FIV Europa(30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Elenadaiti multumesc! Acum ca tot am transferat 2 embrionasi, poate iti calc si eu pe urme si dau lovitura cu 2 bebici asa frumosi...Vom vedea, pana la beta mai e destul, de-abia am intors clepsidra! Dar trece...

Cor-cora da, intr-adevar sunt multe reusite si fara AH, dar si eu imi pun mai multe sperante...La urma urmei, decizia e in mainile lui Doamne Doamne, noi nu putem face prea multe!De incercat incecam tot ce se poate sa ne marim sansele si sa speram, dar puterea e la EL! Tu cum te mai simti? Cand ai eco? draguta

Pupici fetelor dragutelor si numai bine la fiecare in parte!!!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buburuza iti tin pumnii sa imi calci pe urme. bafta multa

Bryny, Balanta ce faceti. Cand aveti eco?

Bafta multa



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

elenada, eu fac eco in 20 Aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Balanta, tu ai luat medyn forte, ac folic si tromboass cu 2 luni inainte, iar din z 1 de stimulare ai schimbat medynul cu femibion si ai adaugat clexanele de 0.6?
Am notat undeva schema asta, dar nu mai stiu daca e a ta sau a altcuiva!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamaryllis, inainte de FIV cu aprox 3 luni, am luat Medyn forte. De cand am terminat Medyn forte si pana am inceput FIVul au trecut 2-3 sapt. Thrombo ass am luat doar din Z1 de inhibare (eu am avut protocolul lung, cu inhibare din Z21 de CM) si tot atunci am luat Femibion + 5mg de acid folic. Cand am inceput stimularea, am renuntat la Thombo ass si am trecut pe Clexane de 0.6, luand in continuare Femibion si acid folic. Dupa eco (pt confirmarea activitatii cardiace), o sa introduc pe langa ceea ce iau in prezent si un FolMit (contine vit B6, B12 si acid folic).

Iti doresc multa, multa bafta!


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Sa fie!
Multumesc pt info!
Tu ai mai primit ceva indicatii privind alimentatia pe timpul stimularii?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamaryllis, medicul mi-a spus sa am o alimentatie bazata pe proteine si saraca in carbohidrati si zahar si sa beau foarte multa apa. Asa ca, in perioada stimularii am mancat oua, carne, iaurt, unt, branza (am mai mancat si dulciuri din cand in cand, dar rar).
Am baut multa apa (cam 4 l/zi).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna fetele..
buburuza cand faci testul ? mai ai 10 zile de asteptat , nu?
doamne ajuta!
tamarillis pe cand dai startul? bafta multa si tie..
am absentat si eu un pic dar motivat..
bryny , balanta aveti grija de voi!
elenada , moniland pt pitici!
monalisa pe unde umbli?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Brundaria, azi ma apuc de injectat!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Brundaria, azi ma apuc de injectat!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

bafta!! sa mearga totul ca la carte!!
spor la injectat!

Mergi la inceput