FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Nu Bubu, am mancat jumatate de cubulet de pofta. Restul am dat la sot. Dar de ce nu-i indicata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

buna dimineata dragutelor
Yarri, Bubu are dreptate branza cu mucegai nu e recomandata la femeile insarcinate, ca de altfel si branza feta, pateul sau produse pe baza de ficat, salatele cu maioneza (nu e voie ou crud - risc de salmonella) si ar mai fi cateva "chestiute" interzise pe care le gasesti pe net. Si, cum tu esti o femeie insarcinata (), evita-le!

Da-le micutilor multe fructe, iaurtel si vitamine.
Eu am incercat sa respect anumite reguli culinare, dar...mai gresesc uneori de pofta!



danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciuripica

si trebuie sa incep tratamentul maine



Draguta, spor la tratament! Sa dea Dumnezeu sa se lase cu puiutul mult dorit!

Ce tratament faci? e prescris de cei de la SIbiu? Sau de medicul din orasul tau? Iti tin pumnii stransi!

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Ce fain de voi gravidutelor nu aveti treaba,eu asa printre treburi am intrat sa va spun ,,PASTE FERICIT,, si anu' viitor pe vremea asta sa fim cu copilasii in brate ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

PASTE FERICIT ! dragele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Dragele mele, va doresc Paste Fericit iar lumina Invierii sa va umple sufletele de bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

paste fericit va urez si eu si celor gravidute le spun de 2 ori paste fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Sarbatori Fericite cu multa lumina in suflete va doresc si eu!

Fie ca primavara aceasta sa va implineasca la fiecare in parte visul cel mai de pret! Fiti increzatoare in sansa voastra si Cel de Sus va avea grija de fiecare in parte!

Paste fericit alaturi de oamenii dragi voua!

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

I-auzi la ele...de Paste eu tre sa tin regim?
Am ajuns si noi acasa....si cele 2 mingiute galagioase care i-au dat niste lovituri azi lui mami dar...suportam. Stau un pic in pat si pe la 12 mergem sa luam si noi lumina si apoi sa somnic ca suntem franti de oboseala.
Va doresc un Paste fericit, multa sanatate, lumina in suflete si sa vi se indeplineasca cea mai mare dorinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna seara , ma numesc Alexa , sunt in Kuwait si am facut FIV aici ...
Mai exact FIV cu ICSI , suntem la al 2-lea datorita unei oligoasthenospermii extrem de severa a sotului .Practic are 100 de mii , cu 0 % motili ...
Primul FIV ratat , embrionii pusi in ziua a 2 a , erau frumosi dar cred ca s-a grabit medicul ...Nici macar test de sarcina nu apucasem sa fac , a venit CM in Z 27 ...Asta in 2009 ( martie ) ..
Acum , am avut 5 ovocite ( stimulare Gonal F si Decapeptyl ) , fertilizate 3 cu ICSI , 3 embrioni care se dezvoltau '' mai lent '' , astfel ca in ziua 3 aveau 2 cate 5 celule si al 3 lea doar 4 ...deci nu stiu ce sanse au avut ..cred ca nici una , din moment ce e ziua 20 si am deja durerile tipice CM ...
Ma dor sanii cumplit , am febra din ziua trasnferului ( pana atunci NU facusem febra desi luam Cyclogest ), tot din acea zi am si dureri la ovare ....am dormit mai mult ca de obicei zilele astea insa, am avut aseara si dureri cumplite de cap.... sindromul premenstrual este prezent ...
Nu pot sa sper .....

Mergi la inceput