FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Doamne ce n-as da sa simt si eu senzatiile astea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

bubu, din pacate si eu am avut sangerare in saptamana a saptea (nu f mult cam 10 minute), dar m-am speriat f tare. am ajuns la urgenta si de atunci (4 martie) mi s-a recomandat repaos la pat.asa ca de o luna domiciliul meu stabil e patul
eu am fost la primul control(saptamana a sasea) la dr I, dar desi am insistat sa vin in continuare, dansul mi-a explicat ca nu are rost sa parcurg atatia km, ca e periculos si mi-a recomandat sa merg la doctorul meu din oras...doar m-a rugat ca dupa nastere sa ii trimit o poza pt panou...acel panou pe care l-am vazut si eu...

si la mine se pare ca sarcina s-a pozitionat cam jos. colul e ok, inchis, dar...sper din tot sufletul ca bebe sa ramana la locul lui pana la termen!
iti doresc multa sanatate tie si puiutilor si tine-i acolo la caldurica inca 8 saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Danaisa iti doresc sanatate si tie si bebelului si nu iti fa griji ca sunt sigura ca o sa fie bine.
Ideea e ca pt noi cele care avem probleme patul le rezolva in proportie de 90 %. Asa am citit la f. multe cazuri de mamici.

Din pacate eu nu am cum sa duc pana la 40 sapt , ca sunt rare cazurile cu gemeni la termen, dar daca as ajunge la 35 sapt as fi bucuroasa (dr meu zice tot timpul ”trebuie sa ajungem macar la 34 sapt”)

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

danaisa,deci tu ne citesti mai de demult, cred ca de la celalalt topic si ai stat pitulita
Din pacate daca ai spus de dr Moisa,te inteleg perfect prin ce ai trecut ,am avut si eu contact cu eadesi nu eram pacienta ei,nici nu vreau sa-mi aduc aminte de acel capitol din viatza mea,pe cind aici la Polisano,intri in cabinet ,nimeni nu-ti stie problema,esti tratat cu seriozitate si cu respect (avind in vedere problema noastra mai delicata),dar important este ca acum ai reusit si cu ajutorul lui dumnezeu iti vei tine bebelu in brate,ce poate fi mai frumos.

danaisa si bubu,ne bucuram ca stati printre noi,asa mai avem si noi de la cine cere sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Bitzy si eu ma bucur ca ne primiti ca sunteti tare faine toate (cum se zice la noi la Cluj )



Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

danaisa,deci tu ne citesti mai de demult, cred ca de la celalalt topic si ai stat pitulita
Din pacate daca ai spus de dr Moisa,te inteleg perfect prin ce ai trecut ,am avut si eu contact cu eadesi nu eram pacienta ei,nici nu vreau sa-mi aduc aminte de acel capitol din viatza mea,pe cind aici la Polisano,intri in cabinet ,nimeni nu-ti stie problema,esti tratat cu seriozitate si cu respect (avind in vedere problema noastra mai delicata),dar important este ca acum ai reusit si cu ajutorul lui dumnezeu iti vei tine bebelu in brate,ce poate fi mai frumos.

danaisa si bubu,ne bucuram ca stati printre noi,asa mai avem si noi de la cine cere sfaturi



asa e bytzi (m-ai prins)...eu va citesc din septembrie 2008, de la celalat topic, dar nu am reusit sa sparg gheata si sa vorbesc...
la inceput a fost greu sa accept realitatea (diagnosticul de azoospermie ne-a daramat), apoi, eu fiind o fire mai luptatoare, am zis "mergem inainte". si inainte a insemnat de fapt "inapoi" - pt ca anul pierdut la giulesti cu cele 7 inseminari asta a fost... crede-ma, imi tremura mana pe telefon cand o sunam pe moisa, iar ceea ce se intampla cand mergeam acolo... era un vesnic cosmar... nu inteleg de ce nu am avut puterea sa ma rup mai repede!

apoi, citindu-va pe voi(tu, cip, dodo, simonette,iuca, inna, montaiana si multe altele), m-am hotarat sa aleg Polisano. Toata lumea ma intreba ce mi-a venit cu Sibiul? Ca nu e un centru recunoscut, bla, bla, bla. O pritena ma indemna sa merg la unguri, dar voi si numai voi m-ati convins. Sotul saracul nici nu a comentat (de fapt el cred ca mai avea un pic si o batea pe moisa), dar a fost la fel de incantat ca noi toate de clinica si OAMENII ADEVARATI care erau acolo. Voi ati fost cele care m-ati facut sa il aleg pe dr I, nu pe Chicea sau Mutuliga si eu la randul meu am indreptat pasii altor 3 cupliri catre acest om.

Eu sunt alaturi de voi (din umbra) inca din 2008 si voi ramane, pentru ca va simt mult prea pe sufletul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Am revenit...cu tot cu sot cules pe drum. Am facut de toate azi..ca si cum n-am facut FIV..am mancat la Mac...am facut shopping...am stat la terasa...am papat prajituri...sunt happy happy. 'Mingiutele mele' s-au dat cap in cap azi...am avut ca niste gaze prin burtica. Dar le-am tinut la soare...ne-am uitat la copii prin centru...vazut 2 perechi de gemeni criminale...2 fete si 2 baieti...Intr-un cuvant o zi mai mult decat normala. Acu mi-am luat struguri cu branza cu mucegai ca-mi place combinatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, am intrat sa va spun si eu "Sarbatori Fericite"!
Va pup pe toate si o sa ma rog in noapte de Inviere nu doar pentru mine, ci si pentru voi, sa reusim cu toatele sa ne implinim visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Am revenit...cu tot cu sot cules pe drum. Am facut de toate azi..ca si cum n-am facut FIV..am mancat la Mac...am facut shopping...am stat la terasa...am papat prajituri...sunt happy happy. 'Mingiutele mele' s-au dat cap in cap azi...am avut ca niste gaze prin burtica. Dar le-am tinut la soare...ne-am uitat la copii prin centru...vazut 2 perechi de gemeni criminale...2 fete si 2 baieti...Intr-un cuvant o zi mai mult decat normala. Acu mi-am luat struguri cu branza cu mucegai ca-mi place combinatia.


Sa nu exagerezi cu branza cu mucegai ca nu e indicata la femeile insarcinate

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Ce faceti fetelor?Va agitati pe la bucatarie?Haideti la
Va urez la toate "Paste fericit"

Mergi la inceput