FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Cand am vazut cat ati scris de ieri , am crezut ca Yarrina a facut si beta deja.
Dar m-am linistit..... rezultatul la beta , peste 7-8 zile.......si desigur maaareeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Danaisa iubita te pup. Te inteleg mai bine ca oricine prin ce treci. Felicitari pentru reusita ta si pentru curaj! Totusi ma mir ca nu s-a prins de prima data, cu blasto frumosi, asa am si eu. Tu esti perfect sanatoasa?
Anda la fel si tie! Sarbatori fericite si sa auzim de bine saptamana viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

buna dimineata dragutelor si spor la pregatirile de Paste!
Draga Yarri, o explicatie pt faptul ca nu s-a prins din prima nu a existat nici pt dl doctor (asa a hotarat cel de sus). Blasto au fost de catalog, asa cum a zis si la tine, dna embriolog spunea ca sunt sanse ff mari sa fie gemeni, dar...nu a fost asa. Eu am avut analize perfecte, am raspuns din prima la stimulare, productie buna, si - totusi - ceea ce urmeaza dupa ET (asa cum spuneai si tu) tine de soarta si de sansa fiecareia. Asa m-am intrebat de ce nu s-a prins la nici una din cele 7 inseminari?!

De aceea,sfatul meu este (cu a zis si bubu) incearca sa duci o viata normala acum pe cat se poate. Eu in decembrie am stat acasa 2 saptamani...m-am stresat...am cautat semne peste tot...mai aveam un pic si ma urcam pe pereti...
Acum (in februarie) am stat acasa doar 3 zile, apoi la munca. Chiar am reusit sa imi tin gandul departe... De data asta nu am mai facut nici un test de urina, pana la data la care am mers sa fac beta.

Hai draguta, mai ai putin...bucura-te de tot ce e in jurul tau zilele astea si pregateste-te de cea mai frumoasa veste din viata ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Danaisa sarcina ta ce varsta are si cati bb ai in burtik ?



Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Off...sper sa fie bine pana la urma. Tu ce varsta ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Danaisa sarcina ta ce varsta are si cati bb ai in burtik ?



Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?


bubu, dupa data UM am implinit azi 11 saptamani, deci sant inca la inceput...cu temeri dar si cu muuulta speranta in suflet!
ACUM AM IN BURTICA UN SAMBUREL. Din cei trei pe care i-am transferat la FET, se pare ca initial au ramas 2, dar unul s-a oprit din evolutie(asa spunea cel mai probabil dr.I)si am ramas cu un invingator pe care sper sa il tin la purtator pana la 40 de saptamani.
tu ai avut ceva pb cu sarcina? sau totul a decurs ca la carte?

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Off...sper sa fie bine pana la urma. Tu ce varsta ai?


fruntea sus draguta, cu siguratna va fi bine! asta sa stii!
eu am implinit de cateva zile 32, deci vezi ca tu ai acest atu de partea ta!
eu am descoperit problema noastra abia acum 2 ani, deci am pierdut ceva timp...
hai, nu te mai gandi acum decat la lucruri frumoase!
de la mine pt sufletelul tau!
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Danaisa sarcina ta ce varsta are si cati bb ai in burtik ?



Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?


bubu, dupa data UM am implinit azi 11 saptamani, deci sant inca la inceput...cu temeri dar si cu muuulta speranta in suflet!
ACUM AM IN BURTICA UN SAMBUREL. Din cei trei pe care i-am transferat la FET, se pare ca initial au ramas 2, dar unul s-a oprit din evolutie(asa spunea cel mai probabil dr.I)si am ramas cu un invingator pe care sper sa il tin la purtator pana la 40 de saptamani.
tu ai avut ceva pb cu sarcina? sau totul a decurs ca la carte?

11+


Din pacate am avut mici problemute - in sapt 14 cand deja trecuse trim I si am zis ca rasuflu usurata m-am trezit cu o sangerare, dar usoara, atata ca a tinut vreo 10 zile, si iar m-a trecut pe utrogestan
la 29 sapt s-a repetat , m-a apucat noaptea , m-am speriat, am mers la urgenta si m-a internat
la 31 sapt iar am sangerat (de fapt era scurgere maronie si nu m-am impacientat asa tare, ca nu era rosu aprins)
dar ultimele 2 dati m-a tinut mai putin de 24 de ore

Se pare ca la mine cauza acestor sangerari e reprez de placentele posterioare (ambele). Sarcina s-a fixat f. jos si asta tot da sangerari.
Bine ca nu e de la col, ca si colul deschis da sangerari, si acolo e mult mai nasol...

Dar tu te duci in continuare la dr I ?

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ma duc la plimbare si shopping ca sa-mi iau gandul de la asta. E foarte frumos afara!
Simo sper sa n-am nevoie de ochelari sa vad valoarea beta-ului. Sa fie mare mare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Ma duc la plimbare si shopping ca sa-mi iau gandul de la asta. E foarte frumos afara!
Simo sper sa n-am nevoie de ochelari sa vad valoarea beta-ului. Sa fie mare mare!!


Du-te Yarrina cat mai poti ca peste vreo 7 luni o sa fii ca si mine, o sa vrei sa iesi si nu o sa mai poti de burta, o sa te tintuiasca la pat gemenasii

Momentan nu le mai place decat cand stau intinsa,ca nu mai au loc saracii, daca ies la plimbare sau stau pe scaun sa mananc in bucatarie asa se imping de ma doare, uneori imi dau lacrimile instant

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput