FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

da , fetelor atat scrie ca e spermoigrama , dar treb facuta de 2 ori? ca sotul meu a facut-o acum 2 zile ..oare mai treb sa faca o data la polisano sau ramane valabila aia care o are acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Nu este obligatoriu sa o refaca. Orice analiza este luata in calcul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina am inteles ca tu ti-ai luat o camera cu 1 pat si ca sotul tau venea la tine in vizita ..am o iuntrebare ..cand venea la tine statea si peste noapte ca ma intereseaza daca nu zicea ceva cei de la receptie sau nu ii interesa cati sunt in camera ..ca eu am terminat cu analizele si astept si cealalta femeie cu care ma duc sa termine si ma cam intereseaza preturi si daca e voie sa stea cu mine daca e 1 singur pat ca am inteles cea cu 2 paturi e mai scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sunt acelesi camere fie ca-i single sau ca-i dubla. Toate camerele au ori 2 paturi ori pat matrimonial. Cand venea sotu ne trecea camera dubla si cand eram doar eu single. Diferenta de pret intre ele este la consumul de apa si mic dejun, ca e inclus aici. In rest camerele sunt la fel. Sunt f multe pensiuni dar n-am fost sa vad tarife. Aici e 170 single si 228 dubla si conditiile sunt f bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ms ptr raspuns ..am vazut ca e o pensiune chiar langa polisano(dincolo de drum) oare acolo cum e?...sigur nu sti dar ma intrebam si euca a zis dr i ca imi face si mie hiperstimulare si treb sa stau acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina stiu ca tu te plictiseai acolo dar cred ca mie imi va fi si mai greu ptr ca imi las baiatul acasa are 12 ani nu e mic dar e mamos(mancalar mama pe el de baiat cuminte)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Te cred...e nasol si pt el si pentru noi. Eu ma plimbam...ma ducem la Mall...la tv...cam asta. Sunt pensiuni dar nu stiu conditiile. Noi am venit aici la recomandarea dr M si cand am vazut ca e ok sotu a zis ca facem tot posibilul sa stau aici...si asa sunt singura si cu tratament...macar sa ma simt bine unde stau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

salutare dragutelor,
desi va citesc de aproape 2 ani si am trait impreuna cu voi si esecuri si bucurii, acum m-am hotarat sa va si scriu pt a fi alaturi de yarrina si de toate celelalte care urmati proceduri de FIV sau IA la Sibiu.

Eu sunt o viitoare mamica in urma unei proceduri de FIV cu dr.I.
Dupa 7 IA nereusite (cu Moisa la Giulesti) si 1 FIV nereusit (la Sibiu) am reusit la FET.

De aceea vreau sa va spun ca sunt alaturi de voi si stiu sigur ca fiecare va veti tine PUIUTUL/PUIUTII in brate mai devreme sau mai tarziu.

Sper sa ma primiti alaturi de voi si..daca va pot ajuta cu ceva informatii - cu draga inima!


danaisa,felicitari gravidutzo,si bine ai venit printre noi,multumim ca impartasesti aceasta bucurie cu noi,sarcina usoara si fara probleme iti doresc
pot sa te trec pe listutza noastra de gravidutze?


sarcina astrea, draga bytzi, v-o datorez in primul rand voua celor de pe acest forum
datorita voua m-am hotarat "sa dau bucurestiul pe sibiu" si uita ca a fost cea mai buna alegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

ms ptr raspuns ..am vazut ca e o pensiune chiar langa polisano(dincolo de drum) oare acolo cum e?...sigur nu sti dar ma intrebam si euca a zis dr i ca imi face si mie hiperstimulare si treb sa stau acolo


monarana, eu am stat de multe ori la acea pensiune(sper ca vorbim de aceeasi) si a fost super ok. sotul chiar zicea ca avem o camera a noastra acolo care ne-a purtat noroc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

dragele mele bytzi si yarrina, ma bucur ca m-ati trecut pe listuta
asta a fost si motivul hotararii mele de a va scrie dupa atata timp - pt a va incuraja si a va ridica moralul - sa stiti ca ORICE este posibil!
privit cu incredere inainte si asta va fi un pas foarte important pentru o reusita!

eu am avut ceva "mici" probleme in saptamana a saptea , dar cu repaos la pat le-am depasit si pe acestea si sper sa ajungem sanatosi pana la 40 de saptamani!
va pup pe toate si va multumesc de primire


Mergi la inceput