FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

danaisa zi-mi te rog unde este camera voastra din acea pensiune ca poate am si eu noroc si ma duc acolo sa se prinda si la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

danaisa zi-mi te rog unde este camera voastra din acea pensiune ca poate am si eu noroc si ma duc acolo sa se prinda si la mine

la pensiunea zanzi este prima camera la etajul unul.
il intreb acum pe sot numarul...el zice ca era camera 203
adevarul este ca de fiecare data cand am stat acolo totul a mers struna, iar pt o singura data cand am schimbat-o (la embriotransferul de la primul FIV) lucrurile nu am mai mers bine...dar probabil si superstitia isi spune cuvandtul

la FET am cerut celor de la pensiune special acea camera. ce or fi zis oamnenii aia?

it doresc mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

buna fetelor! Sunt noua pe forum dar va citesc de mult.Azi am avut prima intalnire cu dr.I. E un om deosebit. Mi-a indicat sa nu fac deocamdata FIV doar IUI. L-am intrebat daca pot sa fac acasa ( la noi in oras) si mi-a spus ca ...da. Ma tot intreb ( de cand am venit acasa) daca s-a suparat ca nu vreau sa fac IUI acolo. Voi ce credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna seara,

Danaisa, felicitari pentru reusitatare bine e cand auzi de inca o gravidutza de Sibiu.Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos.

Referitor la cealalta pensiune(de peste drum), se poate spune cum se numeste? as cauta pe google poate au niscaiva poze si preturi sa stim cum planificam bugetul, desi oricum e relativa treaba pentru ca cine stie cum oi reactiona la stimulare.
Yarrina, pe tine la cat te-a ajuns medicatia in final?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Danaisa mai zi-ne despre tine...ce probleme ati avut...cand ai facut FIV...cum a fost FIV-ul..
Anda eu am dat cam 41 de mil pe tratament.
Ciuripica sigur nu s-a suparat. Dar de ce nu vrei sa faci cu el IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

nu ca nu as face cu el dar drumul e prea lung 2ore 1/2 si am un servici de la care cam greu pot sa lipsesc.
yarina: Crezi ca gresesc? Si Succes, am vazut ca azi ai facut embrio-transferul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

si trebuie sa incep tratamentul maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ciuripica esti parfum fata de mine. Eu fac 7 ore pana acasa si am facut 4 IA cu dr I. Nu zic ca gresesti...daca ai un dr bun la tine in oras in care ai incredere e ok. Pe la ce ora ai fost? oare te vazusi?
Si mi-a fost greu cu serviciul si la ultimile 2 inseminari am hotarat cu dr sa fac monitorizarile la mine in oras si doar inseminarea la Sibiu. Asta insemna o singura zi.
Care sunt problemele la voi? Da-ne mai multe date despre tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Danaisa mai zi-ne despre tine...ce probleme ati avut...cand ai facut FIV...cum a fost FIV-ul..
Anda eu am dat cam 41 de mil pe tratament.
Ciuripica sigur nu s-a suparat. Dar de ce nu vrei sa faci cu el IA?


draguta yarrina, problema ta as putea spune ca a fost aceeasi cu a ta - azoospermie. FSH f marea, nu ni s-a dat nici o sansa pt sot.despe experienta Bucuresti prefer sa nu detaliez pt ca a fost un episod urat si plin de suferinta, umilinta...
apoi datorita acestui forum si fetelor zeloase care mergeam la sibiu ne-am hotarat sa alegem aceasta clinica si pe dr I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

FIV am facut in decembrie, dar din pacate atunci (am transferat 2 blasto perfecti) a fost ceva ceva (Bhcg de 6) dar nu a ramas in burtica totusi.
am facut o pauza la recomandarea drului, iar pe 1 februarie am transferat alti 3 blasto (din cei 7 care mai ramasesera). Am transferat 3 la insistentele mele, pt ca drul ar fi mers tot pe 2. Se pare ca am luat o hotarare buna , deoarece din cei 3 s-a prins unul.
valoarea bhcg pe 15 februarie a fost 2520 (posibil sa fi fost initial d - cum a zis si dr.I - dar unul s-a oprit din evolutie.

Mergi la inceput