FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Ma bag si eu si daca trebuie si daca nu...
Am stat si eu la pensiunea Zanzi chiar prima data cand m-am dus pt prima discutie cu medicul.
E ok si cocheta, dar nu are frigider si cel mai tare m-au deranjat scarile interioare din camera. Ca sa ajungi in dormitor, din livingul de la intrare trebuie sa urci niste scari ca de pod, care nu au balustrada si nu ai de ce sa te tii cand cobori, asa ca trebuie sa cobori cu spatele , ca in 4 labe si dupa ce faci o inseminare sau un ET nu-ti lipseste asa ceva.

in rest e dragut acolo...

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

scuze, vroiam sa spun ca initial se pare ca au fost 2.

dr I a fost f multumit de rezultat, deoarece se temea sa nu fie 3. Dupa spusele lui ar fi fost o problema...

Dupa aflarea vestii am fost la primul control la Sibiu pe 25 februarie. Dr I mi-a explicat ca din acest moment trebuie sa ma reintorc la dr mea din oras, deoarece nu mai are rost sa fac atata distanta.
Pe mine personalul acestei clinici m-a uimit.. atata amabilitate, caldura si bunavointa nu am mai intalnit.

si asta a contat pentru psihicul meu...

acum sper ca acest Dar de la Dumnezeu sa ramana in burtica mea pt 40 de saptamani!
va doresc tuturor fericirea de a simti cum creste aceasta mica minune in pantecul vostru

yarrina iti tin pumnii! optimismul tau va da rezultate!
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Buna seara,

Danaisa, felicitari pentru reusitatare bine e cand auzi de inca o gravidutza de Sibiu.Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos.

Referitor la cealalta pensiune(de peste drum), se poate spune cum se numeste? as cauta pe google poate au niscaiva poze si preturi sa stim cum planificam bugetul, desi oricum e relativa treaba pentru ca cine stie cum oi reactiona la stimulare.
Yarrina, pe tine la cat te-a ajuns medicatia in final?




multumesc andra,
pensiunea la care am stat noi se numea zanzi. poti cauta pe net, au acolo site si preturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Ma bag si eu si daca trebuie si daca nu...
Am stat si eu la pensiunea Zanzi chiar prima data cand m-am dus pt prima discutie cu medicul.
E ok si cocheta, dar nu are frigider si cel mai tare m-au deranjat scarile interioare din camera. Ca sa ajungi in dormitor, din livingul de la intrare trebuie sa urci niste scari ca de pod, care nu au balustrada si nu ai de ce sa te tii cand cobori, asa ca trebuie sa cobori cu spatele , ca in 4 labe si dupa ce faci o inseminare sau un ET nu-ti lipseste asa ceva.

in rest e dragut acolo...

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

ai facut sa rad bubu
tu ai stat in apartament...am stat si noi doar o data acolo si intr-adevar faza cu scarile era aiurea. dar cealalta camera a fost super. iar de frigider noi nu am avut nevoie, pt ca de fiecare data am stat maxim 2 nopti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Ca sa ajungi in dormitor, din livingul de la intrare trebuie sa urci niste scari ca de pod, care nu au balustrada si nu ai de ce sa te tii cand cobori, asa ca trebuie sa cobori cu spatele , ca in 4 labe si dupa ce faci o inseminare sau un ET nu-ti lipseste asa ceva.

in rest e dragut acolo...

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?


Buna, Bubu30

e pe bune treaba cu scarile? adica mi se pare ca n-ar fi safe deloc mai ales pentru oaspeti care beau 1-2 pahare la cina, si nici macar pentru noi aspirantele la FIV, imbibate de hormoni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Da Anda se poate vedea f. clar si in galeria foto de pe site-ul pensiunii.
Sunt cateva poze cu interiorul camerelor unde se vad clar scarile acelea.

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

daca spune bubu inseamna ca asa e..si ma cam pune pe ganduri ca intrradevar e cam greu cu ousoarele noastre sa mergem pe asemenea scari ..asa la exterior arata bine
bubu au net acolo?daca frigider nu au

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

daca spune bubu inseamna ca asa e..si ma cam pune pe ganduri ca intrradevar e cam greu cu ousoarele noastre sa mergem pe asemenea scari ..asa la exterior arata bine
bubu au net acolo?daca frigider nu au


net mi-a zis tipa ca au, dar desi aveam laptopul la mine nu am intrat pe net, deoarece am stat doar o zi si o noapte si am stat numai prin oras

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

eu cred ca voi sta ca yarrina ca imi face si mie hiperstimulare ptr ca ne treb multe ovule de impartit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Plec si eu intr-o minivacanta de Paste asa ca va urez tuturor un Paste fericit alaturi de cei dragi si sa ne citim cu bine saptamana viitoare

Yarrina, cand o sa intru pe forum luni-marti, ma astept sa citesc de la tine despre primele simptome de sarcina, da?

Numai bine tuturor si Paste fericit!

Mergi la inceput