FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Da ,buna metoda ta Catalina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Johanas multumesc. Sincer nu prea am emotii acum, mai multe am avut la punctie ca nu stiam ce se intampla. Acum e ca la Inseminare....si de astea sunt satula.
Catalina tu ai luat utrogestan dupa punctie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Buna fetelor. Eu sunt foarte trista.A trebuit sa plec urgent din tara cu probleme existentiale de business si doar ce m-am intors in tara.Nu am avut timp nici sa respir,dar v-am citit acum repede,printre randuri.
So.... nu am putut ajunge la Sibiu...
Maine vreau sa ma programez din nou si sper sa ma primeasca cat de curand.
Yarrina,ma bucur ENORM pentru tine!!!!!!!! Te rog,da-ne vesti lafel de bune in continuare!
Va salut pe toate!
aaaaa,Printre altele,am cunoscut intamplator un medic.I-am expus problema noastra si i-am citat,din minte,analizele si mi-a zis ca nu suntem de Fiv.M-a sfatuit ca,daca nu vreau sa mai astept sa raman insarcinata pe cale naturala,macar sa ma indrept catre I.A. si sa nu ma duc inca cu gandul la Fiv....o zice bine,nu o zice....cine stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Va invit la o

Yarrina, multa bafta astazi la ET.De acum o sa scoatem agitatele pentru tine sa creasca beta mare-mare.


O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

buna dimineata Anda ii tinem toate pumnii la yarrina este o draguta si merita tot ce e mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

M-am intors gagici! Am transferat 2 blastocisti frumosi frumosi...ca niste mingi de fotbal...unul seamana cu mine. Azi era embrioloaga cealalta, Iulia Raicu, super draguta, a zis ca sunt foarte frumosi si se dezvolta foarte bine si ca este increzatoare ca se vor prinde. Ne-au mai ramas 2 blasto si o morula care cica o congeleaza si pe aia ca arata bine si are sanse sa se dezvolte f frumos. Sunt foarte incantata...sper sa va dau o veste buna peste 10 zile.
Mi-a zis sa fac tot ce faceam inainte, mai putin bai fierbinti si efort mare, in rest orice. Sa nu ma tintuiesc la pat. Sa mananc tot ce vreau, mai putin condimentat si prejeli, in general sanatos.
Multumesc tuturor care ati fost alaturi de mine si va tin pumnii si ma rog pentru voi sa reusiti. La mine a fost ceea ce dr a numit 'un FIV perfect' dar de acum e voia lui Doamne Doamne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Fetele, unde ati disparut toate?Faceti cozonaci de paste?

Yarrina, gata transferul, sunt bebicii la purtator deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Felicitari YARRINA!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

M-am intors gagici! Am transferat 2 blastocisti frumosi frumosi...ca niste mingi de fotbal...unul seamana cu mine. Azi era embrioloaga cealalta, Iulia Raicu, super draguta, a zis ca sunt foarte frumosi si se dezvolta foarte bine si ca este increzatoare ca se vor prinde. Ne-au mai ramas 2 blasto si o morula care cica o congeleaza si pe aia ca arata bine si are sanse sa se dezvolte f frumos. Sunt foarte incantata...sper sa va dau o veste buna peste 10 zile.
Mi-a zis sa fac tot ce faceam inainte, mai putin bai fierbinti si efort mare, in rest orice. Sa nu ma tintuiesc la pat. Sa mananc tot ce vreau, mai putin condimentat si prejeli, in general sanatos.
Multumesc tuturor care ati fost alaturi de mine si va tin pumnii si ma rog pentru voi sa reusiti. La mine a fost ceea ce dr a numit 'un FIV perfect' dar de acum e voia lui Doamne Doamne.


Yarrina, felicitari pentru blasto cei frumosi, sa dea DD sa fie totul bine si de azi in 10 zile sa in cinstea beta-ului tau.
Da' numa noi vom, tu nu caci vei fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Peste 10 zile dau o sampanie...dar din aia pentru copii. Acum mi-am luat o sacosa de fructe, ceva dulce si caut un film frumos. Am intrebat de implantare, cand se intampla sa stiu sa stau linistita ca citisem ca-i prin Z3 dupa ET si atunci plec spre casa si am zis ca numai bine mi-am ales si mi-a zis dr ca-i intre ziua de azi si Z12. Nu se stie cand...si ca sa-mi vad de viata fara stres. Mi-a dat poza de la eco cu 'puncticelele' si mi-a zis ca spera ca fie prima poza a bebeilor.

Mergi la inceput