!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

BrunadriaFelicitari pt embrionasii!Dumnezeu fie cu tine in continuare si sa fie asa cum iti doresti tu!

Elenada
Eu trebuie sa fac primul eco pe 19 luna acesta si nu stiu unde sal fac pt ca as avea posibilitatea sa fac si la bucuresti la dr.Pana si la cta la dr.mea gineco.Parca pe zi ce trece sunt mai dezamagita nu am simtome de gravi, dar niciun simtom este posibil?exista sarcinii fara simtome de niciun fel?sunt in 6 saptamanii!mai am exact 12 zile si treb sa fac primul eco!si BBei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bryny iubita , multumesc !
bafta si tie la echo!!
nu ti face griji ,mai sunt sarcini si fara semne, esti o norocoasa!
ai grija de burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buburuza, asa te vreau! Fii optimista!
Tamaralys, sa fie intr-un ceas bun. Tin pumnii sa mearga totul super.
Brunadria, yuhuuu. Astept vesti.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Moniland, multumesc!
Oricum, eu sunt o stresata, deci acum am inceput sa ma manifest - mi-au iesit niste blande care ma mananca putin *cateva pe spate si doua pe picioare*.
Imi amintesc ca si la fiv-ul trecut s-a intamplat la fel, dar am crezut ca m-au ciupit tantarii, caci stateam in Szeged la curte si eram mai toata ziua pe afara.
Acum nu mai pot da vina pe tantari - e clar ca e de la stimulare!
S-a mai intamplat cuiva asa ceva?


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Bryny bucura-te de sarcina ta fara simptome!!!Nimic nu poate fi mai frumos decat o sarcina fara greturi, voma, si alte chestii, asa ca esti o norocoasa! Dupa eco sunt sigura ca o sa te simti muuult mai linistita, si nu mai ai chiar atat de astaptat...si tot parca nu-i asa stresant ca asteptarea lui beta mare, asa-i? si multa bafta la eco!

Moniland sunt cat pot eu de optimista! Sper sa ajute!!!

Bruni, Tamaryllis fetelor multa bafta in continuare!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Zuzabuburuza ce mai faci?cand faci bhcg?ma sa stii ca nu este deloc asa de stresanta asteptarea la eco dar simtii asa in suflet cand si cand o dezamagire sti ceva de genu "nu sunt,nu ma mai dor tatele,aoleo o fii,anuuu este aiesit la beta..da dar de ce nu mie rau...de ce nam pofte cum au altele..inseamna ca nu sunt...eeeee da fata aia mia sp ca ea nici nu a stiut ca este gravi pana in luna a4 a s.a.m.d" deci o sa te vad si pe tine dupa beta te bucuri o zi doua si dupa aia incep altfel de grijii...mia sp asta aici cineva mai demult dar nam crezut ca asa va fi si Dumnezeu sa te ajute!Maica Domnului fie cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

moni mamica si printesele
asa am stabilit:ca sunt pe urmele tale!
nu conteaza cand, mai bine mai tarziu decat niciodata
mai am putin si vin cu beta frumos si eu
ce frumos visez
tamaryllis bafta draga mea! spor la injectat!

bryny, balanta
elenadafrumusetile tale
zuzabuburuza
monaliso hai la apel!

Mergi la inceput